Raczo

Prasa do ciągnika 90KM... na razie

Polecane posty

Raczo    20

Jako, że Sipma Z569/1 już nie wystarcza, przemęczę się nią jeszcze ten sezon, trzeba myśleć o nowym sprzęcie. Niestety ograniczeniem jest też ciągnik, do dyspozycji jest tylko NH lub Proxa. Maszynka do pieniędzy się zepsuła i nowy ciągnik będzie dopiero za dwa lata, więc na jeden-dwa sezony musi wystarczyć te 80-90KM. Prasa ma być głównie do słomy, bo podejrzewam, że sianokiszonkę w balach robimy już ostatni raz. Co wybrać ? Krone? Lely? Claas chyba za drogi. Mowa o nowej sztuce. Jeśli Krone to Classic czy Comprima? Czym się różni Lely RP 445 od RP 435 lub RP 415?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22

Według mnie to Case rb 344 może być dobrym wyborem

 

 

Post bez uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

A coś więcej na temat tego Case?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

to jest pytanie czy stało komorowa czy zmienną no i ile bali rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

koło 100ha słomy + łąki, ale to nie ma znaczenia raczej. Skoro głównie do słomy to chyba zmiennokomorowa.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

do tych hektarów to tylko zmienno komorowa i noże nie zaszkodzą bo jak potrzeba będzie coś pociąć to jak znalazł a mogę ci polecić NH BR7060 nie mam z nią żadnych problemów a na początek dasz sobie z nią redę tymi 90 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

A co z Lely? Podobno najlepsze


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Raczo, ja posiadam Lely Welger RP 445 (pasowa, zmiennokomorowa), niebawem zacznę nią drugi sezon prasować. I sezon prasowałem Zetorem 10641 (101 KM) i przyzwoicie sobie z nią radził, tylko używałem 9 noży z 17 dostępnych. W tym sezonie pójdzie do niej JD 6430 (120 KM), także wydajność się zwiększy. I sezon pracowała wzorowo, zgniot ma taki tak jak firma deklaruje czyli bardzo dobry. Najcięższa bela sianokiszonki (wymiary 120x120) po tej prasie waży 1200 kg, a średnio to 850-900 kg ważą. Waga beli słomy z pszenżyta po tej prasie (wymiary 120x120) to ok. 250 kg, ze słomy z mieszanki zbożowej jarej bel jeszcze nie ważyłem, bo jeszcze ich nie dodawałem do wozu. Przy 90 KM to w słomie nie polecisz bardzo szybko (przy większych ciągnikach nawet z prędkością 20 km/h prasują), ja swoim Zetorem 12 km/h prasowałem, mogłem szybciej, ale miałem czas, to co się będę spieszył. :D. RP 435 i RP 445, różnią się tym, że RP 445 to nowszy model i ma inne nalepki na osłonach, a tak poza tym większych różnic nie ma, wiem bo miałem w ręku instrukcję od RP 435 i porównywałem opisy i rysunki z tym co mam u siebie w prasie i innych różnic nie zauważyłem. :) Szczerze polecam Ci tą prasę, na pewno ma lepszy zgniot od Krone. Nie wiem jak inne prasy zbijają bele, bo nie miałem kontaktu z innym prasami np. Claas, NH/Case. Życzę Ci powodzenia w zakupie prasy i dobrych, rozsądnych wyborów. :)


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Jeden czy dwa sezony nie musze jeździć 20km/h :P Bałem się tylko, żeby mi nie zadusiło ciągnika :D A jak się spawdza ta uchylana podłoga? A może w ogóle się nie zapycha i nikt jej nie używał? ;) Jaki masz terminal? I jak wygląda jego obsługa? automatyczne podawanie sznurka itd. Jakie dane pokazuje wyświetlacz?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Raczo, sprawdza się, odpychanie nie stanowi problemu, te prasy, jak się prasuje wałki po polskich gwiazdowych lubią się zapychać. W tamtym sezonie kilka razy się zapchała przez te wałki. Od tego roku będę grabił karuzelową 4,5m szerokości i spodziewam się, że będzie tą prasę trudniej zapchać. :) Terminal to Balercontol E (ten prostszy), jego obsługa jest prosta, można w nim włączyć funkcję automatycznego podawania siatki/sznurka (ręcznie podawać też można) i ma funkcję dźwiękowej sygnalizacji napełnienia komory. Wyświetlacz pokazuje ogólny przebieg prasy i liczbę balotów od ostatniego kasowania. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące tej prasy to śmiało pytaj. :)


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

A jak wygląda sprawa smarowania? Dużo punktów? Jest jakieś centralne smarowanie albo coś w tym stylu? Jakie dodatkowe wyposażenie jest wg Ciebie godne uwagi i pieniędzy? :D


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

@Raczo, łańcuchy są centralnie smarowane, wystarczy raz na jakiś czas zbiornik na olej do smarowania napełnić olejem. Większość smarowniczek jest wyprowadzone do jednego miejsca, także nie musisz pod prasę włazić. :) Warto wziąć koła wahliwe podbieracza, podłogę opuszczaną, rodzaj rotoru to Twojego wg. uznania nie doradzam Ci konkretnej liczby noży, warto wziąć rampę wyładunkową, nie trzeba cofać przy wywalaniu balota, gumy to wybierasz w zależności od tego jaki teren masz, do wyboru jest 5 rozmiarów opon. RP 415 nie ma stanardzie dodatkowego układu napędowego a RP 445 to ma w standardzie. Masz tu link do prospektu tych pras (prospekt po polsku jest), opisali tam dobrze wyposażenie: http://www.lely.com/uploads/original/documents/Brochures/Forage_Solutions/Welger/RP_variable/Lely%20Welger%20RP%20Variable%202012%20-%20PL.pdf

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

To tylko do łańcuchów więc pewnie byle jaki, aby tylko przypominał olej, a nie wodę :D. Welger jest świetny tylko ta cena... ale chyba warto dać tyle kasy.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Nie chcesz kupić Mchale? Podobno że najlepsze, ale welger tańszy. Mam Lely welger rp 245 (stałokomorowa) i sprawuje się dobrze. Nic się nie psuje i jest ok. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

A olej jakiś specjalny ma być czy byle jaki wystarczy?

 

Ja do centralnego smarowania w Metal Fachu leje olej do smarowania łańcuchów pił motorowych ;) Taki polecali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Nie chcesz kupić Mchale? Podobno że najlepsze, ale welger tańszy. Mam Lely welger rp 245 (stałokomorowa) i sprawuje się dobrze. Nic się nie psuje i jest ok. Polecam.

Może i bym chciał ale skoro jest jeszcze droższa od Welgera to raczej odpada :P


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Spytaj o ceny, bo może akurat dostaniesz za taką samą cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

A powiedzcie mi jak to jest z kamieniami w prasach walcowych?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Nie zdażają wam się kamienie w słomie?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70
Dnia 15.05.2012 o 07:48, Gość rmiecz8 napisał:

Nie chcesz kupić Mchale? Podobno że najlepsze, ale welger tańszy. Mam Lely welger rp 245 (stałokomorowa) i sprawuje się dobrze. Nic się nie psuje i jest ok. Polecam.

A jak radzi sobie w dzień w bardzo suchej słomie lub w krótkim sianie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj