Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bób bizon

Witam jestem tu nowy i mam kilka pytan co do uprawy bobu. przede wszyskim czym go odchwascic oprocz haczki? na co to sie pryska i kiedy? posadziłem dla sportu 0.20ha i tydzien temu wyszedł z ziemi ale nie mam bladego pojecia co z tym dalej robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekk87    1

ja posadziłem bób z rozsady 2 tyg temu(15.04) i ten przykryty włókniną zaczyna już kwitnąc.

w czwartek sadziłem z zaiarna i jutro na chwast dostanie Afalon.

ogólnie mam 0,7ha, ale sąsiedzi 2 do 3 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Jak myślicie, jaka będzie cena na ten sezon. Ja zaczynam za tydzień rwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatag136    0

Obiło mi się o uszy, że bób po wyłuskaniu moczy się w wodzie. Jaki jest cel tego moczenia? Czy zapakowany taki mokry w torebki foliowe nie będzie szybko ciemniał? A może po wypłukaniu trzeba go jakoś wysuszyć????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weber    0

Czy ktoś z was sadzi bób późno jesienny?

Jakie odmiany stosujecie i czy jest na niego zapotrzebowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Weber na bób musisz liczyć 90-100 dni wegetacji. Ja mam już dystans do tego co piszą sklepy o swoich nasionach. Monica i Top Boob plonują jednocześnie, a niby ta Monica miała być hiper ekstra wczesna... Co do cienienia nasion, nie moczyć, tylko po pakowaniu włożyć woreczki w czarne worki i do chłodnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatag136    0

Koledzy. Przy łuskaniu bobu muszę korzystać z siły najemnej. Czy możecie zdradzić ile jedna osoba może wyłuskać ziaren w ciągu godziny. Nie chodzi mi o bicie rekordów ale 3kg to chyba trochę za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

średnio na godzine jedna osoba wyłuska 5-9 kg bynajmniej w tym roku tak miałem

dużo zależy od wielkości strąka i ilości nasion w strąku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0

No właśnie kolega weber poruszył temat bób późny w tamtym roku był po 6. karzy się tylko śpieszy by jak najszybciej i potem będzie tego masa i cena będzie 3zł tak podejrzewam. Miałem posiać z 20a ale stwierdziłem, że posieje coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomGrace    0

kupię bób większe ilości pakowane w woreczki 1kg 10kg

gg 7477632

Edytowano przez TomGrace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jak myślicie czy można posiać w międzyrzędziach bobu koper albo buraczki czerwone na błotwinę i to wszystko przykryć włókniną ? Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tak, i jeszcze dymka się zmieści

ale ja pytam na poważnie bo nie mam zbyt dużo działki a chciał bym ją wykorzystać jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

nie da rady moim zdaniem bo bób będzie zarastał i jak go plewić/hakać/grackować to raz a 2 z tego wyjdzie więcej bałaganu niż to warte tzn wydasz kasę na nasiona a i tak nie zbierzesz tego kopru i botwiny. też kiedyś próbowałem takie myki ale to jest nieporozumienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

a jak tam z produkcją rozsady, kiedy zaczynacie coś działać bo ja jak dobrze mi z czasem wyda to gdzieś pod koniec lutego początek marca zaczynam, jakie odmiany sadzićie na wczesny, dużo ogólnie sadzićie z ziarka i z rozsady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Monika wczesna, ale tylko na stronie internetowej w opisie. Miałem tą odmianę, może moje warunki terenowe jej nie podpasowały, wyszła po około 90 dniach wegetacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez czysty26
      Witam!
      Zastanawiam się nad kupnem maszyny do obierania ( łuskania ) bobu. Do tej pory obierałem ręcznie (a raczej obierało 50 ludzi ) zaczęło mnie to już męczyć i zastanawiam się nad maszyną. Produkuje bób do sieci marketów i musi on wyglądać bardzo dobrze bo inaczej zwrot . Widziałem filmiki z takimi maszynami i mam wątpliwości co do jakości takiej obróbki. Dlatego mam pytanie do osób które miały styczność z taką maszyna, czy bób tak obrany nadaje się do sprzedania na świeży rynek, czy nasiona wygniatane przez wałki nie zmieniają koloru po paru godzinach itd. itp.
    • Przez Bamber94
      Witam planuje wsiać trochę bobu do handlu,chodzi mi o to żeby była to odmiana plenna,atrakcyjna dla kupującego i najwczesniejsza.Być może będzie pod agrowłókniną.Znalazłem 2 ciekawe odmiany Figaro i Witkiem Manita, która wg was bedzie lepsza?
    • Przez mati92
      Witam , w tym roku zasadziłem dosyć duży areał ziemi bobem z związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy nie znacie jakieś inne miejsca sprzedaży płodów rolnych oprócz targowisk . Czy znacie jakieś firmy , sklepy , które skupują to warzywo albo ktoś na forum prywatnie . Bardzo jestem ciekawy jak wygląda ten biznes od strony sprzedaży , za wszystkie mądre rady dziękuje . Jestem z okolic Słomnik
    • Przez dawidursus323
      Hey. W tym roku mam zamiar posadzić więcej bobu. Mam pytanie. Gdzie mogę go sprzedać? Co trzeba zrobić aby sprzedawać ten bober w zwykłym sklepie?
    • Przez dawidursus323
      Hey. Dzisiaj plewiłem mój bób. Miałem go bardzo zachwaszczonego bo przez 2 tyg lało i nie sie nie dało zrobić a ziemia to glina. Wiekszosc chwastów to 20% osty, 70% zboże [w tamtym roku na polu był owies i to jego jest najwiecej] i 10% inne. Co na nastepny rok zrobić aby zniszczyć te nasiona przed sadzeniem aby tyle tego nie rosło? roundap? gleboka orka?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj