Arczi

Iglica do bel

Polecane posty

Adik_ziel    3
Ale na przyczepe nie założysz tym beli a nie kombinowałes tak przerobić zeby na przyzcepe dało się ładować?

 

Nie ja to tylko po to zrobiem żeby przewozić bele do obory ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Polsza komentowałem te fotke ale jakim cudem wkładasz 2 warstwy tym kruciutkim kolcem, przecież tym ciężko jedną warstwe założyć będzie, mam taki metr dluższy i są problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

jak już robisz to zrób ruchomą belke z 2-ma igłami.zamontuj tłok i masz 2 sekcyjnego ładowacza <_<


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

ale żeby kłaść sianokiszonke igło i dwie warstwy ułożyć na przyczepe to trzeba mocny ciągnik z podnośnikiem.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

jenego roku u mego dalszego sąsiada jego brat zwoził mu słome z igłą na tyle do 130km MF Kład na 4 warsty bele 90x120 to było widać jak mu lekko przód dyga przy ostrym podnoszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

ja jak c345 z moją "iglicą" jechałem to jak przdusiłem gazu to przednie koła szły w powietrze...na szczęście teraz jest ładowacz


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufik2    1
ale żeby kłaść sianokiszonke igło i dwie warstwy ułożyć na przyczepe to trzeba mocny ciągnik z podnośnikiem.

no niekoniecznie... bo u mnie wystarczy np. C-360 a po dociążeniu MF255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem sobie taki sprzecik 2 lata temu, rama z ceowników, regulowana dlugośc szpili, wysokość podnoszenia regulowana (max. 5m), super sprawa bo ładowanie takim podnośnikiem idzie szybciej niz turem, na przyczepy klade 3 rzedy slomy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Nic chce mi się za bardzo wierzyć w to że szybciej niż turem ,sam mam taki podnośnik własnej konstrukcji na tył ciągnika i rewelacji nie widzę w szybkości nakładania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Może i szybciej ale tylko wtedy jak na ładowaczu jest chwytak :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie to kwestia wprawy. ładowanie na przyczepe idzie szybciej, układanie w stodole moze gorzej bo jest troche krecenia, ale jak klade w stogu to tez wole szpilką, zresztą turem nie włoże tak wysoko ani w stogu ani na przyczepe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

A co najważniejsze jest mniej wygodnie bo trzeba się odwracać do tyłu. kilka razy zbierałem bele i na sąsiednich działkach pracowali turami to ja 1 bele a oni 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh to samo moge powiedziec, bo raz z sasiadem na wyscigi kladlismy słome, on na swoim polu ja na swoim, po sąsiedzku, ja włożyłem 20 bel na 2 przyczepy a on na jedną 8, ze szpilką nie musze sie zatrzymywac przy kazdej beli, jade na wstecznym na lusterkach, dopiero przy beli sie ogladam, i bez zatrzymywania lapie bele i ognia dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

To albo sąsiad miał chwytak na ładowaczu albo po prostu nie umie ładować tur-em.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

No i widzisz równie dobrze on nie musiał się zatrzymywać przy każdej beli jak to robiłeś Ty.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Tur jest szybki ale to zależy jaki. Mi sie wydaje ze turem szybciej.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja jakoś nie wierze w to za bardzo co ty mówisz ,nie raz widziałem jak pracują ładowaczami czołowymi i wiem że iglicą nie da się szybciej bo nawet jeżeli szybciej wbijesz bele i ja uniesiesz to i tak nie będziesz tak szybko jechał z nią jak turem bo podnośnik może nie wytrzymać bujania na nie równościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakie ma sie pole, ja sie staram zawsze rownac go tak zeby bylo jak na stole i zasuwam szosowymi bez problemu. przyjedz w zniwa to zobaczysz jak si zwozi, zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

No i mi się nie chce wieżyć że szybciej idzie od tura (nie dość że na wstecznym trzeba zapychać to i się oglądać szkoda kręgosłupa). Nie wiem jak inni użytkownicy tura ale ja mam dwa długie "dzioby" wytoczone w stożek (przez co lepiej bela się wbija i schodzi) i jak zwoże bele to po dwie jedna na jednym dziobie i druga na drugim- próbowałem z trzema ale cięzko bo spada :) . Nie wiem z jakiej okazji trzeba zatrzymywać się przy beli (chyba że masz chwytak na tura) ale ja się nie zatrzymuje. A co do wysokości podnoszenia to tura w c335 mam podwyższanego- podnosi na 4 rząd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj