Jolanta23

Ideał faceta farmerki

Polecane posty

mlody4564    12
Napisano (edytowany)

No może ale to dopiero od września :P

Edytowano przez mlody4564

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

równie dobrze może zacząć w 2013 w ramach postanowień noworocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Albo postanowień noworocznych dla roku 2020. I chyba ta data będzie dla niego najodpowiedniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To są pojedyncze przypadki. Do tego pracownica może dość skutecznie uprzykrzyć życie pracodawcy. Kiedyś nie mogła.

 

A czy kiedyś wszyscy szlachcice gwałcili chłopki ?????


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody4564    12

@

Sadek gwałcili

 

 

@Stasieks od wrzesnia bo nie długo koniec roku szkolnego i oceny wystawione będom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

StasiekS jak zwykle każdym temacie wszystkie rozumy (nawet pozornie kobiecym) zjadający ;)

 

Tak to się przerzucać można na każdy temat . A uważasz ,że w dzisiejszych czasach tak jak @sadek zauważył jest inaczej ? Niby nowoczesne poglądy , wyższa kultura cywilizacji i tym podobne bajki a przykładowo np. rodzice zawsze dla swojego dziecka wolą żeby ożeniło się zamożnie a miłość ? miłość to idea , marzenie a rzeczywistość robi swoje .

 

Czytasz zapewne różne mądre książki również "jak to drzewiej bywało" , a zastanowiłeś się ,że opisane dawne zycie mogło nie być takie jak to opisują w książkach a tylko zamysł autora był taki aby ludzie w takie historie wierzyli ?

 

Każdy ma swoje pasje , ale nie tylko książki mogą wzruszyć , nauczyć , skłonić do myślenia . Choć niektórym trochę obycia z literaturą by sie przydało i jak wynika z tematu (i Ja to również zauważam w życiu codziennym) mężczyźni/chłopaki czytają ułamek tego co pochłaniają dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody4564    12

 

Zgadzam się w całym znaczeniu posta.

 

 

 

 

Dziś podobne sytuację dzieją się tylko Szlachcic=Pracodawca a chłopka=pracownica która nic nikomu nie powie bo boi się o stracenie pracy (nie mówię że wszędzie tak jest ale takie są przypadki w życiu BOLESNE ale PRAWDZIWE).

tylko że chłopka i tak by nie straciła pracy bo musiała co najmniej jeden raz w tygodniu odrobić pańszczyzne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Napisano (edytowany)
A czy kiedyś wszyscy szlachcice gwałcili chłopki ?????

Pewnie częściej niż dzisiaj pracodawcy molestują pracownice. Po drugie trochę kiepski przykład z zepsuciem dzisiejszych czasów. Wykorzystywanie zależności pracodawca-pracownik istniało pewnie od początku świata.

Niby nowoczesne poglądy , wyższa kultura cywilizacji i tym podobne bajki a przykładowo np. rodzice zawsze dla swojego dziecka wolą żeby ożeniło się zamożnie a miłość ? miłość to idea , marzenie a rzeczywistość robi swoje .

Właśnie, wolą. Porozmawiaj ze swoimi dziadkami na ten temat to opowiedzą Ci jak to kiedyś ludzie pobierali się z miłości do siebie.

 

Czytasz zapewne różne mądre książki również "jak to drzewiej bywało" , a zastanowiłeś się ,że opisane dawne zycie mogło nie być takie jak to opisują w książkach a tylko zamysł autora był taki aby ludzie w takie historie wierzyli ?

Może jakbyś był profesorem nauk historycznych albo chociaż miał jakieś dowody na to, to był ci i może uwierzył. Ale mając do wyboru Twoją prawdę a prawdę wielu dobrych profesorów, którzy więcej czasu przesiedzieli w książkach czy innych źródłach niż ty na swoim Ursusie, to chyba jednak wybiorę tych drugich.

 

Każdy ma swoje pasje , ale nie tylko książki mogą wzruszyć , nauczyć , skłonić do myślenia .

Zakładająć, że mówimy tu o normalnych ludziach, którzy nie potrafią policzyć całki w pamięci, to co oprócz książęk może nauczyć, skłonić do myślenia?

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody4564    12

 

 

Właśnie, wolą. Porozmawiaj ze swoimi dziadkami na ten temat to opowiedzą Ci jak to kiedyś ludzie pobierali się z miłości do siebie.

dokładnie pobierali się z miłości do siebie , a nie jak dziś patrzą na urode kase ,fure

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truskafka    5

Bardzo mądrze panowie gadacie w wielu kwestiach. Po pierwsze, zgadzam się a propos czytania książek, to bardzo rozwija człowieka. Po drugie to mit, że liczy się tylko wnętrze. Pewnie że pierwszą rzeczą, na którą zwróci człowiek jest wygląd. Ale należy pamiętać, że kiedy minie pierwsze zauroczenie, ważniejszy jest charakter człowieka.

 

Poza tym ja i tak uważam, że jedną z najważniejszych cech człowieka jest pracowitość. Bo nie potrzeba jest mieć dużo pieniędzy, ale pracowici i pełni dobrych pomysłów na siebie ludzie mogą osiągnąć wiele. Pracowitość i poczucie humoru przede wszystkim, bo śmiech jest lekarstwem na wszystko :)

 

Ale, ale. Czy dawniej nie było właśnie tak, że częściej ludzie wybierali sobie drugą połówkę z rozsądku? Mówię tak na postawie historii opowiadanych przez starszych ludzi z mojej rodziny; właśnie mi się wydaje że w tych czasach częściej miłość góruje bardziej niż kilkadziesiąt lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Czy dawniej nie było właśnie tak, że częściej ludzie wybierali sobie drugą połówkę z rozsądku?

Nie, dawniej ludzie sobie nie wybierali , raczej wybierano ludziom ich drugie połówki (lub swatano z premedytacją ) A z tą pracowitością to nie tak do końca , weź pracuj pracuj od świtu do zmierzchu , tylko się urobisz a i tak więcej będzie miał ten który będzie umiał dobrze kombinować i miał wielu znajomych*(nie sensie żeby ten kombinator był leniem bo na samym kombinowaniu daleko też się nie zajedzie , ale na pewno kombinator nie leń zajedzie dalej i wygodniej niż bardzo tylko i wyłącznie pracowity człowiek. I to zjawisko wydaje mi się że bardzo się nasiliło wraz z nadejściem UE, sam przegapiłem ze 100k środków które mi przysługiwało no i kiedy ja to odrobie :lol: a nic nie było robić tylko pupala ruszyć w parę miejsc w tym oczywiście do arimir i gotowe ) Samą pracą to się tylko człowiek urobi i tyle kombinować się musi ! Takie czasy.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truskafka    5

ależ źle mnie zrozumiałeś :) pisząc pracowity, porównywałam człowieka, który pracuje do kompletnego lenia. Nie chodziło mi o to, żeby zapie... od świtu do nocy :)

 

a z tym się zgodzę, że we współczesnych czasach człowiek musi dobrze nakombinować żeby wyjść jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ale Wy o tych kombinacjach...kombinować trzeba, trzeba kombinować, ale ja to jestem gość bo dużo mam itd.Później dziwicie się że sami padacie ofiarą kombinatorów i wtedy krzyk pod niebiosa bo to nie wy oszwabiliście tylko was :D .A wystarczyłoby od dziecka uczyć uczciwości zamiast kombinatorstwa.Mógłbym się założyć że efekty w skali kraju byłyby lepsze-już teraz widzę jak postępują ludzie powiedzmy dwudziestoletni-nie żeby w moim pokoleniu brakowało cwaniaczków :D -tyle że było ich wyraźnie mniej niż obecnie.Co będzie za lat paręnaście gdy (w drodze selekcji naturalnej) zostaną same cwaniaczki ?

Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie -zastanówcie się nad tymi słowami Kanclerza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

 

 

 

Może jakbyś był profesorem nauk historycznych albo chociaż miał jakieś dowody na to, to był ci i może uwierzył. Ale mając do wyboru Twoją prawdę a prawdę wielu dobrych profesorów, którzy więcej czasu przesiedzieli w książkach czy innych źródłach niż ty na swoim Ursusie, to chyba jednak wybiorę tych drugich.

 

 

 

 

StasiekS z Tobą jest taki "problem" ,że Ty nikomu oprócz siebie nie wierzysz :) Kilka razy już miałem okazję czytać Twoją Twórczość na forum i nie znam przypadku ,że przyznałeś komuś rację .

 

Co do kwestii profesorów uczonych i tak dalej , cóż im po przeczytaniu ton mądrych książek jeśli sami na własnej skórze tego nie przeżyją ?

Jest takie powiedzenie odnośnie nauki jazdy na nartach "jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz" podobnie w życiu , do póki się człowiek nie sparzy będzie myśleć ,że przykładowo miłość , małżeństwo itp. to sielanka , ewentualnie ,że to to i to się może wydarzyć , a to to i to nie ma prawa (o czym wie z mądrej literatury) , jednak życie weryfikuje podejście do takich spraw .

 

Jak widać lepiej dla otoczenia ,że Ja jak i wiele tutaj osób spędzam czas na pracy (bo podczas niej również można życie zrozumieć , pewne rzeczy przemyśleć ) niż jak np. ktoś taki jak Ty ma zbyt wiele wolnego czasu co skutkuje postami wątpliwej merytorycznie jakości jak w przykładach wyżej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie -zastanówcie się nad tymi słowami Kanclerza .

To chyba zacznę pakować walizki...

Ale pewnie i tak znajdą się zaraz osoby i zwalą wszystkona polityków. Bo w końcu to politycy wychowują młodzież.

 

 

Jak widać lepiej dla otoczenia ,że Ja jak i wiele tutaj osób spędzam czas na pracy (bo podczas niej również można życie zrozumieć , pewne rzeczy przemyśleć ) niż jak np. ktoś taki jak Ty ma zbyt wiele wolnego czasu co skutkuje postami wątpliwej merytorycznie jakości jak w przykładach wyżej .

A ja jestem za bardzo leniwy i nie chce mi się za bardzo pracować nad czymś co już jest, bo po co skoro ktoś inny to zrobił. Lubię podkradać pomysły czy doświadczenie innych ludzi i wdrażać u siebie. Dzięki temu mam mniej roboty i więcej czasu żeby pisać na forum czy robić coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

Ale pewnie i tak znajdą się zaraz osoby i zwalą wszystkona polityków. Bo w końcu to politycy wychowują młodzież.

 

 

A ja myślałem że rodzice - a to ładnie mnie oszukali.

 

Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie -zastanówcie się nad tymi słowami Kanclerza

 

Bez stresowe wychowanie i hulaj dusza piekła nie ma, a niestety skutki będą tragiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62
Napisano (edytowany)

Dokładnie to bezstresowe wychowanie... Może to że odchodzi się od kar cielesnych jest dobre ale jak tak dalej pójdzie to dziecku uwagi nie będzie można zwrócić bo zaraz rodzic o znęcanie psychiczne będzie oskarżony.

 

Choć teraz jest inny świat inne problemy kiedyś na pewno lżej nie było. Czy to z wychowaniem dzieci czy ze znalezieniem drugiej połówki.

 

@StasiekS Nie trzeba kończyć dobrej szkoły żeby znaleźć sobie dziewczynę która ma poukładane w głowie. Myślisz że te po studiach są może lepsze od tych po zawodówce?

Czasem i te po studiach potrafią mieć niepoukładane w głowie to wszystko zaley od wychowania przez rodziców.

Edytowano przez Huberto89
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

 

 

 

 

Bez stresowe wychowanie i hulaj dusza piekła nie ma, a niestety skutki będą tragiczne.

 

 

Dokładnie . To już dziś jest zauważalne ;)

Zauważyliście jak te najmłodsze dzieci są teraz śmiałe i frywolne ? Pomijając fakt ,że Ja byłem spokojnym dzieckiem to nie wyobrazam sobie siebie czy kogoś z moich rówieśników ,żebyśmy w wieku tych 7-8 lat np. pytali starszych o coś zwracając sie na "ty" , czy np. huśtali się na barierkach przy kasach fiskalnych w sklepach - teraz rodzice przyzwalają na takie zachowanie , boją się dziecku w tyłek przyrżnąc -> widzieliście w ostatnich czasach żeby gdzieś publicznie dziecko płakało bo dostało klapsa ?

Strach pomyśleć jakie będą te następne pokolenia skoro już teraz w dorosłość wkraczają nie wychowane dzieci i albo je życie wychowa i "dojdą do rozumu" albo nadal będą myśleć ze wszystko im wolno gardząc innymi :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To jeszcze nic, najgorsze jest to, że np. nauczyciel wezwie takiego rodzica do szkoły w sprawie zachowania dziecka, a ten nie przyjmuje argumentów nauczyciela, tylko twierdzi że jego dziecko jest aniołkiem i to jeszcze przy dziecku. No to co ten dzieciak będzie robił następnym razem? Kiedyś jak nauczyciel czy ksiądz przy rżnął w d***ę to nikt nawet się w domu nie przyznał, ażeby nie dostać poprawki, a dzisiaj "Sodoma i Gomora"

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

@StasiekS Nie trzeba kończyć dobrej szkoły żeby znaleźć sobie dziewczynę która ma poukładane w głowie. Myślisz że te po studiach są może lepsze od tych po zawodówce?

 

Większe są szanse że są lepsze po studiach. Jeszcze jakimś cudem nie spotkałem dziewczyny po kiepskiej szkole która może coś więcej sobą reprezentować. Poukładane w głowie to jest jednym z wielu czynników który decyduje o atrakcyjności dziewczyny. Jeśli on Tobie starczy to ok. Ale np. mi już nie.

 

Wiecie chociaż co to jest bezstresowe wychowanie? Czy idziecie za ogólna tendencją społeczeństwa zwalania winy na wszystko tylko nie na siebie?

Efektem zepsucia dzisiejszej młodzieży nie jest bezstresowe wychowanie, które rodzice świadomie wykorzystują i dążą zgodnie z założeniami a po prostu brak zainteresowania. Obecnie w coraz szybszym świecie, dzieci wychowują się same a rola rodziców sprowadza się do zrobienia obiadu i odwiezieniu do szkoły. Dlatego młodzież nie ma wzorców no bo od kogo je wziąć? Od ojca który 12h godzin pracuje czy od matki która po pracy musi zając się domem. W takim wypadku nawet klaps nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@StaśkuS nieraz dziewczyna po szkole sredniej może zaprezentować więcej niż ta po studiach.I może być lepszą żoną i matką co nie jedna bizneswomen.,Zastanów się jakiej kobiety szukasz,jak żadna nie spełnia kryteriów Twoich wymagan..Może poprostu się taka jeszcze nie narodziła.

A co do wychowania kiedyś inaczej się dzieci chowało,i dziś się je inaczej chowa.Choćby tyłek miodem smarował,to jaki dzieciak ma byc to i tak będzie,niewytępi się złego charakteru,mozna go jedynie skorygować,a w póznieszym etapie zycia,okaże się co to te starania rodziców dały.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95
Napisano (edytowany)

Dokladnie @ania25.ale @StasiekS i tak inna teorie wymysli :D pozdrowil.

Edytowano przez tedizetor56

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Większe są szanse że są lepsze po studiach. Jeszcze jakimś cudem nie spotkałem dziewczyny po kiepskiej szkole która może coś więcej sobą reprezentować. Poukładane w głowie to jest jednym z wielu czynników który decyduje o atrakcyjności dziewczyny. Jeśli on Tobie starczy to ok. Ale np. mi już nie.

 

 

To co sądzisz że te dziewczyny z niższym wykształceniem, czy z żadnym, to mają nie po układane w głowie?

Mylisz się, w sprawach wychowania, bardziej liczy się charakter i to co kto wyniósł z domu rodzinnego, jak sam był wychowany.

Dziecko rodziców wykształconych dla którego rodzice nie mieli czasu, chociaż też będzie wykształcone jakie będzie miało wzorce?

Tylko mi zaraz nie zarzucaj że propaguje nieuctwo, bo nie to miałem na myśli.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez Migotka
      Hej jestem ciekawa czy na przełomie  tylu lat zawiązały się tu pary i powstały jakieś  związki między użytkownikami z  agrofoto?  Sprzed  ponad 10 laty pamiętam ,że było tu wielu ciekawych ludzi ... Jak się u Was potoczyło życie ?  Nie było mnie tu wiele,wiele lat...
      z kilkoma osobami do dziś utrzymuje kontakty a jak to jest z Wami ? Czy może tę grupe przejęły już małolaty ? Pozdrawiam 🙂
    • Przez bergman31
      Już w najbliższą niedzielę 31 marca 2024 roku o 21:20  w TVP1 pokazane zostaną wizytówki rolników kandydujących do 11 edycji programu Rolnik szuka żony.
      https://www.facebook.com/100068842099677/posts/pfbid0cmEG3uYipVmh5j7CKx9xVcTAvyg1s4gNy4PNBRZXXxQ5jzPjzsYio44uA9iw4osel/?app=fbl
       
    • Przez bergman31
      Zaczynamy 10 serię.
      Kto według Was znajdzie się w programie?
    • Przez krzychuUrsus360
      Tak jak w temacie jak myslicie czy jest szansa żebym jakąś kobietę tutaj znalazł z gospodarstwem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj