beni226

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki.

Polecane posty

izydor6280    1146

u nas nie ma problemu, pedaly po wcisnieciu ida w dol, jest zalozona zwykla wykladzina gumowa, jak w wiekszosci kabin


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

kolego coolman11 to mówisz że naprawde nie masz zadnego uszczelnienia?i co podczas pracy nic tam ci nie wlatuje, żaden kurz i tym podobne?może uszczelnione jest jakoś od spodu?faktycznie pedał idzie w dół ale jest duża szpara.

Ja i tak jakoś spróbuje to uszczelnić. Może coś wyjdzie z tego jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jesli sie wciska w dol to dajesz mate gumowa na calej podlodze

ten otwor jest wyciety do (de)montazu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

kolego izydor6280 a była by mozliwość abyś przesłał mi zdjecia jak masz tą mate położoną u siebie. Na forum albo na maila: beni226@poczta.fm bo jakoś jak położe mate to wydaje mi się że i tak to nie jest tak idealnie uszczelnione.

 

A jeszcze z innej beczki: ile można brać za usługi tym sprzęcikiem?oraz ile może oleju wchodzić do silnika oraz jaki był by najlepszy, bo rozumiem że spust oleju znajduje się po lewej stronie przy silniku: te 2 koreczki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam ponownie. Szkoda że nikt nie odpisał na poprzedni post.

 

Mam teraz pytanko takie: czy używacie u siebie regulacji kierownicy i czy jest wygodna podczas użytkowanie?bo u mnie jest popsuta i nie wiem czy jest sens ją naprawiać. I jeszcze czy po odblokowaniu dzwigni od niej ona powinna się zablokować w pozycji jakiej chcemy czu po prostu jest luźna?

 

 

2pytanko to odnośnie rury wysypu. Otóż ostatnio rurarozłożyła mi się i był już problem ze złożeniem!czy jest to wina rozdzielacza czy po prostu jest jakaś mozliwość jakiejś regulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

torche umknal mi Twoj poprzedni post, chyba przez te zmiany, ze zdjeciem i tak bylby problem

regulacja jest zbedna, chyba ze lubisz miec lierownice w nogach

powinna sie blokowac, jak sie nie myle to tam jest przymocowana sruba, ktora porysza sie wraz z tym pedalem

z rura Ci nie pomoge, niestety takiej wiedzy i rury tak rozkladanej nie posiadam


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

Jak wejdziesz na moja galerie to masz foto kokpitu czerwony duzy jest do Koguta , zielony jest do lampy wysypu , mały czarny miedzy nimi jest do sieczkarni , drugi mały czarny jest do swiateł roboczych , elektro sprzegło masz na kole powsrednim napędu sieczkarni.Jeden koreczek jest do oleju hydrauliki drugi do oleju silnikowego. Pedały sa uszczelniona gombką ktora znajduje sie w metalowych skrzynkach przykręconych od spodu do podłogi. Co do ceny za twoje usługi musiał bys mi dopłacic bez obrazy. Propozycja zapisz sie na dobry kurs operatorów kombajnów zbozowych i tam sie podstaw dowiesz.Co do rury nie ma zadnej regulacji wystarczy dobry smar i bedzie działac wiem z doswiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

kolego coolman11 to mówisz że naprawde nie masz zadnego uszczelnienia?i co podczas pracy nic tam ci nie wlatuje, żaden kurz i tym podobne?może uszczelnione jest jakoś od spodu?faktycznie pedał idzie w dół ale jest duża szpara.

Ja i tak jakoś spróbuje to uszczelnić. Może coś wyjdzie z tego jakoś.

Witam. Dawno nie wchodziłem tutaj ze względu na zmiany forum (na szczęście można wybrac starą opcję forum). Wiesz mi to nie przeszkadza, że nie mam uszczelnienia bo zazwyczaj i tak jeżdżę z otwartymi drzwiami i zawsze trochę kurzu leci do środka. Nie mam klimy a szczelnie zamknięty bym się udusił ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Kolego bezeta10 dzieki zaa info. Odnośnie tej rury wysypu to gdzie w głównej mierze trzeba smarować i które miejsca są newralgiczne przy składaniu??przy rozłożeniu idzie w pełnej mocy a przy składaniu to jak by nie domagał. Widząc twoje zdjęcie to masz w środku czysto i ładnie uszczelnione. U mnie kabina była jakaś dostawiana i teraz musze wszystko po uszczelniać. A ta ori kabinka to jest tak w miare szczelna przed kurzem czy nie za bardzo???A masz może kolego schemat elektryki?

Jeszcze jedno czy kontrolka od załączonych biegów ta w lewym górnym rogu jak się zachowuje podczas zaciągania ręcznego?czy ona powinna gasnąć czy świcić przy ręcznym hamulcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam. Mam kolejne pytanko tym razem odnośnie wytrząsaczy. Chciałem zapytać jak wymienić panewki te co są najgłebiej schowane. Jaki jest najlepszy sposób oraz czy je wogóle trzeba smarować czy chodzą na sucho?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

panewek nie trzeba smarowac, sa konserwowane w jakiejs parafinie czy czyms takim, chyba ze masz smarowniczki

mozna sie dostac po sitach, tylko niektorym moze przeszkadzac brzuch :D , jesli nie to trzeba wyciagac sita,

mialem ta przyjemnosc odkrecania panewek, ciasno i niewygodnie, jesli nie masz duzego luzu to moze lepiej zostaw je w spokoju

pamietaj ze lekki luz musi byc, jesli zcisniesz mocno gwarantuje, ze urwiesz wal


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Panowie jeszcze pytanko odnośnie prędkości koszenia, otóż jeżeli u mnie średnio wydajność z ha wynosi 5t jęczmienia i 4 pszenicy to jakimi biegami można operować przy takich wydajnościach. Heder 4.25 roboczej szerokości. Czy praca z przyśpieszaczem to wiążę się z trzymaniem cały czas jego?niektórzy piszą że pracują na 2biegu i jeszcze z przyśpieszaczem.

 

czekam na wasze sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

kolego a skrzynie masz 3 czy 4-biegowa?

w zaleznosci od gestosci lanu,

przyspieszacza nie trzymasz caly czas, chcesz wiedziec jak dziala, to otworz lewa klape, popros kogos aby ruszyl dzwignia, oczywiscie na pracujacym silniku


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Mam u siebie skrzynie 4 biegowa a odnośnie przyspieszacza to faktycznie poszedłem, przejechałem się i sprawdziłem. To jak w końcu będzie z tą prędkością jazdy przy średniej gęstości lanu?jakimi biegami operować najlepiej ?bo wiadomo przecież nie 4.

 

Jeszcze jedno, otóż wymieniałem wąż hydrauliki i troche wyszło oleju (jakies 2litry) z układu kierowniczego był to wąż i teraz pytanie czy jest możliwość jakoś zapowietrzyć układ czy po prostu odpala się i uzupełnia brakujący płyn i wszystko jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jony    1

Odnośnie regulacji kierownicy, jest to bardzo przydatne kładziesz sobie kierownicę na nogi i masz dobry widok na heder, kolumna oczywiście się blokuje podczas pracy służy do tego pedał w podłodze z lewej strony kolumny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

bieg pomiedzy 2 szybka a 3 wolna, najlepiej sam bedziesz widzial na polu

uklad sam sie odpowietrzy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

kolego izydor chyba troszke przesadziłeś żeby można było jeździć tym sprzęcikiem 3 wolno podczas pracy. No chyba że się myle. no chyba że przy tych 150km faktycznie daje rade. szkodza że nie wypowie sią ktoś kto ma taką samą maszyne i z takim samym hederem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

beni226 mam 970-tke heder 3,9 troche słabszy silnik od twojego bo 136 koni. Ale reszta to samo . W zbożach wydajności do 6 ton dwójką spokojnie można jezdzić regulujesz tylko wariatorem w zależności od plonu , wiadomo jak polegniete to najlepiej jedynka żeby dokładnie zebrać . W zeszłym roku na końcówce żniw na usługach w pszenżycie około 4 tony/h konczyłem kosić na 3 biegu bo zostało do konca pół hektara ale zaczynało kropic to właściciel kazał pogonic z tym ze zastrzegłem sobie ze nie odpowiadam za to co zostanie za kombajnem , dał rade nie zapychał sie ani nic ale czy nie gubił to juz nie sprawdzałem bo zaczeło lać .Ogólnie najbardziej optymalny jest drugi bieg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

A wiecie może jak przyśpieszacz bardzo zwalnia bądz też zwiększa prędkość jazdy?czy to jest o pół biegu czy mniej.

Czyli kolego Gomez01 na jazde z przyśpieszaczem też można się smiało pokusić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

kolego jak chcesz miec wszysto ok poprostu zerkasz na obroty maszyny jak za mocno zaczynaja spadac ponafd nastawione nominalne poprostu zwalniasz lub jedziesz szybciej jak sa za wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Panowie a czy układ hamulcowy i kierowniczy jest zasilany tym samym olejem?jeśli tak to jakiego używacie na dolewke/?

jeśli hamulcowy jest osobno to jaki należy używać?

Oraz co to jest za zbiorniczek po prawej stronnie obok przedniego koła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

kolego płyn hamulcowy do hamulcy. wspomaganie to tosamo co hydraulika. a ten zbiornik to akumlator hydrauliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

musze uwierzyc na slowo, ze to akku, czyli amortyzacja hedera, kiedys na silowniku dawali sprezyne

plun hamolcowy oczywiscie ze osobno, my dolalismy dot3 i nic sie nie stalo


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj