Zaloguj się, aby obserwować  
paulusss

>>URSUS 4512 Hamulce<<

Polecane posty

paulusss    0

Po wmianie uszczelnienia na polosi od strony kola i po poskaldaniu wszystkiego razem nie mzona obrocic lewym kolem zablokowane rozebralem wszystko ok poskladalem i dalej nic????? Czy powodem moze byc niski poziom oleju ok 5litro w w niefortunny sposob stracilem

HELP

z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

poluzuj cięgno pociągające. 1 obrót nakrętki dużo zmienia.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulusss    0
poluzuj cięgno pociągające. 1 obrót nakrętki dużo zmienia.

Wlasnie do tego samego doszlem przedprzeczytaniem twojej odpowiedzi Ale i tka dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A co może być przyczyną tego że chamulce działają w następujący sposób- pedały chodzią b. lekko i słabo chamują, dopiero jak się wciśnie do końca pedał to od razu koła się blokują :rolleyes: ?

Równierz jak jedzie się z przyczypami to koła ciągnika już dawno "palą gumę" a od przyczepy dopiero się załączają (pneumatycznie), proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

spróbuj podciągnąć trochę te śruby, żeby było jakieś 5 cm luzu na pedale i hamuje. Kiedyś też tak miałem ale problem sam zniknął, może się dotarły... :rolleyes: ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak pneumatyczne działają za późno to trzeba naciągnąć sprężyny pedałów, są pod tylnym mostem, w instrukcji jest wszystko opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

rozbierz pedał (ten z wężami) i go oczyść. Zapewne sie trochę zapiekło.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal18    0

witam czy ktoś rozbieral pedał chamulca w 4512 bo mam problem bo nie chamuje przyczepa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W pedale hamulca masz zawór powietrzny którym uruchamiasz hamulce przyczepy. Pedał hamulca po naciśnięciu powinien się przechylać kilka mm otwierając zawór pneumatyki ( słyszysz wtedy syk upuszczanego powietrza ). Jeśli u Ciebie tego nie ma po prostu stoi zawór pneumatyczny - popryskaj go jakimś WD lub CX i spróbuj rozruszać.

Edytowano przez pawel81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

po wymianie zaworu od ręcznego nie załącza przyczep moze ktoś regulował i może podpowiedzeić jak ustwić to cięgiełko

Edytowano przez rafal0079

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf12    54

Witam, mam podobny problem do kolegi w swoim ursusie 5314. Otóż po wciśnięciu pedału hamulca nie hamuje mi przyczepa. ( jak zaciągnę ręczny to nie ma problemu- przyczepa normalnie zahamuje). Wie ktoś co może być przyczyną w hamulcu nożnym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

witam pedał chamulca jest do wymiany na 100% 400zł kosztuje bo kupywałem a sprubuj rozpijąć pedały i może zacznie chamować i spijąć śrubą w innym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez El_Chapo2812
      Witam wszystkich specjalistów, piszę do was z zapytaniem czy może ktoś wypowiedzieć się na temat montażu wspomagania w Ursusie 4512, gdyż planuje zakup takiego zestawu i zastanawiam się czy można to bez problemu samemu założyć czy lepiej zlecić to jakiemuś mechanikowi. 
      Pozdrawiam i liczę na jakieś porady.
    • Przez wenicjusz
      Witam
      Czy ktoś spotkał się wcześniej z wersją C-385 lub Zetora 8011 z dodatkowymi bębnowymi hamulcami?
      To ponoć wersja transportowa, a na pewno exportowa.
      Zwolnica ma te same wymiary , przełożenie tylko jest na niej nadlewka do której przykręcone są hamulce dodatkowe.
      Proszę o info jak ktoś jakieś ma



    • Przez Lukasz041514
      Witam, kupiłem do swojego Ursusa wspomaganie około 4 lat temu, ostatnio niestety chodzi dużo gorzej, postanowiłem kupić zegar i podłączyć do pompy. Ciśnienie tuz na wyjściu z pompy 0. Nie kręciłem kołami ( zapomniałem). Pompę zdemontowane, wszystko Ok pompa wydaje się ze tłoczy. wlalem swierzy olej i czekam aż silikon złapie. Oleju nigdy niewymienialem. Jakie mogą być powody złej pracy wspomagania ??? Czy pompa powinna mieć ciśnienie tuz na wyjściu gdy koła są ustawione do jazdy na wprost.
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez Galancik
      Czesc Panowie nie dawno nabylem cignik john deere 6310 tylko jeszcze duzo o nim nw wiem mam pytanie w sprawie pedalu Hamulca jak wciskam hamulem jest on twardy i wypycha mi go i chodzi na dodatek pompa hydraliczna i chcialbym jakas te pompe wylaczyc ale nw jak mieliscie podobne przypadki? z gory dzieki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj