Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bób bizon
Pepik190    4

Witam Nitragina (bakterie brodawkowe) bardzo dobra sprawa 51.30zł opakowanie z przesyłką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

Nitraginę stosuje się tylko na rośliny motylkowe czy można też na inne warzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Ja zasiałem Monice 8, a Bachusa i Topboba 11 lutego. Może i szybko, ale człowiek uczy się na błędach. Rozsadę mam w tunelu, w którym i tak palę, bo mam rzodkiewkę. Siałem nie w doniczki multi, tylko w kostki torfowe z kostkarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a duzo macie tej rosady bobu. ja mam 150m2 i rowniez czekam na pogody i boje sie aby nie przerosł bo nie wiem czy potem sie dobrze przyjmnie. na innym forum dowiedziałem sie ze jakis ryzykant z okolic zmigodu k. wrocławia na poczatku marca posadził w pole ok 2 ha sadzonki przykroł agrowloknina i teraz lezy to przygniecione pod sniegiem-czyli wszystko zmarnowane. nawozy yara sa najlepsze zaraz po poli. wszystko zalezy od badan gleby zeby wiedziec czego ile sypnac. natomiast yara ma wiecej mikroelementow co napewno lepiej wpływa na roslinki. w moich okolicach w łódzkim placimy 7zł za godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

bób się przyjmie ale jak będzie za wysoki to może się przewrócić i trochę odchoruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak się przyjmnie to może wystąpić ryzyko, że nie zawiąże strąków? Przed posadzeniem zawszę traktuję go 'asahi', to jest taki środek wstrząsowy i może zawszę coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

nigdy nie stosowałem może w tym roku spróbuje

raz tak sadziłem i strąki zawiązał nie było ich za wiele ale były a po drugie był prawie w tym samym czasie jak ten co sadziłem ziarnami prosto do gruntu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

u mnie dopiero 0,5 ha bo śnieg poleciał i odnowa błoto się zrobiło ale jutro mam zamiar hektar dokończyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Zazdroszczę Wam, że już w pole weszliście, u nas na kujawach kalosze można zgubić na polu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatag136    0

Ja też będę mogła sadzić dopiero w następnym tygodniu. A bób ma już ok. 20 cm i pojawiły się na nim czarne plamy :(. Nie wiem czy to objawy jakiejś choroby czy może w tunelu była zbyt wysoka temperatura..? Plamy są tylko na odmianie Topbob. Opryskałam Dithane i zobaczę co się będzie z nim działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Mi to wygląda na to że była za wysoka temperatura a ta odmiana jest widocznie bardziej podatna na poparzenia i tak się chyba stało, nie ma się raczej czym przejmować. Ile miałaś stopni w środku i czy nie było dużych różnic w temperaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatag136    0

W słoneczne dni w tunelu było 25, a nawet 30 stopni, nocy ok.10. Po oprysku te plamy są zasuszone. Od czterech dni sadzonki hartują się pod chmurką i myślałam że im się poprawi ale wcale nie wyglądają lepiej. Dziękuję Magnum za słowa otuchy :) przynajmniej choroby mogę wyeliminować. Żeby w końcu udało mi się wysadzić ten bób w pole.., ale to nie wcześniej niż we wtorek i to pod warunkiem, że nie będzie padać.

 

Ja zasilałam małymi dawkami Wuxalu. Podlewałam w pochmurne dni więc chyba nie powinno tak przypalić. Poza tym bez zasilania pojawiały się nowe plamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatag136    0

Podlewałam po liściach. Ale od samego początku tak robiłam i było dobrze. Dopiero ok. 10 dni temu pojawiły się te plamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Renata no moje oko jest to poparzenie na które mogła się złożyć za wysoka temperatura lub/i za wysokie stężenie nawozu. Podejrzewam że te zmiany są suche i kruszą sie. Roślina sobie z tym poradzi bo uszkadzenia są nie wielkie. Nie ma się czym martwić. Jak tylko masz możliwość to sadż oczywiście pod warunkiem że nie będzie jakiś większych przymrozków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez czysty26
      Witam!
      Zastanawiam się nad kupnem maszyny do obierania ( łuskania ) bobu. Do tej pory obierałem ręcznie (a raczej obierało 50 ludzi ) zaczęło mnie to już męczyć i zastanawiam się nad maszyną. Produkuje bób do sieci marketów i musi on wyglądać bardzo dobrze bo inaczej zwrot . Widziałem filmiki z takimi maszynami i mam wątpliwości co do jakości takiej obróbki. Dlatego mam pytanie do osób które miały styczność z taką maszyna, czy bób tak obrany nadaje się do sprzedania na świeży rynek, czy nasiona wygniatane przez wałki nie zmieniają koloru po paru godzinach itd. itp.
    • Przez Bamber94
      Witam planuje wsiać trochę bobu do handlu,chodzi mi o to żeby była to odmiana plenna,atrakcyjna dla kupującego i najwczesniejsza.Być może będzie pod agrowłókniną.Znalazłem 2 ciekawe odmiany Figaro i Witkiem Manita, która wg was bedzie lepsza?
    • Przez mati92
      Witam , w tym roku zasadziłem dosyć duży areał ziemi bobem z związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy nie znacie jakieś inne miejsca sprzedaży płodów rolnych oprócz targowisk . Czy znacie jakieś firmy , sklepy , które skupują to warzywo albo ktoś na forum prywatnie . Bardzo jestem ciekawy jak wygląda ten biznes od strony sprzedaży , za wszystkie mądre rady dziękuje . Jestem z okolic Słomnik
    • Przez dawidursus323
      Hey. W tym roku mam zamiar posadzić więcej bobu. Mam pytanie. Gdzie mogę go sprzedać? Co trzeba zrobić aby sprzedawać ten bober w zwykłym sklepie?
    • Przez dawidursus323
      Hey. Dzisiaj plewiłem mój bób. Miałem go bardzo zachwaszczonego bo przez 2 tyg lało i nie sie nie dało zrobić a ziemia to glina. Wiekszosc chwastów to 20% osty, 70% zboże [w tamtym roku na polu był owies i to jego jest najwiecej] i 10% inne. Co na nastepny rok zrobić aby zniszczyć te nasiona przed sadzeniem aby tyle tego nie rosło? roundap? gleboka orka?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj