Skocz do zawartości

Polecane posty

Damianb89    79
trochę odświeże temat mam problem z zgrabiarką 5 gdy jade z nią i mam wałek między kołami to zgrabia mi tylko trzema ostatnimi kołami a dwa nic nie grabią już zaczepiałem ją na dolny zaczep w ciągniku który można regulować w prawo lub lewo ale nic niedaje mysle nad wygięciem zaczepu grabiarki jak myślicie zda to egzamin?

TomaszStach    85

Nie mam 5, ale w 7 zaczep się przekręca o 180° na transport/ zgrabianie lub przetrząsanie. Może też tak masz 

Damianb89    79
u mnie w 5 do transportu zaczep przekłada się na środek ramy i łącznikem zczepia z kółkiem grabiarki więc chyba raczej takiego rozwiązania niema jak u ciebie niema

Wiadomość z agroFakt.pl

zetorki12    4913

Ostatnie koło może trzeba bardziej skręcić , dorabiając nowe wycięcie na zapadkę . A najprościej to jechać kołem po wałku .

ZETOR TEAM

Damianb89    79

zetorki12 napisał:

Ostatnie koło może trzeba bardziej skręcić , dorabiając nowe wycięcie na zapadkę . A najprościej to jechać kołem po wałku .

apropo tego wycięcia na zapadke to może wiesz w jakiej odległości od starego otworu wyciąć? Żeby nie przesadzić

1210    0
Napisano (edytowany)

a więc tak na najbardziej oddalonym kole zmieniasz położenie z transportu na następny otwór ( ten trzeci służy do przewracania i wtedy  musisz obrócić o 90 stopni ). Następnie dyszel odpinasz z położenia transportowego ( oraz ten poprzeczny drążek co służy do transportu) i przekładasz na lewą stronę (patrząc od tyłu) ( to koło co blokujesz do przetrząsania i tez tam zapinasz drążek do transportu). Opuszczasz grabiarkę i jedziesz.

Wałek ma być pod traktorem ewentualnie prawym kołem lekko po wałku.

Napisz czy pomogło bo wydaje mi się że po prostu dyszla nie zmieniałeś

Edytowano przez 1210

Damianb89    79

1210 napisał:

a więc tak na najbardziej oddalonym kole zmieniasz położenie z transportu na następny otwór ( ten trzeci służy do przewracania i wtedy  musisz obrócić o 90 stopni ). Następnie dyszel odpinasz z położenia transportowego ( oraz ten poprzeczny drążek co służy do transportu) i przekładasz na lewą stronę (patrząc od tyłu) ( to koło co blokujesz do przetrząsania i tez tam zapinasz drążek do transportu). Opuszczasz grabiarkę i jedziesz.

Wałek ma być pod traktorem ewentualnie prawym kołem lekko po wałku.

Napisz czy pomogło bo wydaje mi się że po prostu dyszla nie zmieniałeś

Dzięki za opisanie całości czynności ja to wszystko wykonuje ale komuś napewno się to może przydać. Poprostu ona po tym ustawieniu co napisałeś i tak zabardzo jedzie z prawej strony i nie bierze wszystkimi kołami materiału. Wczoraj sąsiad przyjechał z grabiarką 7 bo kupił i ma wygięty przy zaczep widocznie też ktoś już nad tym rozwiązaniem w jego grapiarce myślał

daron64    587
Dnia 17.08.2018 o 13:02, Damianb89 napisał:

żeby wszystkie brały to oboma kołami bym musiał jechać po niezgrabionym przy wałku

To jeździć obok walka :)

A na poważnie ie to weź wstaw zdjęcie tej zgrabiarki.

Tak mi się trafialo tylko na pochylosci, albo jak wygialem kołem dyszek jak cofalem i się zagapilem. 

izydor6280    642
2 godziny temu, Damianb89 napisał:

Dzięki za opisanie całości czynności ja to wszystko wykonuje ale komuś napewno się to może przydać. Poprostu ona po tym ustawieniu co napisałeś i tak zabardzo jedzie z prawej strony i nie bierze wszystkimi kołami materiału. Wczoraj sąsiad przyjechał z grabiarką 7 bo kupił i ma wygięty przy zaczep widocznie też ktoś już nad tym rozwiązaniem w jego grapiarce myślał

ciągnikowe miały już gięty dyszel zaczepiany do belki polowej

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

zetorki12    4913

Tak se myślę , że skoro aż tak daleko ta zgrabiarka odchodzi od wałka , to czy przypadkiem problem nie leży jednak w przednim kole ? Może ktoś je przegiął , przeciągnął i teraz taki efekt , bo przestawienie tylnego tylko jednak bardziej ją "skosi" , a nie skieruje w wałek . Chociaż można spróbować i tego , wiele to nie kosztuje . Kolego , a podczas grabienia dyszel idzie prosto za traktorem , czy grabiarka przeciąga go w bok ? Masz jakieś zdjęcie z grabienia ?

ZETOR TEAM

MF675ursus    200
Napisano (edytowany)

Dorobienie jeszcze jednego wycięcia dla tylnego koła za dużo nie da- tak jak kolega wyżej pisze- zgrabiarkę bardziej skosuje i ostatnie koło zgrabiające może z pół metra dalej wałek zrobi, jednak pierwszym kołom zgrabiającym to nie pomoże, a w dobrym sianie potrafi zgrabiarkę wyprostować- uślizguje się tylne koło. Sensowne wyjście- ciut skrzywić zaczep żeby zgrabiarka głębiej weszła w zgrabiany wałek

Edytowano przez MF675ursus

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Krzys375
      Witam,
      Mam uszkodzoną oponę w siewniku poznaniak II  mam założone 5.60-15.
      Jaki może być zamiennik wielkościowy aby siewnik nie oszukiwał w wysiewie wg tabeli.?
      Może z jakiejś dojazdówki od samochodu? Ktoś posiada taką wiedzę?
    • Przez Arto96
      Witam. Jaką zgrabiarkę na nierówne łąki kupić do Ursusa C360, żeby dał radę podnieść, a zarazem jego nie podnosiło. Myślałem o czymś na tandemie, Claas Liner 390, Fella lub Krone. Czy ta szerokość będzie dobra ? Jakie szerokości brać pod uwagę aby optymalnie grabić ?
    • Przez Viper
      https://www.olx.pl/oferta/zgrabiarka-pottinger-801a-multitast-2011r-class-krone-vicon-kuhn-CID757-IDt9sYX.html
      Zakupiona w roku 2011. Zgrabiarka z bocznym odłożeniem pokosu. 6,7- 7,6 m szerokość robocza. Pierwszy właściciel. Stan bdb.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Wybuchła mi wczoraj opona, prawdopodbnie na cos najechałem. Dzisiaj sciagnalem koło i jest spore rozciecię opony. Mam pytanie czy da się naprawić jakos to uszkodzenie czy tylko nowa opona wchodzi w grę? W zalacznikach dodaje zdjęcia.

Ps. rozciecie ma około 7 / 7.5 cm

• Przez damiantm
      Witam Panowie. Kupiłem zgrabiarkę Fella Ts350f. Sprzedający zapewniał mnie że jest to urządzenie dwu fukncyjne czyli zgrabiarko przetrząsarka. Niestety nie umiem poprawnie jej ustawić, korzystałem z każdej możliwej kombinacji ale nic z tego. Jedynie co udało mi się poprawnie ustawić to zgrabianie do środka na jeden wałek. Może ktoś miał styczność z tą maszyną i mógłby cos poradzić. Dołączam zdjęcia poglądowe. Z góry dziękuję.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.