Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bób bizon
Ali0027    2

sadzarką  do bobu

nawadnianie kropelkowe sprawdza się we wszystkich uprawach to w bobie nie zaszkodzi 

rozsadę zrób w wielodoniczkach ja robię w 96 komorowych po dwa ziarnka do okienka

Ja na hektar wysiewam od 200 do 230 kg nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

A mozna wiedziec jakie rozmiary ma jedna doniczka? I jaka to sadzarka? Wiadomo ze nie zaszkodzi tylko czy pomoze na tyle zeby bylo to oplacalne .. W cebuli probowalem i zdecydowanie jest to tylko generowanie kosztow na sile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

bób potrzebuje dużo wody więc się opłaca a co do cebuli to lepiej zastosować armatki wodne lub deszczownię bo jest zbyt dużo rządków na ha bób od armatek wodnych by się mógł połamać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Ok dzieki tak wiec zrobie chociaz konsola tez bylo by ok a sadzicie wlasne nasiona czy kupujecie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Sorry że tutaj... Sieje cukinię, 10000 nasion na ha. Czy warto zainwestować w nawadnianie kropelkowe. Mam studnie głębinową tylko lata nie używana wyschła, czy da się coś z tym zrobić czy bić nową? 230 za metr chcą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

cukinia jest z rodziny dyniowatych jeśli się nie mylę a z tego co wiem do dynie potrzebuja dużo wody 

gościu miał dynie ponad 200 kg to w końcowej fazie podlewał ją nawet 300 litrow na dobe jeśli nasz lekkie ziemie to warto zainwestowac zawsze można dozownik nawozów podłączyć do instalacji wodnej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23
Napisano (edytowany)

Otoz to Ja uprawialem cukinie na wezykach i FOLI + dozownik nawozu oczywiscie. Jak masz inwestowac w jedno to radze to polaczyc lepszy efekt sie tylko poteguje. Kiedys mialem kawalek bez foli to plon byl znacznie mniejszy a bez obu to 50% nawet nie ma. Przy zbieraniu na kaliber 3-4 cm co dwa dni (przy upalach codziennie mialem 98 ton z hektara w najlepszy rok, zazwyczaj ok 85 ton, nie wiem jak teraz to wyglada moze sa lepsze odmiany z ciekawosci powiedz jakie Ty masz plony i jaki kaliber zbieracie? Ja juz z 6 lat nie uprawiam bo nie ma ludzi do zbierania ale za to na wezykach seler naciowy uprawiam. Na cukinie recepta jest jedna upal+woda do oporu i sukces gwarantowany i zauwazylem tez ze podczas burzy (w nocy) rosla jeszcze szybciej :D

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Z bobem jest tak samo jak mówisz, woda i ciepło. Deszczownią z działka można lać, nic mu się nie stanie, przynajmniej u mnie wszystko było ok. Ale problem polega na sprzedaży, bo tym asortymentem zajmuje sie coraz więcej ludzi, to widać po tym, jak w hurtowniach brakowało nasion wiosną 2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fur-met    0

 

Witam! 

Jesteśmy Firmą zajmującą sie produkcjią i sprzedażą maszyn rolniczych w tym Siewników do podsypu nawozu pod warzywa. Posiadamy w swojej ofercie siewniki dwu oraz cztero rzędowe montowane na dowolna maszyne, mieszadło oraz zasuwa zamykająca/otwierająca sterowane elektrycznie z pulpitu sterującego. Dostosowujemy sie do potrzeb i wymagań klienta. Zainteresowanych zachecam do kontaktu na adres e-mail fur-met@wp.pl gdzie chetnie odpowiemy na pytania i przedstawimy szczegółową oferte naszego produktu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Jeśli pogoda utrzyma się na takim samym poziomie jak teraz, to znów sezon stracony. Nasion jest tyle, że nikt nie chce na to patrzeć, już sadzą w grunt, później doniczka będzie się nakładała z tym z gruntu i będzie powtórka 2-2,5zł/kg. oby jeszcze trochę zimy wróciło bo mówię Wam, będzie katastrofa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

ja jutro sadzę 10 ar na pierwszy rzut, ale z resztą jeszcze chyba poczekam, bo strach ze zima wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez czysty26
      Witam!
      Zastanawiam się nad kupnem maszyny do obierania ( łuskania ) bobu. Do tej pory obierałem ręcznie (a raczej obierało 50 ludzi ) zaczęło mnie to już męczyć i zastanawiam się nad maszyną. Produkuje bób do sieci marketów i musi on wyglądać bardzo dobrze bo inaczej zwrot . Widziałem filmiki z takimi maszynami i mam wątpliwości co do jakości takiej obróbki. Dlatego mam pytanie do osób które miały styczność z taką maszyna, czy bób tak obrany nadaje się do sprzedania na świeży rynek, czy nasiona wygniatane przez wałki nie zmieniają koloru po paru godzinach itd. itp.
    • Przez Bamber94
      Witam planuje wsiać trochę bobu do handlu,chodzi mi o to żeby była to odmiana plenna,atrakcyjna dla kupującego i najwczesniejsza.Być może będzie pod agrowłókniną.Znalazłem 2 ciekawe odmiany Figaro i Witkiem Manita, która wg was bedzie lepsza?
    • Przez mati92
      Witam , w tym roku zasadziłem dosyć duży areał ziemi bobem z związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy nie znacie jakieś inne miejsca sprzedaży płodów rolnych oprócz targowisk . Czy znacie jakieś firmy , sklepy , które skupują to warzywo albo ktoś na forum prywatnie . Bardzo jestem ciekawy jak wygląda ten biznes od strony sprzedaży , za wszystkie mądre rady dziękuje . Jestem z okolic Słomnik
    • Przez dawidursus323
      Hey. W tym roku mam zamiar posadzić więcej bobu. Mam pytanie. Gdzie mogę go sprzedać? Co trzeba zrobić aby sprzedawać ten bober w zwykłym sklepie?
    • Przez dawidursus323
      Hey. Dzisiaj plewiłem mój bób. Miałem go bardzo zachwaszczonego bo przez 2 tyg lało i nie sie nie dało zrobić a ziemia to glina. Wiekszosc chwastów to 20% osty, 70% zboże [w tamtym roku na polu był owies i to jego jest najwiecej] i 10% inne. Co na nastepny rok zrobić aby zniszczyć te nasiona przed sadzeniem aby tyle tego nie rosło? roundap? gleboka orka?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj