Konii

Walec do trawy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Konii    6

Witam,może ktoś z Was ma pomysł jak zrobić walec do trawy? Szukalem na allegro,chciałem kupic ale ceny sa dla mnie za duze,i wole zrobic domowym sposobem ,jesli sie da :D Czekam na wasze pomysły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

zalej opony od tira betonem w srodek jakąś ośkę dyszel i masz walec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

według mnie jeszcze szybciej było by zalac 2 beczki 200l po oleju w srodek oske dyszel i tanim kosztem mamy walec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konii    6

beczke to ja mam ale z 500L :/ a zeby taka zalac to ile bym musiał betonu zuzyc itp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

to sobie kup 200 nie sa drogie. a jak nie chcesz ich zalewac betonem to zasyp samym zwirem ewentualnie zwirem z piachem, masa podobna do betonu a nie musisz płacic za cement, tu masz ceny beczek

http://allegro.pl/beczka-beczki-200-208-po-oleju-metal-plastik-wlkp-i2319783129.html

http://allegro.pl/beczka-po-oleju-200l-stan-idealny-krakow-okolice-i2299499977.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konii    6

Faktycznie,beczki tanie :D a 2 wyjscie mam to moge isc na pobliski złom i zakupic uzywana beczke :D Potem zrobie 2 osie,dyszel i wio :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

jeżeli beczka to trzeba zalać betonem choćby słabiutkim możesz tez do tego betonu nawalić dużo kamieni. Jeżeli zasypiesz piaskiem jak ktoś proponował to po pierwsze wał taki moment będzie pogięty i będzie skakał szarpał itd. Po drugie musiał byś brzegi solidnie wzmocnić ( dna) w skrajnych beczka bo całe obciążenie było by na te dna a to przecież blaszka cieniutka( po zalaniu obciążenie przenosi beton). Ja kiedyś zrobiłem z opon tira i ma tą zaletę że toczy się cicho nawet po kamieniach itp. Jeżeli opon nie masz wystarczy podjechać do wulkanizacji to dadzą ci za darmo zużyte opony, mogą być przecież łyse czy uszkodzone. Jedyny minus tego rozwiązania to to że są przerwy między oponami bynajmniej w moim wypadku bo wał używałem do ubijania podwórka po wyrównywaniu o raz czasami do naprawy drogi gruntowej


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luker    1

Kupić na szrocie 2-3 identyczne butle po gazie LPG, odciąć dna i zespawać w długi zbiornik, ułożyskować na końcach i piach do środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Mój to duży bojler coś 210 cm na 65 cm a rama z łożyskami to stary wózek tartaczny jakoś okazyjnie znalazłem na złomie jak by na mnie czekało - zbiornik zalałem betonem dospawałem zaczep i wyszedł wał jak z fabryki . :)

Edytowano przez andrzej612b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Mam z 3 beczek po 200l zalane betonem, działa fajnie bez awarii od 4lat po 10 ha pracy rocznie

Waga to około 1500kg więc ciągnik min 100KM

Cena wykonania to około 1000 zł.


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

do 1,5 t 100 KM potrzebne :blink:

i w jaki sposób kosztowało CI ę to 1000 złotych...


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, też mam plan zrobić walec i wymysliłem że kupie na szrocie rure tak ze 30 cm srednicy i 2 tarcze hamulcowe takie żeby pasowaly jako dekle, w środek oś z rury 3/4 cala i beton. Na końce rury kawałek rury 1 calowej do której będzie przyspawany dyszel, będzie takie tandetne łożyskowanie:) złom użytkowy u mnie po 1,5 więc w 100 pln śmialutko się zmieszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

tyle że przy średnicy 30 cm metr takie wały ważył by około 200 kg. co zdaje mi się dość małym ciężarem. To "łożyskowanie" które opisałeś to raczej troszkę za cienkie szybko się wytrze


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to 40 a jak mało to balast na dyszel, będzie trójkątny więc niema problemu, a w ,,łożyskowanie'' można napchać smaru. Chyba żeby zainwestować w łożyska w obdowie za ok 40 pln/szt. Zależy jak często będzie używany. Można też na szrocie kupić piaste przednią np od malucha albo poloneza i na niej łożyskować. Zależy ile kasy jest do wydania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

do 1,5 t 100 KM potrzebne :blink:

i w jaki sposób kosztowało CI ę to 1000 złotych...

100KM bo wał jest zawieszany na podnośnik

A rama do takiej wagi walca to musi być solidna więc i kosztowała


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj