Polecane posty

krycha094    7

witam mam pytanie jaki olej stosujecie do piły stihl (mieszanka paliwa) oryginał taki jaki zaleca producent czy inny mobil extra 2t lotos itp?? i który wg was jest najlepszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Od 4 lat tne sthilem i zawsze do mieszanki kupowalem co było nigdy nie odczulem jakiejsc roznicy

A w ciagu roku z 50 litrow spale


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
Napisano (edytowany)

Myślę, że ten olej Stihl niczym się nie rożni od półsyntetyka orlenu ja leje tylko taki do skutera, piły i kosy. Jedynie jest droższy

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli masz sprzęt nowy,na gwarancji to trzeba stosować tylko oryginalny olej.Po tym okresie stosuj wedle uznania i jak coś spaprzesz to zapłacisz z własnej kieszeni za remont. Osobiście używam oryginał husqvarna do wszystkich dwusuwów.(kosa,piły,nożyce do cięcia żywopłotów).Oleju stihl nie używam (po gwarancji) gdyż po nim tłumiki i ich osłony są strasznie uchlapane.Czy nowy czy starszy silnik tłumiki wyglądają identycznie we wszystkich markach.Innych olejów nie stosuję i na ich temat się nie wypowiem.Ważne jest by nie rozrabiać mieszanki na cały rok.Serwis zaleca mi by świeżą mieszankę zużyć w ciągu miesiąca bo się starzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Myślę, że ten olej Stihl niczym się nie rożni od półsyntetyka orlenu ja leje tylko taki do skutera, piły i kosy. Jedynie jest droższy

 

 

Jemu chodzi o olej do mieszanki :wacko:


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

a ja mówię o oleju do mieszanki (orlen semisynthetic 2T). Gdzieś wyczytałem na forum z skuterami że bardziej polecają platinum 2t (syntetyczny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Przeciez do skutera sie nie robi mieszanki z tego co wiem :huh:

A co do tego polsyntetyka to zwracam Honor ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Do 2 suwa musisz wlać olej do dozownika albo zrobić mieszankę :)


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Przeciez do skutera sie nie robi mieszanki z tego co wiem :huh:

A co do tego polsyntetyka to zwracam Honor ;)

 

 

Tak nie robi się, tylko wlewa się olej do osobnego zbiorniczka i dozownik sam robi mieszankę, mowa oczywiście o silniku 2T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj