Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marcin7340

Gdzie w lubelskim są jeszcze pieniądze na kredyt 2 %

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Marcin7340    0

Mam pytanie gdzie jeszcze jest kasa z lini tych kredytów 2 % na zakup maszyn rolniczych ???

zenus42    0

Jak narazie to w żadnym banku niema pienięszy trzeba czekac na pule sam czekam

Wiadomość z agroFakt.pl

autopa    0

Banki kasę jeszcze mają ale rozdzielone po różnych oddziałach. Ja 3 msc temu brałem z BGŻ i bez problemu dostałem (1 217 500zł)

Marcin7340    0

mój bank jest mały i mówią że nie ma a jest to BS .Pytałem się o preferencyjny a jak się spytam o Nowe Technologie to jest to samo czy nie ???

artur4    0

Mam dwóch znajomych, którzy w BGŻ złożyli wnioski. Jeden w lutym, drugi w marcu. Obydwaj kasy nie dostaną bo limity wyczerpane. Biznesplany były dobrze napisane, świetne przepływy finansowe, gospodarstwa wyposażone w nowoczesny sprzęt, otrzymane dotacje - ułatwianie startu młodym rolnikom, podpisane umowy z ARiMR na modernizacje gospodarstw, zarezerwowane własne pieniądze na budowę chłodni i lipa. Mimo takiego zaplecza i świetnego pomysłu na nowoczesne gospodarstwo kasy nie ma. Kredyt był potrzebny na zakup działki rolnej. Teraz kiedy nie będzie można kupić gruntów to gospodarstwo rolne siłą rzeczy nie powstanie, kasę z młodego rolnika trzeba będzie oddać, umowę na modernizacje rozwiązać. I to moi drodzy jest prawdziwe rolnictwo... i nie ma ono nic wspólnego z propagandą sukcesu z którą stykamy się na stronach ARiMR i Min. Rolnictwa. Ile to już oni wypłacili rolnikom miliardów i jak to na tej wsi jest pięknie i dobrze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni
    • Przez xPatrx
      Siema! Jak się odnosi prawo do jazdy traktorem z pasażerem?? Mówię o takich zwykłych ciągnikach jak T25, c330, c360, itp? Bo wiem, że te nowe mają wbudowane 2 siedzenie.