Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcin7340    0

Witam

 

 

Mam nowy akumulator w Massey Fergusonie 3080 jest on firmy Lak.Ciągnik powstał 2 dni a akumulator rozładował się do zera.Co może by tego przyczyną ??? oddać na gwarancje ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Najpierw warto sprawdzić jaki jest pobór prądu z akumulatora na postoju, ew najprościej ściągnąć klemę i po kilku dniach założyc, jak odpali to nie wina akumulatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A jeszcze szybciej domowym sposobem wsadzić między kleme a słupek żaróweczkę, jak się byle jarzy to masz złodzieja, potem po kolei wyciągać bezpieczniki i sprawdzać czy złodziej zanika, radził bym zacząć wyciągać jako pierwsze bezpieczniki od bajerów, radia i ładowania.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Do sposobu który podał kolega @bobytempelton to akumulator powinien być naładowany aby zlokalizować co podczas postoju kradnie prąd (jeżeli kradnie).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Co do tego sposobu to zamiast żaróweczki polecam amperomierz, który jest dużo dokładniejszy i wychwyci to co żaróweczka nie Może byc miernik uniwersalny z allegro lub sklepu elektronicznego wystarczy najtańszy za 30-40 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Uwierz mi, że miernik z allegro za 30 zł jest tak samo dokładny jak żarówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Ten amperomierz to zakładamy podobnie jak w opisie z żaróweczką???

Czyli jeden kabelek do słupka alternatora a drugi do klemy??

Mam tez inne pytanie, może nie związane dokładnie z tematem:

Ile powinno wynosić ładowanie alternatora w amperach??

Znajomy mówił mi, że 10% mocy akumulatora czyli 110 Ah akumulator to ładowanie około 10-11 A?? Czy on dobrze myśli?

Chodzi mi o przypadek w ciągniku Mf 255, znanego z awaryjnych alternatorów, mój ładuje dopiero od 1500 obr( lampka gaśnie) potem wraz ze spadajacymi obrotami zaświeca się przy 1200 obr. Chce mu zbadać ładowanie, jakby ktoś wiedział jakie ma byc to prosze napisac. Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Ładowanie podajemy w Voltach i powinno się mieścić w przedziale 13.9-14.5V z czym że optymalnie jest 14.4V, prąd ładowania zależy od stopnia rozładowania akumulatora i nie mamy na niego wpływu, co do lampki, albo masz luźny pasek albo któraś dioda w mostku niedomaga, odezwij się na gg to podam ci myk który może pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Alternatorr był u naprawy kilka miesięcy temu. Z tego co widziałem, stojan był od nowa przewijany i diody wymienione. Jednak ładowanie jest od 1500 obr, chwilami od 1000 obr. Za naprawe dałem 100 zł i w sumie tak jakbym w błoto dał...

Wymieniłem akumulator na nowy, ale problem nadal pozostał...

Ok, odezwe sie na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żeby nie błądzić to daj alternator do sprawdzenia do dobrego fachowca, ale niech rzetelnie to zrobi zaczynając od najniższych obrotów do maksymalnych. Jeżeli okaże się dobry to przyczyny szukaj w instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego, Twoja wiedza jest niewystarczająca żeby opanować to samemu, więc wezwij fachowca. Jedyne co możesz zrobić, to naładuj akumulator i odłącz klemę wtedy zobaczysz czy po kilku dniach akumulator się rozładuje. Jeżeli tak to wyrzuć go na złom (tzn. oddaj do punktu utylizacji :D), a jeżeli nie rozładuje się to wezwij elektryka, który zlokalizuje usterkę w instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin7340    0

już odłaczałem i to jest wina gdzieś w instalacji :( ale mógłbyś podać parę wskazówek jak to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie znasz nawet podstaw, więc i tak sobie nie poradzisz. Poza tym w trzecim poście masz napisane jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Camry
      Mam małe pytanko czy taki prostownik z rozruchem będzie dobry np. do rozruchu bizona czy też większego ciągnika . Jeśli macie lepsze propozycje to podsuncie. Wiem tematów było już dość dużo ale jakoś chodzi mi po głowie ten model a nigdzie tu na forum nie bylo o nim wzmianki. Dzięki 
      https://erli.pl/produkt/prostownik-z-rozruchem-class-750-lcd-rozruch-700a,166480992?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnv-vBhBdEiwABCYQAxkx6XIYDalvfXO3ZVaR2kdU2vq10NvAl9YBT0uqTsAOZf32j7LRChoCQ80QAvD_BwE
       
    • Przez ma123
      Witam planuje zakup prostownika z rozruchem z tego co czytałem to dobrze by było gdyby miał chociaż 500ah podczas rozruchu głównie miał by służyć do odpalania c360 c330 zimą oba posiadają akumulator 120 ah jakie polecacie prostowniki z rozruchem 
    • Przez lysyrolnik
      Witam
       
      No i stalo sie w moim MTZ 82TS padly baterie, i tu nasuwa sie moje pytanie- Jakie polecacie akumulatory?
      dodam ze w moim MTZ-cie sia aku... 2x 6v
    • Przez Fugeo
      Cześć Jaki polecicie mi nowy prostownik 12 V i 6 V do 200 zł do ładowania głównie akumulatorów w ciągnikach. Pojemność największego w claasie to jak się nie mylę ok 160-170 Ah. I czy warto szukać prostownika z funkcją rozruchu?
    • Przez Rolnik4056
      Witam.
      Zmieniam akumlatory w c330 z 2x 6 v na 1 12V.
      I pisze z pytaniem czy akumlator o parametrach 12V 120Ah 1000A wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj