Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

wsk125ccm    11

Gdzieś w galerii jest zdjęcie, gdzie zgrabiarka ma z tyłu dospawaną drugą piastę z kołem i to wygląda jak w samolocie ;)

Ja założyłem od snopowiązałki koło (wygląda prawie identycznie jak oryginał), było super, dopóki nie pękła felga. Teraz mam założoną oponę od starej prasy od snopków "KUNA" na oryginalną felgę. Nie ma problemu z pękaniem, no i nie ściąga jej w mokrej trawie.

A tobie radzę kupować opony i dętki z Dębicy, bo chińszczyzna faktycznie pęka zanim dojedzie się na pole.

sebe1033    62

kupując opony radzę zwrócić uwagę na ilość PR ;) czyli płócien max w tym rozmiarze to chyba 4 PR i wtedy wytrzyma :D

Ewentualnie można bez przeróbek zakładać koła od kopaczki dwurzędowej piasty te same bez przeróbek mam założone jedno z prawej takie i przy nowych sprężynach z tyłu a starych z przodu przy zgrabianiu się nie "prostuje"

krycha094    7

jak na oryginalne felgi tylko dębica bo się opona wcale nie zdziera a te chińskie gówna w moim wypadku wytrzymały 10 km ;) bo potem slicki się zrobiły poza tym te opony sa przystosowane to wózków paszowych itd a nie do zgrabiarek :D

Przemko    20

Dokładnie taka zgrabiarka z tym kołem 16" to był widok bezcenny, ważne żeby spełniało swoje przeznaczenie. ;)

tomek456    18

Witam mam taki problem bo chce się z takim gościem wymienić przewracarkami ja mu dam 5 gwiazdową a on 7 gwiazdową tylko chce żebym mu dopłacił tylko ja niewiem ile mozna mu dopłacic a przewracarki są w dobrym stanie obydwie .

razor275    279

Witam mam prawie identyczną zgrabiarkę jak ta tylko że moja jest na 4 te gwiazdy.. i powiem tak , jeśli masz równe łąki to ok polecam , ale jeżeli masz z nierównościami tzn. jakieś dołki przełomy to nie polecam bo będą Ci się łamały te zęby tak jak u mnie bo mam niestety nie równą łąkę i często właśnie łamią mi się te zęby . Dlatego szkam jakiejś zgrabiarki na nierówny teren . Pozdrawiam . razor275

Sorki jeżeli się to nie trzyma kupy i ładu ale troszkę jestem podchmielony :)

Edytowano przez razor275

andrzej207    0

ja mam 4 gwiazdową i faktycznie jest trochę za wąska zęby łamią się w każdej z czasem nic nie jest wieczne wszystko zależy od ustawienia i czy pole jest w miarę równe to nie pękają tak często

Mateusz22    1

Znając życie zęby bedą pukać jak to wersji 4 gwiazdowej. Po drugie materiał zapycha się pod tą ramą. Mam dwie ciągane 5 i to kalectwo 4 ale nie użuwam tego bo jak do sieczkarni samobieżnej to strach,bo zęby zostają w trawie :o

Tak czy inaczej dle mnie ciągane są o niebo lepsze

zielarz269    1

Plusem jest to że praktycznie sobie wszędzie wygrabisz i dograbisz nie to co w ciąganych. I powiem ci tak że jak masz już duży wałek to ci się pcha pod tą ramą co trzyma gwiazdy i grabiarka zdarza się w tedy że się uniesie

Ferdek07    62

Ma ktoś popularny wicherek w wydaniu na 9 gwiazd?

http://moto.allegro.pl/nowa-przetrzasarka-zgrabiarka-sloneczko-zaczepiane-i1972948398.html

jak się to sprawuje czy nie ściąga na nierównościach czy dużo lepsza wydajność w porównaniu do 5 cio gwiuazdowej 6,5tyś za to coś to sporo ale czymś grabić trzeba do samego siana chyba była by wystarczająca?

leszcz8    40

Jest dobra ale tylko na duże pola , na małych trudno się z tym wykręcić . Na końcu ograbianego pokosu zwija się trawa w taki kołtun i się prasa zapycha . Jeśli masz nie duże pola to lepiej robić 5 gwiazdową ograbiarką . Mam do sprzedania 5 słoneczkową zgrabiarkę .

Ferdek07    62

ściąga na nawrotach i zostawia pewnie heh to tylko karuzelka w takim układzie tylko gdzie dobrą karuzelke trafić

TheCinek    3

Ten tzw. "pająk" to porażka lepiej kup karuzele używana nie ma porównania z pająkiem jest 100razy lepszy. Pod każdym względem. Np. po karuzeli wyjdą twardsze bele, lżej je rozwinąć, prasa ma lżej, ty nad góra się nie martwisz rządek i tak równy itp.

Gość lucek279   
Gość lucek279

zdarza się że pociągnie kamień ale wystarczy ją dobrze ustawić.

A tak po za tym skąd masz kamienie na łące

Karol323    68

Jak chcesz żeby Ci na górach nie ściągało to uwiąż na stałe koło z prawej strony bo z lewej masz zaczepiony do zgrabiania.. Na stałe uwiążecz i nawet nie drgnie ja wielkiej górze żeby nie zjechało czy coś.. Tylko że na zawrotach to można połamać te koło ale 2 rok i dobrze sie grabi :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawelll48
      A więc tak jak w temacie...W przyszłości chciałbym zmienić opony w Ursusie C-330M na jakieś szersze,ale nie wiem jakie mogą być,żeby pasowały na oryginalną felgę.Jest to przydatne iż każdy wie że 30'stka na orka a tym bardziej na wiosnę i na mokrych terenach ma wielkie kłopoty...(w tym roku jeszcze mam orkę na podmokłych terenach i wiem że nie obejdzie się bez jakiś kłopotów[zaczynam teraz przed zimą ponieważ na wiosnę nie wjadę,a na wiosnę wjadę kultywatorem ])
      Z góry Wszystkim Dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam
    • Przez Rolnik7252
      Witam od pewnego czasu planuję zakupić zgrabiarkę i spotkałem się z ofertą firmy: SIPMA (ZK 650 WIR) SAMASZ Z 2-780. Chciałbym poznać wasze opinie na temat tych zgrabiarek czy są one warte tych pieniędzy czy lepiej zainwestować w coś z zachodu ? Jeżeli ktoś posiada to chciałbym usłyszeć jego opinię na ten temat. Pozdrawiam
    • Przez beny862
      Macie jakieś sposoby na załadunek do rozsiewacz opórcz tura i inych dzwigów? Może ktos ma patent na coś takiego
    • Przez NataliaWitkowska
      Witam, jestem nowy na forum. mam claasa ares atz 697 rocznik 2007.
      posiada ona hydraulcznie podnoszony rzxedni most. Niestety nie działa od kąd kupiłem traktor.
      Pali bezpiecznik. wsadze nowy bezpiecznik i gdy tylko włącze zapłon odrazu go uwala. wie ktos moze jaka jest przczyna?
      albo jak sprawdzic i co sprawdzic. Jak sprawdzic na krótko czy podnoszenie wogole działa?
      pozdrawiam
    • Przez sstefan93
      witam, poszukuje zgrabiarki Stoll 335 DVG na czesci, potrzebna mi gorna osłona przekladni, ma ktos moze lub wie czy mozna kupic nowe i gdzie i w jakich pieniadzach? Pozdrawiam.