beni226

Obsługa kombajnu John Deere 975 i podobne. Link do danych o John Deere oraz wszystkie marki.

Polecane posty

Gomez01    1

Łozysko raczej by wyło lub robiło sie gorace. a robi tak cały czas czy tylko podczas ruchu tłoka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Panowie a macie może jakieś sugestie na temat moich wcześniejszych pytań w postach/???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Łożysko to tak jak Gomez01 napisał, byłyby też inne oznaki. Wiesz trudno coś powiedzieć, bo napisałeś, że "dziwnie pyka"- tak na prawdę nie wiadomo jaki to dźwięk jest, bo każdy będzie sobie wyobrażał go inaczej :). Popuść pasy na napinaczu przy wariatorze i poruszaj kołem to zobaczysz czy łożysko nie ma luzu.

Co do wygłuszenia kabiny, to w moim 970 żadnego takowego nie mam. Z resztą nie mam klimy i jeżdżę z otwartymi drzwiami to by mi nic nie dawało :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam czy spotkał się już kotoś z takim o to klimatyzatorem wodnym w kombajnie bądz też innej maszynie rolniczej?

 

 

http://www.sklep.mizar.com.pl/klimatyzator-dachowy-12v-panelem-wew-p-6164.html?osCsid=e10923269a9b40e2fe2d208c63485b66

 

Chciałbym coś takiego kupić do mojego John 975 ale nie wiem jak to wogóle się sprawuje w polskich warunkach i czy wogóle to daje taki efekt jak tam piszą.

 

Jak by ktoś miał jakieś opinie na ten temat to czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam. Natknałem się w pewnym poście na temat panewek na wytrzasaczach i mam takie pytani czy należy co sezon wyjmować je i smarować czymś?u mnie te co nałożyłem to nie mają kalamitek i trzeba by było wyciągac i smarować ewentualnie. Luzów jako takich nie ma po sezonie a i jeszcze któryś użytkownik pisał że gotuje w oleju i ma spokoj na sezon.

Jakie są wasze sugestie

 

mam pytanko jeszcze do kolwgi maxi777 bo nie da sie da sie do Ciebie na priv napisac, pisałem kiedyś do ciebie na forum abys zrobił jakies fotki jak masz zrobioną sieczkarnie u siebie tzn z ta klapą co kieruje słome na sieczkarnie bądz omija ją.dał bys fotki

 

Chciałbym jeszcze zapytać czy w tej twojej kabince jak zamkniesz ją szczelnie to czy jest w miare cicho?i czy jest tam jakos wyciszone czyms np na podłodze czy tylnej ściance czy tylko goła blacha?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Niczym się ich nie smaruje (są fabrycznie nasączone żywicą). Obsługa tych łożysk polega wyłącznie na regulacji luzu poprzez wyjmowanie podkładek między połówkami. Niektórzy wstawiają tam kalamitki, smarują smarem grafitowym ale w instrukcji obsługi nie ma ani słowa na ten temat. Ja nie smaruję i nic się z nimi nie dzieje. Polecam zamówienie instrukcji obsługi w serwisie JD, koszt ok 100zł (dużo taniej niż alledrogo) i można się dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Nawet dokładnie już nie pamiętam, ale to już chyba 7 sezonów JD u mnie pracuje i nie smaruje owych drewnianych "łożysk" na wytrząsaczach w ogóle. Zawsze przed sezonem po starcie w robotę (ok. godzina pracy) wysiadam i sprawdzam czy drewno się nie grzeje zbyt mocno. I jakoś nigdy nie było problemu i nic nie regulowałem, tylko kontrola i dalej w robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Z tym regulowaniem to chodziło mi o to, że w tych łożyskach w miarę ich zużywania zmniejsza się luz poprzez wyciąganie podkładek i innej obsługi nie wymagają. Wiadomo, że się tego co chwilę nie robi. Ja taką regulację na kilku łożyskach robiłem po kupnie kombajnu 3 sezony temu. Od tamtego czasu tylko sprawdzam czy wszystko jest OK. Można powiedzieć, że te łożyska są prawie bezobsługowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

no to bardzo mnie to cieszy. dzis sprawdziłem u siebie i luzów zero. jak wymieniłem panewki to u mnie nie było żadnych podkładek tylko normalnie bez niczego ale pewnie wystarczy przy szlifować drewienko i wystarczy.

A jak wg was bedą się zużywały bardziej panewki te końcowe czy te co sa na początku kombajnu. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam czy posaida może ktoś w swoim Jaśku ori naklejke z punktami smarowania albo cos żeby były wszystkie wymienione?interesuje mnie seria 9xx badz ewentualnie 10xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

kolego napisz do mnie PW za kilka tygodni, bo w obecnej chwili nie mam jak otworzyc klap

no chyba ze ktos wczesniej wstawi :)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

Witam panowie jestem nowym posiadaczem JD 975 nie wskazuje temp silnika mogli byście mi podpowiedziec w którym miejscu w waszych kombajnach znajduje sie ten czujnik bo w swoim siedziałem juz troche i nic nie znalazłem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

czujnik temperatury masz na silniku. zacznij moze lepiej najpierw od niego czy działa, jeżeli działa to potem musisz sprawdzic przewody które idą do wskażnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

@beni226 dobrze naprowadziles kolege :D

no gdzie indzeij moglby byc czujnik temperatury plynu chlodzacego

jak dobrze pamietam czujnik jest w okolicach pompy paliwowej, gdzies posrodku bloku, od strony zbiornika zbozowego,

czy po wcisnieciu kluczyka zegar jakos reaguje?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

po wciśnieciu kluczyka delikatnie tak jakby podskoczyły te kontrolki od temp i od poziomu paliwa która też nie działa ;/ a ten czujnik jest mechaniczny czy elektryczny ? silnik dookola obejrzalem bardzo dokladnie i nie zauważyłem nigdzie wkręconego czujnik do bloku w jednym miejscu jest zaślepka wkręcona na klucz imbusowy to moze w tym miejscu był kiedyś ten czujnik ale po co bo ktos go wykrecał i zakrecal zakretke czujnik nie jest drogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

otwórz sobie katalog online i poszukaj gdzie dokładnie znajduje sie ten czujnik. ale z drugiej strony jak ci wskazówka cos tam reaguje to wydaje mi sie ze musisz miec ten czujnik i jakos reaguje. sprawdz styki pod panelem i poszukaj w instalacji którędy przewód idzie i przesledz czy czasem nie jest gdzies przerwany bądz też przerywa. jesli znajdziesz przewód mozesz tez sprawdzic miernikiem czy po prostu jest przepływ sygnału z jednego konca na drugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

ok ;) kompletna mechanike mozna powiedziec zrobiłęm to trzeba teraz za elektryke sie brac ;/ wiesz mozę ile mniej wiecej powinno byc mm na wlocie do klepiska i wylocie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

witam, wie ktoś może gdzie można dostac katalog częsci do hederu? bo niestety na katalogu online nie znalazłem niczego w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Bo musisz wpisać model hederu i Ci się pokaże ;) Ewentualnie nr katalogu który jest w katalogu online w wykazie wyposażenia. http://jdpc.deere.co...PageServlet_Alt

Link za bardzo nie działa. W "katalog number search" musisz wpisać 4195 i wyskoczy Ci katalog hederu...

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

no klego lukejro jestem pod wrazeniem, faktycznie działa. zawsze próbowałem ale pisałem jeszcze litery mp czy jakos tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

dzieki kolego zetor1111, ale znalazłem już wszystko w katalogu online, a powiedz no jak tam sprawa ci poszła z tym czujnikiem temperatury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

witam mam ptanko dla tych co posiadają w swoim 9xx na gardzielu osłone otóż czy ona się przydaje bo ja takowej nie posiadam oraz czy mógłby ktoś wrzucić jakies fotki jak to dokładnie wygląda oraz z jak grubej blachy jest to wykonane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel002d    7

Witam,

Mam problem z filtrem powietrza(JD 975). Chodzi o to, że gdy kupiłem kombajn, to nie było filtr powietrza tego wewnętrznego. Próbowałem go dokupić, ale nic z tego-nie wchodzi do środka. W środku są takie dwa druty połączone ze sobą na końcu i nie można go po prostu wsadzić do końca. Filtr zewnętrzny ładnie wchodzi, a ten drugi no nie. Hmm wiecie może gdzie kupić, jakie wymiary ma ten filtr albo coś na ten temat?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj