Marcinek178

Obsypnik do ziemniaków Bomet

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcinek178    1

Witam

 

Mam pytanie odnośnie obsypnika Bomet

Czy jesteście z niego zadowoloni ?

Pytam bo kupiłem też"podobno " bometa" tak mnie zapewniali na składnicy tylko że nie ma on ani jednej naklejki firmowej, dziś podczas pierwszej próby w polu powyginało mi te przednie spulchniacze których jest 6 szt i nie wiem czy to jakas podruba i reklamowac czy poprostu ten typ tak ma.

]Z jakiego płaskownika macie zrobione te przednie radełka 8 mm?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182
Napisano (edytowany)

ja mam akpila z 2002 roku jest solidniej wykonany od dzisiejszych jeszcze się nic nie wygieło spulchniacze mam 8/10mmm , teraz to się każde dzieło tych małych film tak wygina wszystko robione na sztukę , ale to z reklamuj powiedz że chcesz mieć dobre a nie bubla

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinek178    1

Zawsze sądziłem że Bomet to dobra firma dlatego taki obsypnik kupiłem. No tylko że teraz nie jestem pewien czy to Bomet czy jakieś rzemiosło. dziwne że nie dali mi żadnej dokumentacji do tego a sam obsypnik nie ma ani jednej naklejki firmowej co wydaje mi się dziwne. Chciałbym jakoś sprawdzić wiarygodność tej firmy tylko nie wiem jak bo nikt w poblizu nie ma obsypnika tej firmy. Gdyby ktoś powiedział mi z jakiej grubości materiałów wykonany jest jego oryginalny sprzęt to wszystko byłoby jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

teraz jest podróba na podróbie , ale raczej jakby był to Bomet to powinny być jakieś tabliczki naklejki z logiem Bometu ale nie wykluczone że to jest Bomet w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

jeśli nic nie dostałeś to na pewno nie jest on oryginalny,jest wiele firm zajmujących się robieniem takich maszyn,sam widziałem jak to jest robione z jakiej jakości materiału i jeśli miałbym kupować to od sprawdzonego sprzedawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

@kamil255 ma racje jest parę film podrabiających takie maszyny a sprzedawcy też nie lepsi skoro wmawiają klientowi że to oryginał , ale co zrobić takie dziś czasu ze każdy chce zrobić wciskając komuś jak największego bubla :( :unsure: :wacko: <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Też zastanawiam sie nad tym bometem, do niego przekonuje mnie cena jednak opinie użytkowników zdecydowanie sa za obsypnikami remprodexu.

 

Może ktoś chce się pozbyc 2-rzędowego? ;) Jestem zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

tu raczej (jak sie domyslam) jest mowa o obsypniku-pielaczu a nie o formownicy bometa ;)

a sam mam remprodexa.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDJ    0

Koledzy mam zamiar kupić pielniko-obsypnik z Bomet-u i zastanawia mnie jedna sprawa. Chodzi mi konkretnie o ilość sekcji. Bynajmniej nie o moc ciągnika mi chodzi tylko o to czy kupując 5 sekcyjny a nie 3 taki obsypnik będzie prawidłowo formował redliny prze sadzeniu sadzarką dwu rzędową. Wiadomo zawsze są jakieś odchylenia w szerokości między kolejnymi przejazdami. Proszę o odpowiedzi praktyków którzy obsypują 5 sekcyjnym a sadzą dwurzędówką. Wiadomo że 3 sekcyjnym precyzja będzie większa ale pola trochę mam a czas i paliwo kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

zanim kupilem formownice remprodexa, uzywalem wlasnie pielniko-obsypnika 5 rzedowego. O moc sie nie martw, to jedzie nawet z T25. A co do precyzji pracy, to wszystko zalezy od tego jak zasadzisz, jesli w miare prosto to zrobisz to nie bedzie zadnego problemu, redliny nie popsuja sie. A wiadomo ze oszczednosc w paliwie i w czasie jest duza.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDJ    0

Dzisiaj wpadła mi w oko taka formiarka jak w linku http://moto.allegro.pl/redliniarka-formiarka-do-redlin-akpil-weremczuk-i3072762246.html tylko zastanawia mnie to czy bez sprężyn do spulchniania sobie poradzi? fakt ziemie nie mam za bardzo zwięzłą a miejscami nawet jest piaszczysta. Może to byłby lepszy sposób na formowanie niż ten tradycyjny pielniko-obsypnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

Kolego, ta formiarka z linku używana jest do formowania redlin pod warzywka typu marchew pietruszka, a nie do ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Nie chcę zakładać nowego tematu to podepnę się tutaj.

W swoim obsypniku mam takie redlice i te ruchome skrzydełka po bokach mam ustawione fabrycznie czyli całkowicie schowane (1)

Teraz jak jest lepiej kiedy wychodzi lepsza redlina gdy jest to ustawione równo czy jest wysunięte??

2fd276ec13059373med.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

im bardziej schowane skrzydełka tym mniejszą redline robisz. to chyba oczywiste. popróbuj jak to wychodzi na twojej ziemi, u kazdego jest inaczej.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

A interesuje mnie właśnie aby ten wałek ziemi ukształtowany za obsypnikiem był szerszy bo zdarza się że ziemniaki wystają z pod ziemi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj