lukza86

różnica siewnik talerzowy a standardowy do kukurydzy

Polecane posty

lukza86    1

Witam

Chciałbym się zapytać jaka jest różnica pomiędazy siewnikiem talerzowym a zwykłym do kukurydzy?

Czy potrzeb jakieś uprawki przed siewem(po wymarzniętych oziminach)?jeszcze została mi pszenica zimowa do zlikwidowania.trochę późno ale jeszcze będe siał kukurydzę

więc jak to z tym siewnikiem jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

Jak rozmawiałem z wujem o tym to mówił mi że talerzowy jest lepszy do siania. Bo czasami ludzie też mają tak zrobione do siania że szok i talerzowy się bardziej przydaje. Na glinie bardzo dobrze sieje, talerze rozbiją bryłę i wsadzi głęboko w ziemie i nie tylko. Jakieś nie równości czy coś to talerze wejdą głębiej w ziemie itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Przede wszystkim świetna sprawa jak ktos sieje kukurydze w mulcz, rzadko spotykane ale metoda ciekawa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

Jeżeli na powierzchni pola są pozostałości obornika to stopkowe będą się zapychać, a talerzowe nie. W talerzowych to nie trzeba się oglądać do tyłu. W zeszłym roku siał u mnie Monosemem NG 4 Plus i jak za późno podniósł siewnik lub za wcześnie opuścił to w łące rosła kukurydza. Moim zdaniem lepiej jest dopłacić do talerzowych, dopłacasz na początku a później się zwraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukza86    1

dzięki za info, w takim razie powstrzymam się od orania-pójdzie tylko kultywator z wałkiem

 

jestem nowy i w szoku jak tu szybko ludzie odpisują :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek_82
      Witam. Czy ktoś podpowie jak ustawić na którą zębatkę siewnik kukurydzy Becker 4 rzędowy tak aby wysiewal około 80 tys. nasion na hektar?
    • Przez MariuszMF2645
      Witam poszukuję tabeli nawozowej w dużo lepszym stanie niż ta na zdjęciu (siewnik do kukurydzy Becker Areomat M)

    • Przez BELLAAGRO
      Witajcie, 
      czy ktoś z was miał do czynienia z takim sprzętem jak rabe monoseed 
      mam do kupienia od pierwszego właściciela taki 6 rzędowy a w internecie ciężko o jakieś informacje na temat takiego sprzętu 
    • Przez dominikl95
      posiadam siewnik Hassia Dan 300 19 lejków koło 16 cali ale nie mam żadnej tabeli wysiewu,nie wiem ile razy kołem kręcić proszę o pomoc chciałbym bardziej dokładnie siać a nie tak na oko . chociaż bym chciał wiedzieć ile razy muszę korbą kręcić
    • Przez slawek_82
      Witam. Szukam tabeli wysiewu ziarna kukurydzy oraz wysiewu nawozu w dozowniku w siewniku Becker 4 rzędowy. Chciałbym ustawić wysiew ziarna tak na około 85-90 tys. i nawóz tak około 100 kg/ha Może jakieś fotki tych zębatek jak powinny być pozakładane. Z góry dziękuję!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj