Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szczepanitoo    199

Najważniejsze jest to aby mieć pewnego odbiorcę, ja sadzę co roku ok, 7ha ale wiem, że sprzedam i kilograma nie wyrzucę, czy bedzie po 2,5 czy po 5. Wiadomo, im drożej tym lepiej, ale jakbym z tym miał stać na giełdach to bym sie w to nie bawił. A to co napisal kolega Miszczak to niestety prawda, bo to ludzie z moich okolic tak sądzą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile za 5-7 godzin stania na Rybutwach sprzedam bobu po dobrej cenie? Bo nie wiem ile wziąść. Jak to jest ze skupami? Jakie ilosci skupuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Mozna wiedziec czemu sadzicie po 2-3 nasiona? Sila kilkowania jest duza ok 90% wiec po co? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakubek7    0

Jak  u was ze  wschodami ,  nasiona siane były 10 lutego wprost o gruntu i bardzo słabo kiełkuje  czy przyczyną może być nasienie  samemu zbierane nie ze sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

ja sadziłem 25 lutego i wykiełkował w 99%, a nasiona własne, wiec mysle ze posadziles trochę za wczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

dokladnie, pewnych rzeczy nie da sie przeskoczyć, 10 luty to jest zima więc nie ma się co dziwić, ze wschody słabe albo nierównomierne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dobry tydzień temu z pod gleby dopiero wyszedł . U mnie na słabej glebie to nie wiem czy coś z niego będzie , bo pokaleczony przez piasek że listki jak spalone wyglądają i tylko czubki z pod piachu wystają . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Ja mam troche z rozsady zeby zobaczyc jak to wychodzi to ladny jest z 20 cm juz ma a reszte sialem tydzien temu i chce na nasiona sobie zostawic ale chyba troche za plytko posialem i juz w suchym lezaly nasiona to podlalem z gory a jutro wezykami mu poprawie 

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczaua    1

A jakie macie doświadczenie do maszynkami łuskającymi bób? Pytam, bo spotkałem się z opiniami, że gniotą ziarno, że są duże straty...

Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej materii ?  Naród łuskający jest kosztowny, marudny i często powolny... :unsure: i chyba trzeba poszukać alternatywy... Może ktoś ma sprawdzonego producenta takiego sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokolam    5

ja kupilem gotowe walki osadzone juz, reszte zrobilem samemu, 2 sztuki, silniki od pralek.

 

Wiadomo ze cos tam zgniecie ale nie ma az tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczaua    1

jak już się uruchomiłem z wieczora, to jeszcze jedno pytanie: jaką odmianę proponujecie do siewu w grunt na drugi rzut tj. siew w połowie lipca....? Czy ma to jakiś sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaczaua    1

W Niemczech nikt Bobu nie łuska bo za drogo by kosztował , tam wszystko w strąkach się sprzedaje . 

 

Pewnie gdybym mieszkał w Niemczech, to bym się nie pytał, ale póki co to jeszcze Polska... :blush:  Jaka tam by ona nie była :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech nikt Bobu nie łuska bo za drogo by kosztował , tam wszystko w strąkach się sprzedaje . 

W niemczech nikt by łuskanego nie kupił a sprzedawany jest w strąkach po 5 kg. tak jak fasola w siatkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez czysty26
      Witam!
      Zastanawiam się nad kupnem maszyny do obierania ( łuskania ) bobu. Do tej pory obierałem ręcznie (a raczej obierało 50 ludzi ) zaczęło mnie to już męczyć i zastanawiam się nad maszyną. Produkuje bób do sieci marketów i musi on wyglądać bardzo dobrze bo inaczej zwrot . Widziałem filmiki z takimi maszynami i mam wątpliwości co do jakości takiej obróbki. Dlatego mam pytanie do osób które miały styczność z taką maszyna, czy bób tak obrany nadaje się do sprzedania na świeży rynek, czy nasiona wygniatane przez wałki nie zmieniają koloru po paru godzinach itd. itp.
    • Przez Bamber94
      Witam planuje wsiać trochę bobu do handlu,chodzi mi o to żeby była to odmiana plenna,atrakcyjna dla kupującego i najwczesniejsza.Być może będzie pod agrowłókniną.Znalazłem 2 ciekawe odmiany Figaro i Witkiem Manita, która wg was bedzie lepsza?
    • Przez mati92
      Witam , w tym roku zasadziłem dosyć duży areał ziemi bobem z związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy nie znacie jakieś inne miejsca sprzedaży płodów rolnych oprócz targowisk . Czy znacie jakieś firmy , sklepy , które skupują to warzywo albo ktoś na forum prywatnie . Bardzo jestem ciekawy jak wygląda ten biznes od strony sprzedaży , za wszystkie mądre rady dziękuje . Jestem z okolic Słomnik
    • Przez dawidursus323
      Hey. W tym roku mam zamiar posadzić więcej bobu. Mam pytanie. Gdzie mogę go sprzedać? Co trzeba zrobić aby sprzedawać ten bober w zwykłym sklepie?
    • Przez dawidursus323
      Hey. Dzisiaj plewiłem mój bób. Miałem go bardzo zachwaszczonego bo przez 2 tyg lało i nie sie nie dało zrobić a ziemia to glina. Wiekszosc chwastów to 20% osty, 70% zboże [w tamtym roku na polu był owies i to jego jest najwiecej] i 10% inne. Co na nastepny rok zrobić aby zniszczyć te nasiona przed sadzeniem aby tyle tego nie rosło? roundap? gleboka orka?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj