Zaloguj się, aby obserwować  
matwoj

ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620

Polecane posty

brzozak2    241

no wiec mozemy sie dogadac, ja ci przewioze sprzet i zaplace za usluge liczac spalanie do 14 l/ha, a za nadwyzke sam sobie dolozysz :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr    0
no wiec mozemy sie dogadac, ja ci przewioze sprzet i zaplace za usluge liczac spalanie do 14 l/h, a za nadwyzke sam sobie dolozysz :rolleyes:

Widze że mi nie wierzysz, ale tak jest. To mój ursus 902 nie spalił więcej niż 13l/ha. A jakim ty ciągnikiem robisz i jakim pługiem. jeżeli sprzęt nie jest dograny wtedy się zgodze że spali 20l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Widze że mi nie wierzysz, ale tak jest. To mój ursus 902 nie spalił więcej niż 13l/ha. A jakim ty ciągnikiem robisz i jakim pługiem. jeżeli sprzęt nie jest dograny wtedy się zgodze że spali 20l

nie tak dawno byl test w TOP AGRAR spalania w orce, było tam pare ciągników o mocy ponad 130KM i żadnemu nie udało sie zejść poniżej 13 l/ha ( oranie bez nawrotów), ciągniki super wyregulowane, pługi pewnie jeszcze bardziej, z nawrotami średnie spalanie wynosiło około 15 l/ha wiec sam wyciągnij wnioski.... czy mniej niż 13 l jest możliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja bym wzial Claasa. DF ma mala powierzchnie wlotow powietrza o ma strasznie maske scieta i przez to bedzie mial klopoty z chlodzeniem a Claas ma o wiele wieksza powierzchnie wlotow powietrza. Silnik JD wiecej wypije lecz pochodzi troche dluzej. Ja bym bral CLAASA.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Widze że mi nie wierzysz, ale tak jest. To mój ursus 902 nie spalił więcej niż 13l/ha. A jakim ty ciągnikiem robisz i jakim pługiem. jeżeli sprzęt nie jest dograny wtedy się zgodze że spali 20l

ja widze jedynie, ze za bardzo przejales sie rola :rolleyes: nie chcialem pisac na powaznie bo to i tak bez sensu.

skad mozesz wiedziec jak bardzo wymagajacy teren jest w moich okolicach?? wrozka??

a no i sprzet tez nie dopasowany bo do 220 KM trzeba min. 7x50 zakladac, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62
Ja bym wzial Claasa. DF ma mala powierzchnie wlotow powietrza o ma strasznie maske scieta i przez to bedzie mial klopoty z chlodzeniem a Claas ma o wiele wieksza powierzchnie wlotow powietrza. Silnik JD wiecej wypije lecz pochodzi troche dluzej. Ja bym bral CLAASA.

Tak napewno df będzie miał kłopoty z chłodzeniem, uważaj bo ci uwieże. Czy ty wiesz jaką powieszchnię wlotową ma df? bo ja wiem i jest ona ogromna a te wloty są czarne na całej masce i ich powierzchnia co do całej maski na oko wynosi trzy piąte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Powierzchnia co do całej maski na oko wynosi trzy piąte.

A ja bym powiedział, że raczej 1/3 :rolleyes: hehe Masz rację DF tak jak i każdy nowoczesny ciągnik jak ma drożny układ chłodzenia się napewno nie zagrzeje <_<


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@brzozak widze że lubisz wyśmiewać ludzi którzy myślą inaczej od ciebie ale na całe szczęście nie jesteś adminem a co do tematu to co ty za głupoty opowiadasz ze ciągniki palą grubo ponad 20 l a że masz claasa to moge sie zgodzić ze masz pijaka a nie ciągnik i powyżej 4 cyl to już sie wir w baku zaczyna robić ale to twój ciągnik i twoje spostrzeżenia ja osobiście pracowałem df 150.7 i tak 18l a nie grubo ponad 20:)


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a ty co adwokat i wrozka w jednym ;)

przyjmujac, ze spali 25-30 l/h (a polknie tyle napewno) i orajac 2 metrowym plugiem na malych trojkatnych, trapezowych, rombowych kawalkach przy predkosci 5 - 6 km/h, masz wydajnosc ok. 1 ha/h, biorac takie zalozenia pod uwage i ogromny blad jaki mozna popelnic i tak wyjdzie min. 20 l/ha - wiec prosze poprzyjcie czyms swoje banalne wypowiedzi.

natomiast do drugiej czesci twojego postu (tej o pijakach) nie bede sie odnosil, bo napisales to na tyle chaotycznie, ze nie wiem o co ci chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ty oczywiście odrazu masz takie pola i to pewnie jedno przy drugim:P a jeśli jesteś troche mało rozgarnięty to wytłumacze ci że jeśli masz claasa to mozesz sie spodziewać większego spalania ponieważ: 6cylindrowy motor a do tego silnik johna to i to dlatego<LOL>


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

To Johnego silniki dużo palą, hm jakoś nie zauważyłem tego, może i palą, ale nie ma mocy za darmo ;)

 

Przemal widziałeś jakie brzozak ma ziemie, ja wcale się nie dziwie że ciągnik u Niego tyle pali.

 

Na moich ziemiach John Deere wychodzi mi z 12 litrów/ha, zdarzają sie kawałki gdzie jest trochę cięższa i wtedy te 14-15 weźmie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr    0
a ty co adwokat i wrozka w jednym ;)

przyjmujac, ze spali 25-30 l/h (a polknie tyle napewno) i orajac 2 metrowym plugiem na malych trojkatnych, trapezowych, rombowych kawalkach przy predkosci 5 - 6 km/h, masz wydajnosc ok. 1 ha/h, biorac takie zalozenia pod uwage i ogromny blad jaki mozna popelnic i tak wyjdzie min. 20 l/ha - wiec prosze poprzyjcie czyms swoje banalne wypowiedzi.

natomiast do drugiej czesci twojego postu (tej o pijakach) nie bede sie odnosil, bo napisales to na tyle chaotycznie, ze nie wiem o co ci chodzi

 

Teraz moge się częściowo z tobą zgodzić, jeżeli są małę kawałki to może spalić 20 litrów. Ale kto kupuje taki duży ciągnik na takie małe kawałki, przecież to nie jest ekonomiczne. A jeśli chodzi o mnie to oram pługiem 2,20 deutz fahrem 130 z prędkością 8 km/h obroty 1800 na silniku, i pali poniżej 14 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ludzie przecież wszystko zależy od rodzaju gleby!!

 

Przecież spalanie na piachach a spalanie na glinie to zupełnie inna bajka to o czym my dyskutujemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr    0
Ludzie przecież wszystko zależy od rodzaju gleby!!

 

Przecież spalanie na piachach a spalanie na glinie to zupełnie inna bajka to o czym my dyskutujemy ;)

Zgoda że zależy od rodzaju gleby, ale jak na 3 klasie ziemi spala 20l, a na 2 klasie 14l to coś tu jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
a ty oczywiście odrazu masz takie pola i to pewnie jedno przy drugim:P a jeśli jesteś troche mało rozgarnięty to wytłumacze ci że jeśli masz claasa to mozesz sie spodziewać większego spalania ponieważ: 6cylindrowy motor a do tego silnik johna to i to dlatego<LOL>

sluchaj skoro nie umiesz pisac klarownych postow to nie zwalaj tego na moj stan umyslu, poza tym napisales glupote i dalej ja powielasz, wiedz o tym, ze z konstrukcji walu korbowego wynika, iz silnik 6 cylindrowy jest najbardziej ekonomicznym, wiem ze nie bedziesz potrafil tego pojac, ale tak jest.

Zgoda że zależy od rodzaju gleby, ale jak na 3 klasie ziemi spala 20l, a na 2 klasie 14l to coś tu jest nie tak.

juz naprawde nie chce mi sie nic dodawac, witki opadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

z tmy spalniem jest różnie ja u siebie z pługiem na 2 klasie spaliłem 14-16 litrów na ha, a jak orałem u mojego wujka na tej samej klasie ziemi i tym samym ciągnikiem i pługie to wyszło 15-17 litrów na ha i nie wiem czym to jest spowodowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid6330    95

zgadza sie ze john deere spala dużo czytałem w testach w gazecia ze john dere to wół pociągowy i w testach pisało ze wypad najlepiej w orce a tak moim zdaniem john deere to nie traktor do lekkich prac bo bedzie palił duzo tylko w ciezkich pracach zrobi dużo a nie spali wiele wiecej od innych traktorów iem bo bo sam jestem użytkownikiem john deere 6330 premium i chodzi w agregacie uprawowo siewnym 4 m i smiga jak głupi i wyszedł mi chyba cos około 7,5 na hektar a na godzine wychodziło mi 15 l a w godzine robiłem nim 2 ha


::

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1001    0

ale trzeba omieć wykorzystać jego moc by nie bylo ze duzo spala koles może orac 150 KM 4 pługami a drugi możę orac 150 KM 6 lub 7 i będzie mniej mu palił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj