evento82

kółko nosowe u bydła

Polecane posty

evento82    0

Czy ktoś z Was spotkał się z kółkiem nosowym u krowy? Czym można to zdjąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Jeśli to jest to o czym ja myślę to przetnij szczypcami i spróbuj wyciągnąć, ale po co krowom takie kółko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evento82    0

No właśnie po co? Kupiłem niedawno super jałówkę mięsną właśnie z takim kółkiem. Jej poprzedni właściciele zakładają kółka wszystkiemu tak na wszelki wypadek. Dla mnie to jest chore dlatego chciałbym jej to ściągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Jak jest ona na mięso to nie ściągaj, bo to jej nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

spytaj weterynarza, czy się da ściągnąć, ale ja bym nie zdejmował, bo może dojść do zakażenia, jak się ranę otworzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

@rmiecz8 ma racje spytaj weterynarza bo może dojść do zakażenia i w tedy dopiero będziesz żałował ze to ścigałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

do jakiego dojdzie zakażenia co niektórzy majom na języku i nie napisze gdzie jeszcze i nie majom zakażenia a krowie kółko w niczym nie przeszkadza chyba że wybierasz się z nią samolotem na wczasy i na bramkach nie przejdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Zgadzam się z tobą, ale chodzi o to że jak się je wyjmie to dziura pozostanie i można dodatkowo coś uszkodzić i wtedy może dojść do zakażenia. Normalnie krowie nie przeszkadza. Ja bykom też wkładam kółko w nos, aby łatwiej było prowadzać, bo rogi wypalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

coś nie tak rogi wypalasz małym cielakom a nie starym bykom , no i co to jest to coś , jak dziura zostanie po kolczyku to co i będzie od dziury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Rogi wypalam małym cielakom.

Jak wyjmiesz kółko nie rozrywając nosa, bo ono już tam jest zrośnięte i nawet go nie obrócisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac28    0

Są różne kółka nosowe, ale prawie każde da się rozpiąć i wyjąć bez szkody dla zwierzęcia. Co do otworu po kolczyku to wydaję sie mi że nie ma problemu z zakażeniem ponieważ już dawno się zagoiło co miało zagoić - podobnie jak z kolczykami w uszach u bydła. Problemem może być tylko przytrzymanie głowy krowy aby się nie ruszała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Te co ja wkładam bykom to zakręca się śrubką a potem się ją urywa żeby nie przeszkadzała i jest ono na stałe zakładane. Jedyne wyjście to uciąć a ja nie zauważyłem żeby dało się je obrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

a co byk mijał nogą sobie okręcać abyś mógł zauważyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

Nie, ale tam jest miejsce cieńsze specjalne do urwania i gdybym ja nie urwał to samo by pękło tylko nie równo i w środku nos mogłoby pokaleczyć. tak ono wygląda:http://www.google.pl/imgres?hl=pl&gbv=2&biw=1360&bih=667&tbm=isch&tbnid=AVr9ivMm0vTcAM:&imgrefurl=http://www.canagri.pl/products/show/240/kolko-nosowe-dla-bykow

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy warto zakladac kolko nosowe bykom?? Zastanawiam sie nad tym ostatnio, ulatwilo by to przeprowadzanie bydla?? Bo w moich warunkach jest to dosc trudne zadanie. Bede bardzo wdzieczny za jakies opinie

P.S. przy okazji moze jakies ZA lub PRZECIW

Edytowano przez vbox33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
Dnia 22.02.2015 o 23:25, vbox33 napisał:

Czy warto zakladac kolko nosowe bykom?? Zastanawiam sie nad tym ostatnio, ulatwilo by to przeprowadzanie bydla?? Bo w moich warunkach jest to dosc trudne zadanie. Bede bardzo wdzieczny za jakies opinie

P.S. przy okazji moze jakies ZA lub PRZECIW

Pewnie że warto..ja zkladam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj