Polecane posty

tomcio87    8

Czesc wszystkim nie chce zakladac nowego tematu a tez dotyczy zgrabiarek

A mianowicie mam pytanie czy jeszcze produkuja nowe zgrabiarki 7gwiazdowe? jesli tak to czekam na jakies namiary dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

jeśli szukasz maszyny tylko do zgrabiania, to zdecydowanie odradzam "gwiazdówkę" i to niezależnie czy 4-ka, 5-tka czy 7-ka. Ja na Twoim miejscu rozważyłbym zakup zgrabiarki karuzelowej. O wiele lepsza pod względem czystości zgrabiania, wydajniejsza i nie ma problemu ze zgrabianiem trawy tak jak w przypadku zgrabiarki gwiazdowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Podpisuje sie obiema ręcami i nogami pod wypowiędzią Martinezo . Jeśli chcecie kupować nową zgrabiarke to tylko karuzele


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

martinezo dobrze gada. spróbuj rozwinąć bele sianokichy po karuzeli a po zgrabiarce gwiazdowej. jest tak poskręcana że sie 2x bardziej spocisz. są co prawda droższe ale to się wróci.

 

tomcio87- jak chcesz gwiazdówke to masz bardzo ciekawą tu:www.allegro.pl/item962303585_przetrzasaczo_zgrabiarka_9_gwiazdzista_nowa_cena.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

no i nie ma problemu przy zagrabianiu przy rowach czy klinach... no ale wiekszy koszt niz zwykla:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To ja mam dobrze bo mam równe pola i ferdkiem śmigam na 2 czasem na 3 i praktycznie się na boki nie wychyla robiąc wałki bez obciążenia, chodzi mi o 7, bo przy mojej 5 musi być 50kg na tylne koło bo nie da się szybko grabić ;[

 

Czemu taki niski bieg?? ;) Ja jeżdżę na 4 i małym gazie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a jak wygląda porównanie zgrabiarki gwiazdowej 7 i pasowej?? która jest lepsza do zgrabiania?? pytam się bo mam obie i nie wiem którą będzie lepiej zgrabiać bo dotychczas pasową tylko przewracaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad12    0

mam strasznie wąskie niektóre pola i nawet fellą 5,20m ledwo się mieszczę. a co do karuzeli to ciężko trofić jakąś dobrą żeby nie wsadzać w nią rąk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a jak wygląda porównanie zgrabiarki gwiazdowej 7 i pasowej?? która jest lepsza do zgrabiania?? pytam się bo mam obie i nie wiem którą będzie lepiej zgrabiać bo dotychczas pasową tylko przewracaliśmy

 

Masz obie i nie wiesz jak ci działają??;) To ty powinieneś powiedzieć która lepiej się sprawuje.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no wiesz pasówkę mamy chyba 3 lata i jeszcze nią nie grabiliśmy, chyba przez to że brakowało ciągnika z wom do grabienia a z 7 radził sobie samoróbka, a w tamtym roku gdy ciągnik był nie było okazji sprawdzić bo poleciało kilka palców i takich plastików co palce trzymają że stała prawie cały sezon, i teraz nie wiem czy opłaca się w nią inwestować te parę groszy w remont czy sobie odpuścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

no to zachacz i sprawdź. Pasowa jest bdb na mokre łąki i małe możesz jeździć tyłem i nie będziesz kołami ujeżdżać i moczyć siana


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Czemu taki niski bieg?? ;) Ja jeżdżę na 4 i małym gazie.

 

Górek nie ma, ale pola są nie równe i trzeba dbać o grabiarkę, zresztą nie lubię jak mną po kabinie rzuca.

Ja trzymam obroty 1300-1400 i przeważnie jadę na 3 biegu, na 4 i niskich obrotach silnik jest zamulony ;[


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja trzymam około 1000 i ciągnik leci jak na pusto.

 

Ale jak się spieszę to i 1800 na 4H wyciągam ;) No oprócz ostatniego przejazdu bo by kokos trzeba było prasować na 2 razy ;[


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

To brawo, jak do mnie przyjechała prasa i ja jeszcze wałowałem , a jemu kończyły się wałki to włączyłem 4 i na 2000 obrotów , to ja o mało z kabiny nie wypadłem, a zgrabiarka jak przyjeba... w słup wysokiego napięcia to obudowa od przekładni zgrabiarki zgieła się do tyłu i młotem 7kg ją prostowałem, szczęście ,że to moją 5 piątką. Nic na siłę, powoli a precyzyjnie i bezpiecznie. Jak dla mnie na 4 i małych obrotach silnik jest leciutko zamulony, a na zakrętach musiałbym redukować, a bo to pola niekształtne, a to ogrodzenie (pastuch) mój albo sąsiada, a tak na 3 puszczę z gazu i zwalniam ;)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To ty masz jakieś straszeni nie równe łąki ;) Od miedzy to jadę na mniejszym biegu ale potem to 4 i jadę. Pola są w miarę płaskie wiec ferdek sobie lata jak na pusto. Na zakrętach nie redukuje biegu tylko zdejmuje nogę z gazu. Ciapkem na 6 bym musiał dawać więcej gazu bo by się mulił. Do tego jeszcze odpinać tura. Ja słupów nie grabie ani drzewa :( raz mi zgrabiarka uciekła w krzaki ;[ przepinałem do transportu na zboczu i nagle mi uciekła i wpadła miedzy drzewa:D dobrze ze dalej nie wpadła bo bym musiał iść po linke zeby wyciągnąć. Na szczęście zaczep na tyle długi ze sięgnął do ciagnika.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad12    0

ludzie ja tutaj pytam się konkretnie, a wy tutaj rozpisujecie się o swoich przygodach i jaki biekem jeździcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    50

jak robisz siano/sianokiszonkę w bele to polecił bym ci też zgrabiarkę karuzelową,ładnie zgrabia i nie robi warkoczu jak tzw pająk no i po niej belki ładniejsze wychodzą i później lepiej brać bo nie bedziesz musiał się kręcić wokół beli tak jak to trzeba robić gdy pająkiem zgrabiane,a jak już bedziesz brał pająka to bierz 7 ja mam i nie ściąga go wcale na normalnych łąkach, na torfie trochę ściąga jak jest mokro i zieleńsze siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachowy    3

Witam!

mam problem ze zgrabiarka a doklanie z kolami. co kupie opone to czasem nie dojade na pole i juz peka, z dentki jak i z opony nie da sie nic pozniej zrobic i nadaje sie na spalenie. i tak wywalam kolejne pieniadze na opony i dentki. zdarza sie ze w sezonie nawet 4 opony sie kupuje. i mam takie pytanie czy ktos z was jakos przerabial oryginalne kola w zgrabiarce na jakies inne? patrzylem na 12" od malucha ale nie wiem czy sie zmiesci bo prezciez jest tam to wygiecie preta ktory trzyma piaste. wogole zgrabiarke strasznie mi spycha nawet przy sianie. i pomyslalem ze moze zmiana kol pomoze. probowal z ktos z was takiej przerobki? jak tak to na jakie kola?? prosze o pomoc, licze na wasze doswiadczenie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

u mnie sąsiad ma właśnie od malucha ale taką kupił jakis prywaciarz sprzedawał na takich kółkach przegrabiarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

felgi od malucha trzeba wziąć na tokarke i powiększsyć im otwór na piaste zakłada się je odwrotnie niż do samochodu a i jeszcze dziuru do mocowania do piasty to trzeba nowe zrobić na feldze masz 8 otworów to trzeba te 4 mniejsze rozwiercić wiertłem fi10 i wtedy przykręcać do piasty ja tak zrobiłem już na dwóch zgrabiarkach i jeszcze najlepiej jak na tych kołach będziesz mieć łyse opony to wtedy nie będą obcierać o te ramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Tak koła ok "Malucha" to jest bardzo dobre rozwiązanie i trwałe ;) Gdzieś u kogoś też widziałem że przerobił orginalne koła na koła od starej kosiarki konnej te w jodełke, tylko nie wiem jak się to sprawowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez corrado
      Sprzedam rozrzutnik 2-osiowy stan dobry. Łańcuchy i zębatki w bardzo dobrym stanie, jest tyna burta więc może służyć również jako przyczepa. Adapter 2-wałkowy. Cena 2800zł Do sprzedanie również zgrabiarko-przewracarka 5-gwiazdowa cena 500zł i kosiarka rotacyjna Famarol 1,65 cena 1400zł.
    • Przez PrzemekRol29
      Witam. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, kupiłem Ciągnik Massey Ferguon 6180 Dynashift z 1997 roku z oponami: przód 380 mm szerokości, tył 600mm.
      Czy jest możliwość zmniejszenia szerokości z tyłu opon jak tak to na jakie, interesuje mnie szerokość między 450 - 500, czy przy tym będę musiał zmieniać felgi czy jest opcja zwężania, oraz dodatkowo czy będę musiał zmieniać coś przy oponach z przodu ? Dziękuje za pomoc.
    • Przez gadget
      Sprzedam nieużywaną zgrabiarkę kuhn GA 7501 z 2018 r w okazyjnej cenie
      Zgrabiarkę trzeba będzie sobie złożyć bo część maszyny jest w pudełku.
      Proszę o poważne oferty





    • Przez Blusik
      Witam czy ktoś może powiedzieć mi z jakiego auta jest ta felga z opona 
      Wiem że felga jest zabezpieczona pierścieniem do okoła. 
      Traktor ma 30-40 lat 

    • Przez Antek1391
      Jakie polecacie opony na tył do c360 w pole i do lasy bardziej do lasy. Posiadam taurusy  radialki i w zimie się nie nadają do niczego  jadą na lodzie.Proszę o opinie jakie opony polecacie najlepiej sprawdzone. Z góry dzięki. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj