Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

jazda    14

sprzedajesz na złom ją? bym taką kupił ale pewnie daleko mieszkasz...

Edytowano przez jazda

leszcz8    40

sprzedajesz na złom ją? bym taką kupił ale pewnie daleko mieszkasz...

Ja ma Zgrabiarkę 5 do sprzedania . Do mnie masz ok 100 km , zdjęcie jest u mnie w galerii a co do ceny to się dogadamy .

jacus    100

wlasnie za 300 zl kupilem 5 u sasiada na czesci zamienne do mojej .

mysle nad tym czy daloby sie dospawac kawalek tej 5 do mojej 7 zeby zwiekszyc wydajnosc pracy. nie widzial ktos takiego wynalazku czasami lub jakie macie propozycje jak to sensownie zrobic ??

andrzej612b    87

Robiłem piątkę na sześć idzie doskonale - ktoś zapyta dlaczego nie na siedem , raz 7 ma inną wzmocnioną ramę , koła by trzeba przesunąć ogólnie łatwiej kupić co do 9 gwiazdowej ta ma jeszcze mocniejszą ramę od 7 , najłatwiej dodać jedną gwiazdę jeśli dodasz dwie bez przesuwania kół maszynę może ściągać przy zgrabianiu , najlepiej połączyć - wzmocnić to metrem rury o mniejszej średnicy pospawać i jest OK .

jacus    100

tak wlasnie mysle zrobic -jak sie ociepli. :P , a jak jest ze sciaganiem tylnego kola przy grabieniu pod gorke,zauwazylem ze moja coraz czesciej nie grabi na pelna szerokosc ?

stuart    37

Ja tak robię swojej 7 wiąże koło te co się je zaczepia do przewracania za dyszel łańcuchem do ramy i jest git :)

masseyf12    33

Witam, ostatnio ciągle pękają mi opony do zgrabiarki( rozchodzą się same od siebie).Chciałem z tym zrobić porządek i kupić raz, a porządne. Jakie opony(4.00-10) polecacie do zgrabiarki?. Myślałem nad kupnem od skutera http://allegro.pl/op...3308786715.html co wy o tym sądzicie?

Edytowano przez masseyf12

jaro    163

Lepiej kup koła od "Malucha" szlifierka w łapkę i po pół godzinie cieszysz się kompletem o wiele mocniejszych kółek :D

izydor6280    483

kup 4 plucienne

jesli chcesz zmieniac cale kola polecam 5.00x9, tylko trzeba trafic felge ze starej maszyny do mlucenia, lub przerabiac takie jak przy kopaczce

zdjecie takiego kola mam w glaerii, jesli Cie interesuje

kola z malucha, szczegolnie letnie opony jak i te od skutera nie bardzo sie nadaja, szybko zaklei sie bieznik, czyli zero przyczepnosci

moze jakas zimowka czy jakas "grubsza" kostka bedzie lepiej sie czyscila

masseyf12    33

Najbardziej interesuje mnie oryginalny rozmiar. Zastanawiałem się właśnie nad 3 oponami: mitasa(wiem,ze są dobre, mam przy wszystkich ciągnikach i są nie do zjechania) trayala:http://allegro.pl/mocna-opona-opony-4-00-10-zgrabiarka-zgrabiakri-i3325423719.html lub tą od skutera(muszą też być wytrzymałe w końcu chodzi tu o bezpieczeństwo ). Tylko nie wiem które wytrzymają dłużej i będą lepiej nadawać się do zgrabiarki.

izydor6280    483

osobiscie wybralbym mitas'a

te od skutera sobie odpusc, jak juz pisalem nie bedzie sie trzymac, moze jeszcze cos z quada podejdzie

poszukaj jeszcze w rozmiarze 4.40, takie byly montawane w przyczepkach samochodowych

pawel885    380

Ja polecam dębice - mam już 4 lata, zgrabiarka nie garażowana i guma nadal w dobrym stanie - mitasy dużo szybciej pękają

ursusc914    48

Dębica to dobry wybór. W tym roku założyliśmy oponę Firmy Kabat + nowa dętka. Czas pokaże ile jest warta.

masseyf12    33

Ten tzw. "pająk" to porażka lepiej kup karuzele używana nie ma porównania z pająkiem jest 100razy lepszy. Pod każdym względem. Np. po karuzeli wyjdą twardsze bele, lżej je rozwinąć, prasa ma lżej, ty nad góra się nie martwisz rządek i tak równy itp.

No nie powiedziałbym, że jest 100 razy lepsza. Ma też i minusy: za mocno może pokruszyć siano.

TheCinek    3

Trzeba umieć pracować taka maszyna i siana nie pokruszy a może zrobi i delikatniej niż pająk, po prostu wolne obroty.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawelll48
      A więc tak jak w temacie...W przyszłości chciałbym zmienić opony w Ursusie C-330M na jakieś szersze,ale nie wiem jakie mogą być,żeby pasowały na oryginalną felgę.Jest to przydatne iż każdy wie że 30'stka na orka a tym bardziej na wiosnę i na mokrych terenach ma wielkie kłopoty...(w tym roku jeszcze mam orkę na podmokłych terenach i wiem że nie obejdzie się bez jakiś kłopotów[zaczynam teraz przed zimą ponieważ na wiosnę nie wjadę,a na wiosnę wjadę kultywatorem ])
      Z góry Wszystkim Dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam
    • Przez Rolnik7252
      Witam od pewnego czasu planuję zakupić zgrabiarkę i spotkałem się z ofertą firmy: SIPMA (ZK 650 WIR) SAMASZ Z 2-780. Chciałbym poznać wasze opinie na temat tych zgrabiarek czy są one warte tych pieniędzy czy lepiej zainwestować w coś z zachodu ? Jeżeli ktoś posiada to chciałbym usłyszeć jego opinię na ten temat. Pozdrawiam
    • Przez beny862
      Macie jakieś sposoby na załadunek do rozsiewacz opórcz tura i inych dzwigów? Może ktos ma patent na coś takiego
    • Przez NataliaWitkowska
      Witam, jestem nowy na forum. mam claasa ares atz 697 rocznik 2007.
      posiada ona hydraulcznie podnoszony rzxedni most. Niestety nie działa od kąd kupiłem traktor.
      Pali bezpiecznik. wsadze nowy bezpiecznik i gdy tylko włącze zapłon odrazu go uwala. wie ktos moze jaka jest przczyna?
      albo jak sprawdzic i co sprawdzic. Jak sprawdzic na krótko czy podnoszenie wogole działa?
      pozdrawiam
    • Przez sstefan93
      witam, poszukuje zgrabiarki Stoll 335 DVG na czesci, potrzebna mi gorna osłona przekladni, ma ktos moze lub wie czy mozna kupic nowe i gdzie i w jakich pieniadzach? Pozdrawiam.