wsk

Pasternak -kto uprawia

Polecane posty

wsk    6

witam kto uprawia pasternak jak u wsa ze wschodami w tym roku bo u mnie cięko sucho jest jak niepopada w ciągu 2 tygodn i będę musiałzkasować wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko38    1

siema. wschody niespełana 50% po 7 tygodniach od siewu. pole wczoraj zostało przesiane kukurydza. powiedz kolego jaka odmiane siałes?? jakie wschody jaka obsada?

ja siałem white gem. i nie wiem czy to wina nasion czy uprawy czy jeszcze czegos:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk    6

sieje holenderski white gem wschody ok 20 % jeszce trzymam poniewarz popadał deszcz dosć spory i liczę że jeszce wyjdzie a co do nasion to w tym roku były wyjątkowo drobne i małe

Edytowano przez wsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Pasternak przy dobrej wilgotności to ok 2 tygodnie i wiadomo które nasionka miały siłę a reszta to już praktycznie odpad bo przy oprysku na chwasty raczej nie przeżyje. U mnie wschody na poziomie 85% przetrwał już najgorsze teraz walka z chwastami i reszta już nie w moich rękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko38    1

możesz powiedzieć jakich środków używasz do walki z chwastami? po siewie afalon 1,5l/h i przed wschodowo to roundup

ale co w późniejszym czasie kiedy pasternak ma 4-6 lisci a na polu zielono;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Ja stosuje tylko afalon, dawki dzielone i walczymy z ta łąką :) Ew na jednoliścienne Pilot i pochodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek87    0

witam ja od lat uprawiam pasternak ze wschodami bywa różnie dlatego sieje go w wiekszym zageszczeniu, opryski to afalon po siewie 1,5l i racer 1-1,5 l pózniej w razie potrzeby afalon oraz na jednolićienne jakiś najtanszy typu gramman labrador i etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk    6

u mnie teraz padało ok tydzień i ten co nie wyszedł to zaczyna wychodzic miejmy nadzieję że się uzupełni a co do oprysku to przed wschodami jakieć 2 do 3 tygodzi po siewie gdzy jeszce nie wyszedł na wieszk to rondup spali wszystko co zielone a późnie jto tylko afalon i na jednoliścienne agil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko38    1

mi na jednoliścienne polecono fusilade forte... zobaczymy co zwalczy :D

panowie a jakiś pomysł na rdest plamisty? bo afalon w dawce 1,2l/h trochę go zahamował a nawet przypalił ale po deszczu widać ze nabiera życia;/

a nie wiem czy kolejna dawka afalonu nie uszkodzi pasternaku...?

 

kolego krzysiek87 większe zagęszczenie tzn jakie możesz sie podzielić swoimi spostrzeżeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk    6

hłopire na dałem na rdest ptasi po 2 litry na hektar i nawet pasternaku tego co wychodzi tem malutki nie ruszyło a rdest usechł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko38    1

kolego wsk a czy taka dawka afalonu nie hamuje wzrostu pasternaka?? bo spotkałem sie z opinia ze korzen jest mniejszy niz przy mniejszej dawce;/ puki co musze opierac sie na wiedzy innych także powiedz jak to u ciebie wyglada czy plon nie jest nizszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko38    1

koledzy wiecie co może byc przyczyna pęknięć na pasternaku? pęka wzdłuż od góry natki;/ i robi sie w tym miejscu lekko brazowy. Zasiany jest na przemysł i sie go sprzeda:PP ale trochę mnie to nie pokoi nie wiem czy to jest spowodowane moze ktos cos podpowie...?

a ta dawka afalonu 2 l to jednorazowo czy i ten zabieg tez powtarzacie? czy juz pasternak sie rozłozy i jest dobrze?

 

 

koledzy a czym kopiecie pasternak i jak go ogławiacie? bo suszarnie chca tylko obciety na biało u góry czym to naj lepiej zrobic?

Edytowano przez darko38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co3    0

Witam, zastanawiam się nad uprawą pasternaku, czy może ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę i jakich błędów się ustrzec?

Proszę o wszelkie porady gdyż nie miałem z nim nigdy styczności

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Nie należy siać na polu pasternaka rok po roku. I po innych okopowych. Należy również pilnować oprysków bo później jest sporo roboty przy ręcznym pieleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj