beni226

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki.

Polecane posty

beni226    0

A płyn do hydrauliki to jaki stosujecie u siebie?hipol może być? bo u mnie po kolorze i zapachu to chyba coś w tym stylu siedzi ale czyżby za granicą też takie cośmieli jak hipol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Jak kolwiek olej hydrauliczny wlejesz będzie odpowiedni W tych maszynach nie ma jakiejs bardzo skomplikowanej hydrauliki żeby cos miało nie chodzić zwykła pompa i rozdzielacz . zadziała nawet na oleju z biedronki ale to zastosujemy jak wyczerpia sie zapasy ropy na świecie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam. Dziś pierwszy raz kombajn był w akcji. Obsługa dziecinna wręcz banalna.

 

Mam pytanie odnośnie sieczkarni otóż u mnie jest załączana ręcznie poprzez wciśniecie tego czegoś. Tylko tak powiedzcie mi czy to normalne że jak ją włącze i po skończonej pracy chce ją wyłączyć to ona cały czas mi pracuje nawet jak maszyna jest nie w trybie roboczym tak to ujme?po prostu przejeżdzam z pola na pole a ona cały czasmi wariuje. czy to normalne i czy też macie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

u nas jest na elektromagnesie i dziala tylko przy kiedy pracuje mlocarnia

u Ciebie powinno byc podobnie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

u mnie jest załączana ręcznie i podczas załączonej sieczkarni i podczas odpalania rozrusznik jest obciążony. wiecie może czy da się coś z tym zrobić?musi być coś nie tak. jak jest u innnych co mają ręcznie załączaną sieczkarnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Niestety jaski mają napęd bezpośrednio z przystawki na silniku jezeli masz padnięty lektromagnes pozostaje ci za kazdym razeem wkręcaci wykręcac srubki a jak wszystko działa to jest uzaleznienie ze jak nie masz załączonej maszyny to sieczkarnia nie chodzi a jest to zrobione banalnie na automacie od stopu podobny jak był w c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

kolego bezeta10 mógłbyś to jakoś lepiej rozjaśnić bo za bardzo z twojej wypowiedzi nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

a moglbys dac zdjecie jak to masz wszystko rozmieszczone, ew. jak opis jak masz to stworzone, przez jakas przystawke, czy bezposrednio z silnika na sieczkarnie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Też miałem taki patent w 965. To jest sprzęgło kłowe, włączane ręcznie. Po prostu trzeba popchnąć ręką żeby kły się zazębiły i pociągnąć żeby rozłączyć. Minus obowiązek gaszenia silnika, bo tak jak mowicie napęd bezpośrednio ze silnika.

Przy tym patencie po rozłączeniu sprzęgła musi przestać napędzać sieczkarnie.

Sprawdz dokładnie jak sprzęgło się rozłącza.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

kolego majranjd właśnie u mnie jest ten patent tylko że jak odpale silnik to jest ok. dopiero jak wejdzie w obroty silnik to sieczkarnia zaczyna działać tylko że potem jest problem bo wg mnie ona powinna się rozłączyć na wolnych obrotach spowrotem a tu niestety tak się nie dzieje i przy kolejnym odpalaniu cięzko odpalic sprzęta bo musi ciągnąć razem z sieczkarnią. nie wiem czy to tak ma być czy jest coś nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

kolego beni u mnie jest chyba tak samo jak u Ciebie ale jeszcze nie sprawdzałem bo mam go dopier pierwszy sezon i sieczkarni nie uzywałem.Ale z tego co mił popszedni wlasciciel to tak dziala i jest to wkurzajace bo musisz zgasic kombajn do zalaczania i do rozlaczania sieczkarni.U mnie musze ta oslone odkrecac przy wylaczan iu jak probowalem bo przy zalaczaniu da rade ja wlaczyc z zakrecona oslona.Pozdrawiam i zycze bezawaryjnych zniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

kolego maxi777 a sprawdz u siebie czy jak odpalisz z sieczkarnia i wejdziesz w nią na obroty i ujmiesz całkiem gazu czy ona będzie nadal pracowała czy się zatrzyma. U mnie się nie zatrzymmuje i ciężko pali przez to. No chyba że trzeba po każdym załączeniu rozłączyć ją i załączyć z powrotem. A dlaczego u siebie musisz tą osłone odkręcać?przecież dostęp do tego "kła" jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

Ok jak sprawdze to napisze bo mam jeszcze do koszenia 1.5 ha jeczmienia ozimego tylko sie rozpadalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Napęd tak jak jest w moim wstawiłem do galerii tylkio mam zdjęte elektro- sprzegło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Dzieki za zdjęcia. A `powiedzcie mi czy da się przerobić sieczkarnie załączaną mechanicznie na załączaną elektrycznie?jeśli nie to co jest potrzebne aby coś takiego zrobić?

 

Chyba doszedłem co było przyczyną ciężkiego palenia z załączoną sieczkarnią - otóż gasiłem za szybko chyba i sieczkarnia jescze nie zdołała się rozłączyć a potem ruszało razem z nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

KOlego beni sieczkarnie wlaczylem i kombajn normalnie odpalil po schodzeniu z obrotow sieczkarnia dziala na zasadzie kosoarki rotacyjnej czyli wydaje takie ''klekotanie'' ale u mnie sieczkarnia sama sie nie rozlacza trzeba zgasic kombajn i dopiero mozna rozlaczac sieczkarnie i tak za kazdym razem.W mojej sieczkarni podoba mi sie to ze nie musze nic rozkrecac przykrecac wychodze z kombajnu odchylam blache ktora znajduje sie pod wytrzasaczami jej zadaniem jest kierowac slome albo na sieczkarnie albo na pole i oczywiscie wlaczam sieczkarnie.Mysle ze moja wypowiedz cos Ci pomoze .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Kolego maxi777 a mógłbyś przesłać pare zdjęć odnośnie sieczkarni?chciałbym zobaczyć jak to jest rozwiązane z tą klapą z tyłu u Ciebie. Ja niestety musze opuszczać i podnośic sieczkarnie i jest to troche denerwujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

Witam kolege tak jak zrobie zdjecie to dodam do galerii .U mnie wlasnie to jest super tylko odchylam blache i niz nie musze odkrecac.Tylko prosze o czas bo nie wiem kiedy bede mial troche wolnego.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam panowie. Podczas żniw pojawił się obok mnie John 1177. niby podobne ma parametry jak 975 ale niestety nie dałem rady go dogonić. Wiecie może czym różnią się te modele tak bardzo od 975?widomo wiekiem ale chodzi mi o sprawy techniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Jakie zboże kosił on jakie ty poczęsci pewnie tez operatorem na temat parametrów nie wypowiadam sie bo nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam serdeczne po sezonie. Nadszedł wolny czas i mam takie pytanie odnośnie Johna 975 otóż jak jest u was z wysypem zboża ze zbiornika? Ja po sezonie stwierdziłem że za dużo zostaje w zbiorniku tzn ślimak tak jak by miał za dużą przestrzeń i nie zgarnywał maksymalnie wszystko. Regulacji jako takiej nie ma. Napiszcie jak jest u was z tym. Na rurze zauważyłem że są takie szczotki na ślimaku założone. Może dokupić coś takiego ale gdzie takie coś można dotac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam posiadaczy JD 975. Chciałbym prosic aby ktos kto ma ori kabine w tym modelu napisał w jaki sposób ma mniej więcej wytłumioną kabine. Ja mam nie orginalną i chciałbym troche polepszyc efekt w środku.

 

Napiszcie czy macie za plecami, pod nogami czy gdzies jeszcze indziej

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

panowie kupiłem ostatnio JD 975 wariator z lewj strony od przyśpieszacza tak dziwnie pyka jakby jakies łożysko było rozsypane czy cos mieliście juz taki przypadek ? jak nie łozysko to co innego ? Pozdrawiam i dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj