Zaloguj się, aby obserwować  
kpiotr

Renault 106.14 i akpil Poplon

Polecane posty

kpiotr    16

Witam kolegów. Mam problem. Otóż podłączyłem rozsiewacz poplonów Akpil pod akumulator i dzieje się dziwna rzecz. Na postoju tzn przy wyłączonym silniku lub na wolnych jego obrotach rozsiewacz działa.......przestaje kiedy obroty silnika się zwiększają. Podczas jazdy wogóle się nie kręci. Co to za przyczyna??????

pozdrawiam


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A nie masz problemów z ładowaniem? bo to co opisujesz wskazuje na jakąś wade alternatora lub regulatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

witam. z ładowaniem zadnych problemow nie ma. aczkolwiek nie mierzylem...ale jakby były to akumulator by padł... dodam ze na kablu do siewnika mam bezpiecznik 30A


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89
Napisano (edytowany)

A wszystkie inne odbiorniki działają na wysokich obrotach? (światła, dmuchawa, kierunkowskazy?) bo jeśli tak to nie mam pomysłów. Może podłącz jakiś inny silniczek w miejsce tego rozsiewacza i wtedy sprawdź czy on działa.

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

moze jakies luzne polaczenia przy rozsiewaczu :blink:, brak masy, no nie mam pojecia

probowales przy drugim ciagniku?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

wszystko działa jak nalezy, cała elektryk w ciagniku jest cacy....przy innym ciagniku nie probowałem bo nie bardzo mam jak. rozsiewacz z ta waga jezdzil na gwarancje i niby servomechanizm mu wymieniali. ale te same objawy sa. na postoju działa ładnie.....a jak sie jedzie to słabnie


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Ja jednak sprawdziłbym napięcie i prąd ładowania koniecznie te dwa parametry. może być tak ż alternator nie wyrabia się przy tak dużym obciążeniu i rozsiewacz słabnie albo walnięty regulator daje za duże napięcie za małe natężenie i rozsiewacz nie ma siły. Innych pomysłów nie mam (oczywiście wykluczam takie pierdoły jak zła masa, cienkie kable, błędy przy połączeniu, słabe wyłączniki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

z tego co zaobserwowałem po rozsiewaczu to tak jakby siły właśnie nie miał.....to wina regulatora??


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

a jak włączysz ten rozsiewacz to zobacz czy światła przygasają. jeśli tak to według mnie ewidentna jego wina aternatora albo regulatora tym bardziej że te od renówek to trwałością nie grzeszą. Ja mam założony od opla omegi z wbudowanym regulatorem i mam z nimi spokój bo tez miałem problemy z oryginalnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

jutro sprawdze czy swiatła przygasaja


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroDudi99
      Witajcie, otóż mam problem z ciągnikiem MF 374V (konstrukcja podobna do serii 30x0) otóż jest w wersji electronic system, mam w nim wyświetlacz obrotów silnika i mth elektroniczny, po włączeniu świateł drogowych, nawiewu, halogenów z przodu i z tyłu jest strasznie duży spadek napięcia przez co wyświetlacz od obrotów silnika i mth głupieje wyświetla się napis off, czy przyczyną tego może być za mała pojemność akumulatora (90ah) lub alternator? Dodam także, że rozrusznik pyka, ma problemy z odpaleniem (raz odpala od pierwszego przekręcenia kluczyka, a raz dopiero po 10-20 przekręceniach), założony jest nowy rozrusznik szybko obrotowy.

      Z góry dziękuję za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj