Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czaczaua    1

A i tak pewnie cenę mają wyższą niż nasz łuskany ;)


A i tak pewnie cenę mają wyższą niż nasz łuskany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I je w tym roku właśnie odbiorcy na rynek niemiecki będę szukał , tak aby ominąć to łuskanie . Wolę taniej sprzedać i się nie barować , niech sobie Niemki przyrządzają jak chcą . Gdyby ktoś miał namiary na takiego odbiorcę , to chętnie skorzystam , spore ilości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

kristalon pomaranczowy jest dobry na zasilenie dolistne bobu ? Sklad bodajze 6-12-36 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Jak na moje to za wczesnie na nawoz potasowy lepiej 20-20-20 ale uprawiam pierwszy rok wiec lepiej niech sie wypowie ktos z doswiadczeniem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob2    1

Witam czy mógłby ktos mi podpowiedziec co za przyczyna jest skrecaja mi sie liscie na czubku w bobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

U mnie tez na jednym polu tak sie dzieje na pewnych kawalkach, mi to wygląda na liściozwój  ale liściozwój hamuje a tu bober rośnie tylko słabiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Może bób ma sucho, dlatego się liście mu skręcają. Mszycę to byś od razu zauważył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

a propo mszycy, zastosowałem juz dwukrotnie zabieg insektycydem- dwa tygodnie temu karate zeon 120ml/300lha, tydzien pozniej decis mega 150ml/300l/ha, dużą część wybiło ale sporo mszycy dalej siedzi. Uzylem za malo wody czy jaka moze byc inna przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Taka ze te srodki slabo dzilaja na mszyce i wlasciwie to to samo :D Na mszyce polecam Pirimor

 

pawelJD

U mnie sucho nie ma a tez sie tak zwijaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

U mnie się liście zwinęły w jeden dzień, ale na całej roślinie to wystawiłem deszczownie i na następny dzień było ok. Dostał 12 mm wody. Co do mszycy dość duży problem w tym roku. A środków coraz mniej zarejestrowanych, a tak właściwie wg programu ochrony na 2015 rok nie ma żadnego zoocydu na mszycę. Jest zarejestrowany tylko mospilan na strąkowca i śmietki. Z doświadczenia w innych latach fastac dobrze działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Mospilan to szalu nie robi :D 

Ja podlewam od dolu caly czas ma wilgoc wiec nie wiem,

a deszczownia ci nie obalila tego bobu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Nie. U mnie niezbyt wysoki, bo nie stosuje więcej jak 40, 50 kg czystego azotu na ha. Kilka lat temu dawałem więcej azotu uzyskując większa masę liści i łodyg, ale za to plon był dużo niższy. Jak wiadomo rośliny bobowate potrzebują azot tylko do momentu wytworzenia brodawek. Co do samego podlewania to mam wodę ze stawu i leje działkiem z dyszą 16 mm. Jeszcze 2 tygodnie pogody i się boby zaczną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

16 mowisz no to widze ktos powazny bo jak widze ludzie z pomp max 10 kw jada na dyszach 24+ i im to sika 10m i ubija tylko wszystko to az mi sie nie dobrze robi :D

ja podlewam wszystko 18 ale mam pompy 15 kw wiec to tez nie jest tak zle ale bob to by chyba kladlo :D

Pierwszy raz mam kawalek na probe i mu nie zalowalem nawozu szczegolnie pod korzen i teraz mu przy podlewaniu dalem 2x solinure 20-20-20  i mowisz ze lepiej mu dac juz potasowy? mam troche z rozsady on ma juz duze straki i troche siane to dopiero kwitnie od niedawna 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeglat    6

Teraz jeśli rośliny już kwitną to nic bardzo z tym nie zrobisz. Ja zawsze przed kwitnieniem daje bor i to pomaga

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

16 mowisz no to widze ktos powazny bo jak widze ludzie z pomp max 10 kw jada na dyszach 24+ i im to sika 10m i ubija tylko wszystko to az mi sie nie dobrze robi :D

ja podlewam wszystko 18 ale mam pompy 15 kw wiec to tez nie jest tak zle ale bob to by chyba kladlo :D

Pierwszy raz mam kawalek na probe i mu nie zalowalem nawozu szczegolnie pod korzen i teraz mu przy podlewaniu dalem 2x solinure 20-20-20  i mowisz ze lepiej mu dac juz potasowy? mam troche z rozsady on ma juz duze straki i troche siane to dopiero kwitnie od niedawna 

 

Pompa tylko 7,5 kw i 300 litrów na minutę. Daje 4 bar. Leje promień około 20 m i to mi starcza( dokłanie to zależy mi na 18 m bo to co 3 opryskiwacz 12m wchodzi. Ja tam powaznym bobiarzem nie jestem, ale na błędach sie nauczyłem, że w bobie 50-100-200 NPK musi iść. Co do fertygacji solinure daje w ogorku, a w bobie tylko pod korzeń sypie. Ewentualnie dolistnie, ale nie mam jakoś przekonania do środków dolistnych. Co do bobu to najważniejszy potas, wiec dać mu solinure GT3 jak chcesz jeszcze nawozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob2    1

Witam mam pytanie jakie maja wymiary worki te duże w które pakuje sie bób po 10 sztók

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez czysty26
      Witam!
      Zastanawiam się nad kupnem maszyny do obierania ( łuskania ) bobu. Do tej pory obierałem ręcznie (a raczej obierało 50 ludzi ) zaczęło mnie to już męczyć i zastanawiam się nad maszyną. Produkuje bób do sieci marketów i musi on wyglądać bardzo dobrze bo inaczej zwrot . Widziałem filmiki z takimi maszynami i mam wątpliwości co do jakości takiej obróbki. Dlatego mam pytanie do osób które miały styczność z taką maszyna, czy bób tak obrany nadaje się do sprzedania na świeży rynek, czy nasiona wygniatane przez wałki nie zmieniają koloru po paru godzinach itd. itp.
    • Przez Bamber94
      Witam planuje wsiać trochę bobu do handlu,chodzi mi o to żeby była to odmiana plenna,atrakcyjna dla kupującego i najwczesniejsza.Być może będzie pod agrowłókniną.Znalazłem 2 ciekawe odmiany Figaro i Witkiem Manita, która wg was bedzie lepsza?
    • Przez mati92
      Witam , w tym roku zasadziłem dosyć duży areał ziemi bobem z związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy nie znacie jakieś inne miejsca sprzedaży płodów rolnych oprócz targowisk . Czy znacie jakieś firmy , sklepy , które skupują to warzywo albo ktoś na forum prywatnie . Bardzo jestem ciekawy jak wygląda ten biznes od strony sprzedaży , za wszystkie mądre rady dziękuje . Jestem z okolic Słomnik
    • Przez dawidursus323
      Hey. W tym roku mam zamiar posadzić więcej bobu. Mam pytanie. Gdzie mogę go sprzedać? Co trzeba zrobić aby sprzedawać ten bober w zwykłym sklepie?
    • Przez dawidursus323
      Hey. Dzisiaj plewiłem mój bób. Miałem go bardzo zachwaszczonego bo przez 2 tyg lało i nie sie nie dało zrobić a ziemia to glina. Wiekszosc chwastów to 20% osty, 70% zboże [w tamtym roku na polu był owies i to jego jest najwiecej] i 10% inne. Co na nastepny rok zrobić aby zniszczyć te nasiona przed sadzeniem aby tyle tego nie rosło? roundap? gleboka orka?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj