Polecane posty

Jeszcze nie sadziłem. W zeszłym roku miałem duzo problemów z tymi chwastami i w tym roku chciałem coś na to poradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob2    1

Mam nadzieje ze się nie sprawdzi ta pogoda bo była by klapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieniu101    2

Ja jutro sadze sadzonkom wysoka ok.15 centów dziś nawozy wysiane uprawiona działka jutro jeszcze oprysk przed a potem włuknina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob2    1

Powiedzcie mi do jakiej wysokosci trzyma sie bób pod agrowłóknina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieniu101    2

Zależy jakie kto ma klasy ziemi na mocniejszych bardziej wyrasta i trzeba zwracać uwagę na wysokośc sadzonek żeby się nie łamały ja na 3 b w ubiegłym roku z ciągałem jak zaczynał już kwitnąć a bób miałem pikowany to też inaczej rośnie, pomimo że może być pochylony to po paru dniach ładnie daje do pionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob2    1

czyli jak kwiaty jeszcze bedzie mial to nie nalezy sciagac juz ja sie zawsze balem i sciagalem wczesniej zeby mi sie nie polamal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieniu101    2

nic mu nie będzie ja z ciągam jak dośc fajnie zakwitnie byle nie przetrzymać żeby pszczoły zdążyły zrobić swoje ewentualnie go zapylić raz lub dwa naprawde pomaga dolne strąki się super zawiązują i nie odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Witam. Sadząc podkiełkowany bób, czym pryskacie na chwasty po posadzemniu? Stomp szkodzi kiełkom bobu, czy nie? Różne opinie słyszałem, sadził będę na głębokość 6 cm. 3 litry na ha stompa nie zaszkodzi kiełkom bobu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszc23    5

Witam, chcę posiać bób w tunelu foliowym, zakupiłem 10kg nasion odmiany Bachus.

Kiedy powinno się siać bezpośrednio do gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszc23    5

Kiedy sadziłeś tą rozsadę do gruntu i kiedy zbierałeś plon?

W tym roku nie mam możliwości zrobienia rozsady, więc interesuje mnie termin siewu od razu do gruntu w tunelu foliowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chemik112    1

kiepsko mi to wyszło bo razem z perferka się zeszedl bo chyba za dużo wody i azotu mu dałem i go wybujiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Jak w tym roku areały ? Zwiększacie czy zmniejszacie ? Ja z 60a robię 15 za dużo wszystkiego na zaczynane i wale na detal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chemik112    1

plon był zbierany w czerwcu tylko nie wiem czy nie przedobrzylem z wodą i odzywkami bo mi się wybujił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszc23    5
Dnia 1.02.2019 o 20:23, chemik112 napisał:

plon był zbierany w czerwcu tylko nie wiem czy nie przedobrzylem z wodą i odzywkami bo mi się wybujił.

Dużo zbierałeś z jednego tunelu i po jakiej cenie sprzedawałeś? Ja mam tunel 32mx7,5m i sieje bezpośrednio do gruntu.  Orientujesz się może, kiedy powinno się siać w tunelu ten bób? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeglat    6

To objawy roboty trzmieli czyli owadow zapylających. Trzmiel lub jakiś inny duży owad zapylający np bąk niemogąc dostać się do środka kwiatu przez kielich wygryza sobie dziurę w tymże kiwiacie. Także bez obawy to nic groźnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszc23    5

Od czego zależy ilość strączków na roślinie? Na jednej jest nawet 15szt a na drugiej 2szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez czysty26
      Witam!
      Zastanawiam się nad kupnem maszyny do obierania ( łuskania ) bobu. Do tej pory obierałem ręcznie (a raczej obierało 50 ludzi ) zaczęło mnie to już męczyć i zastanawiam się nad maszyną. Produkuje bób do sieci marketów i musi on wyglądać bardzo dobrze bo inaczej zwrot . Widziałem filmiki z takimi maszynami i mam wątpliwości co do jakości takiej obróbki. Dlatego mam pytanie do osób które miały styczność z taką maszyna, czy bób tak obrany nadaje się do sprzedania na świeży rynek, czy nasiona wygniatane przez wałki nie zmieniają koloru po paru godzinach itd. itp.
    • Przez Bamber94
      Witam planuje wsiać trochę bobu do handlu,chodzi mi o to żeby była to odmiana plenna,atrakcyjna dla kupującego i najwczesniejsza.Być może będzie pod agrowłókniną.Znalazłem 2 ciekawe odmiany Figaro i Witkiem Manita, która wg was bedzie lepsza?
    • Przez mati92
      Witam , w tym roku zasadziłem dosyć duży areał ziemi bobem z związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy nie znacie jakieś inne miejsca sprzedaży płodów rolnych oprócz targowisk . Czy znacie jakieś firmy , sklepy , które skupują to warzywo albo ktoś na forum prywatnie . Bardzo jestem ciekawy jak wygląda ten biznes od strony sprzedaży , za wszystkie mądre rady dziękuje . Jestem z okolic Słomnik
    • Przez dawidursus323
      Hey. W tym roku mam zamiar posadzić więcej bobu. Mam pytanie. Gdzie mogę go sprzedać? Co trzeba zrobić aby sprzedawać ten bober w zwykłym sklepie?
    • Przez dawidursus323
      Hey. Dzisiaj plewiłem mój bób. Miałem go bardzo zachwaszczonego bo przez 2 tyg lało i nie sie nie dało zrobić a ziemia to glina. Wiekszosc chwastów to 20% osty, 70% zboże [w tamtym roku na polu był owies i to jego jest najwiecej] i 10% inne. Co na nastepny rok zrobić aby zniszczyć te nasiona przed sadzeniem aby tyle tego nie rosło? roundap? gleboka orka?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj