Skocz do zawartości
Lizelotta

Wnioski dla rolników o wymarznięcie upraw

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Lizelotta    4

Z dniem 2 maja do 1 czerwca można składać wnioski do Kierowników Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla swojego regionu o wypłacenie jednorazowej pomocy związanych z wymarznięciem upraw, W szczególności chodzi o takie zboża jak: jęczmień, owies, przesnica i żyto. Minister Rolnictwa przewiduje 100 złoty dopłaty do hektara.

Wniosek wraz z wypełnionym oświadczeniem przez rolnika podpisanym przez komisję wyznaczoną z gminy można składać bezpośrednio do Biur Powiatowych lub do swoich gmin,które dostarczą owe wnioski do Biur Powiatowych.

Wniosek wraz z oświadczeniem do pobrania na stronie agencji (www. arimr.gov.pl) oraz więcej informacji na ten temat.Pozdrawiam

Hiddenly    0

a oni sprawdzajo czy cos przemarzlo czy napisze ten wniosek dam do gminy i kasa na konto?

Lizelotta    4
Napisano (edytowany)

Z tego co mi wiadomo na ten temat to wygląda następująco: teoretycznie w gminach bodajże w marcu były składane wnioski o wymarznięcia i na podstawie tych wniosków w oświadczeniu przepisuje się ilość hektarów wymarzniętych. Niby mówi się,że musi być komisja powołana do oszacowania strat wymarznięć,ale w praktyce to wygląda inaczej bo to przeważnie ktoś z gminy napewno podpisze to oświadczenie. Wniosek wraz z oświadczeniem można pobrać z gminy lub bezpośrednio ze strony internetowej ARiMR. I to składa się albo do gminy, która przekazuje je do Biur Powiatowych ARiMR jeśli mają podpisaną wcześniej umowę bo z tego co wiem niektóre gminy w imieniu rolnika nie chcą składać tych wniosków do Biur Powiatowych to w takim przypadku lepiej dla pewności,że wniosek został złożony zanieść osobiście do Biura Powiatowego ARiMR. Po 1 czerwca nastąpi rozpatrzenie wniosków i wypłata pięniążków na konto

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez lukaczmarek

Wiadomość z agroFakt.pl

lulak    4

Ciekaw jestem, czy te środki w ogóle zostaną kiedykolwiek wypłacone.

To są kpiny, żeby tak długo czekać na te pare nędznych groszy, którymi raczyli nas uraczyć.

Sprawa już przycichła, jeszcze trochę i chłopi zapomną i już po kłopocie. A nuż będzie trochę do podziału między urzędasami...

Echhh, co za kraj...

Sadek    448

Ja też czekam na kasę, ale znajomy z banku mówił że wpływają małe kwoty z ARiMR, może za wymarzniecie właśnie.

Dostał ktoś pieniądze ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez bluedaver
      witam...
      z uwagi na fakt, że jestem leniwy i nie lubię dźwigać, wymyśliłem sobie, że w tym roku siewne zboże na pole będę ładował i transportował w big bagach, z których później podniesionych na turze rękawem będę wsypywał zboże do siewnika.
      do dyspozycji przy tej pracy będę miał tura na c 360, zastanawiam sie jakiej wielkosci big bagi kupić, tak żeby pasowała wysokość podnoszenia do wysokości siewnika(mam famarol w zestawie z rolmkao)
      praktykował ktoś jaka wielkośc big baga, jeżeli nie to jutro zabieram się za mierzenie....zastanawia tez mnie ile zboża wejdzie w big bag o wym. 90x90x65(jest niski i szeroki, a koszt to tylko 8,50za szt)myśle, że te będą idealne...jak uważacie..?
    • Przez PiotrFarmer85
      Czy da sie zagregatowac gniotownik z mieszlnikiem pasz?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      witam mam 1 tone zboża na ile świń to wystarczy chce kupić w wadze 25kg i paś do 130kg