FINN

Internetowy Klub "AgroFotowiczek"

Polecane posty

FINN    1478

Witam, Koleżanki z AgroFoto :)

 

 

Po, przeczytaniu kilku postów w innym temacie, wpadłem na pomysł stworzenia tematu tylko dla Was :)

Możecie pisać w nim o wszystkich Waszych sprawach, które was interesują. Nie ma ustalonego tematu, to już pozostawiam waszej Kobiecej wyobraźni. Piszcie o wszystkim na co macie ochotę, Niech to będzie Temat, w którym możecie pisać o wszystkich waszych Waszych Kobiecych sprawach i problemach, pracach jakie wykonujecie, co lubicie , co wasz interesuje,itp... . Może dzięki temu tematowi, koledzy z AF dowiedzą się coś nowego i przydatnego w kontaktach z dziewczynami :)

 

Zapraszam serdecznie :)

Pozdrawiam

FINN ( Tomek )

 

 

To w takim razie, drogie Koleżanki Zaczynamy, piszcie pierwszą sprawę jak Was nurtuje... :)

 

 

 

 

P.S. Drodzy Koledzy prosiłbym Was, abyście swoje wypowiedzi ograniczyli do niezbędnego minimum, niech to będzie temat, kącik, w którym to rządzi tylko Kobieca wyobraźnia ;) A jeśli już chcesz coś napisać, to : przeczytaj 2 razy, zastanów się 2 razy, a dopiero pisz. Nie zabraniam nikomu pisać w tym temacie, ale prosiłbym kolegów, aby ten temat był tylko i wyłącznie zarezerwowany dla Naszych Szanownych Koleżanek :)

  • Like 4

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

Niech rozdziewiczę ten temat :P Mimo że i tak większość osób mnie zna :) Co mnie może nurtować? Trochę dziwny ten temat nie powiem :)


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smieszka111    3
Napisano (edytowany)

Internetowy Klub "AgroFotowiczek

 

Rozśmieszył mnie ten tytuł, tak troszeczke infantylnie brzmi:), ale liczą się intencje .

 

Tak się zastanawiam, co dziewczyny robicie na wsi oprócz tradycyjnego uprawiania ziemi i hodowli zwierząt, mam na myśli pomysły na swój interesik

Edytowano przez smieszka111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

Co? Ja robiłam biżuterie, jak się to jeszcze opłacało. Teraz już wszyscy robią.

Jeszcze szyje dla siebie i innych.


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smieszka111    3

MArtina, ja też kiedyś robiłam biżuterie , ale znudziła mi się, podoba mi się twoje drugie zainteresowanie , z jakiej firmy masz maszynę i który rocznik?

 

Ja zajmuję się pielęgnacją dłoni stóp, jak coś będzie Cię interesowało pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

Ja mam komunistycznego Łucznika :) Ale nie narzekam.

Teraz zbieram na coś nowszego :)


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Witajcie dziewczyny :)

Poza pracą we własnym gospodarstwie , nałogowo czytam ,z upodobaniem rozbijam się T4 o wdzięcznym imieniu Alfons , udzielam się na forum poświęconym tej marce , grzebię sobie wieczorami w wielkim śmietniku jakim jest internet ; a poza tym jestem żoną matką i babką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smieszka111    3

martina łucznik to jedne z lepszych maszyn do szycia, ale obecnie słyszałam , że ktoś udziały w łuczniku wykupił i że obecnie jak ktoś kupuje to nie to samo

 

mora witam

 

Obecnie zaczyna się okres kiedy warto pomyśleć o kwiatkach na balkon , taras itd tak się zastanawiam jakie wy wysadzacie do doniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Nie mam "zielonego kciuka" , więc zioła pozyskuję ze stanu naturalnego i sklepu . Jedynie lubczyk mi koło chałupy chętnie rośnie. Podziwiam pasje ogrodnicze u innych , niestety ja mam tylko rękę do zwierząt.

Martina nie myślałaś o wyścigach kłusaków ? Można połączyć pasję końską z zamiłowaniem do szybkiej jazdy. Pomyśl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia104    8

Konie - piękne zwierzęta. Pozwólcie Panie, że dołączę :) Też szyję dla siebie i innych, a zimą kiedy jest więcej czasu to haft krzyżykowy. Tej zimy wyhaftowałam Jana Pawła II, potem zrobiłam 3 gałęzie magnolii. Polecam stronę www.kwiaty-z-bibuly.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

O kwiaty z bibuły i krepiny super sprawa.

 

mora dzięki za radę, ale z moim wzrostem i wagą nie nadaję się do wyczynowej jazdy konnej. Tylko rekreacyjnie :)


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

W tym sporcie nie ma ograniczenia wagi, wzrostu i wieku.Wystarczy zrobić licencję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia104    8

Kwiaty do doniczek na balkon jak najbardziej, czekam tylko aż się zrobi cieplej. Zawsze sprawdzają się begonie, lobelia, surfinie i petunie choć ja nigdy ich nie odróżniam :) a na klomby co rok aksamitki i dalie małe, jednoroczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia104    8

I cisza.........

 

 

A może agrofotowiczki wolą towarzystwo agrofotowiczów. To chyba prawidłowa reakcja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonaRolnika    1

o nawet nie wiedziałam ze jest cos dla Agrofotowiczek jak któs to ładnie ujal :) Wiec jestem i ja :) procz pracy w gospodarstwie jestem typowym "paszczakiem" maz tak mnie okreslil.. kwiatki ogrodki, warzywa to moj zywioł..lubie siedziec i cos w ziemi grzebac.. :) pozdrawiam kolezanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smieszka111    3

Dawno mnie nie było na forum:) Widzę, ze nic nie działo się w poście:), chyba trzeba go rozkręcić:) co jest dziewczyny?

to może napiszę co u mnie nowego od tego czasu się wydarzyło :)

Mimo, ze nie mieszkam już na wsi, nad czym powoli zaczynam ubolewać, to mi sie tam tęskni... dlatego załatwiłam sobie działeczkę rekreacyjną. Hmmm zadbana ona nie była...chaszcze do ramion... ale poradziłam sobie z nimi no może nie tylko ja, bo i koleżanka mi pomagała i sąsiad:). Tego potrzebowałam : zmęczenia fizycznego , świeżego powietrza , cudownie to rozluźnia i poprawia humor :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej, mam pytanie, co może być powodem nie wiązania nitki dolnej z górną w maszynie pfaff hobby 380? nitki założone ok, igła dobrze osadzona, a mimo to mota pod spodem nici w bębenku?


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Być może brak jest synchronizacji pomiędzy igła a chwytaczem. Wyczytałem, że chwytacz powinien zacząć zbliżać się do igły gdy ta zaczyna wracać do góry.

" W tym czasie nitka odchyla się od igły i pomiędzy nitkę a igłę musi trafić chwytacz. Bez nitki zbliżamy chwytacz do igły i igłę opuszczamy tak by otwór w igle był nieco niżej od ostrza chwytacza. Igła powinna być blisko chwytacza, ale nie powinna w niego uderzać" (cytat z innego forum).

To zdjęcie powinno zobrazować mniej więcej ustawienie:

http://obrazki.elektroda.net/55_1281622697.jpg

 

Pozdrawiam


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślałam, że któraś z pań mi odpisze, a tu proszę, takie zdziwienie- mężczyzna udziela porady w sprawie krawiectwa. ja w tej dziedzinie jestem póki co laikiem, szyłam trochę kiedyś na zwykłym łuczniku 466 (to była maszyna), ale niestety juz nie posłuży, a od kiedy "odziedziczyłam" sprawnego rzekomo niemieckiego pfaffa nie mogę dojść ładu. mama szyła na nim do końca a mi coś nie idzie. zobacżę jeszcze dokładnie jak pracuje igła, ale to jutro, za dnia...


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Piszesz, że kiedyś trochę szyłaś - można do Ciebie Monika podjechać na skrócenie spodni? :P Mam niedaleko ;)


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz niedaleko? z kłodawy?:) teoretycznie można, ale w praktyce jestem bardzo obłożona robotą. jak kazdy z resztą


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

sprawdź stopień naprężenia gornej nitki . Jeżeli jest za luźna to maszyna "pętluje" a w skrajnych przypadkach włassnie tak mota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

masz niedaleko? z kłodawy? :) teoretycznie można, ale w praktyce jestem bardzo obłożona robotą. jak kazdy z resztą

Moniko a co to jest 85 kilometrów? ;)

Tak się składa, że w sobotę będę w okolicy.

 

P.S. Jak maszyna? Działa już wszystko?


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

idiotyczne trochę, ale nawinęłam nitkę na bębenek nie od tej maszyny:) i wszystko jasne. minimalnie jest większy, moze pół milimetra, ale szyć nie miała prawa... A teraz na razie jest ok.


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj