Polecane posty

Damianb89    79
trochę odświeże temat mam problem z zgrabiarką 5 gdy jade z nią i mam wałek między kołami to zgrabia mi tylko trzema ostatnimi kołami a dwa nic nie grabią już zaczepiałem ją na dolny zaczep w ciągniku który można regulować w prawo lub lewo ale nic niedaje mysle nad wygięciem zaczepu grabiarki jak myślicie zda to egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mam 5, ale w 7 zaczep się przekręca o 180° na transport/ zgrabianie lub przetrząsanie. Może też tak masz 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79
u mnie w 5 do transportu zaczep przekłada się na środek ramy i łącznikem zczepia z kółkiem grabiarki więc chyba raczej takiego rozwiązania niema jak u ciebie niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ostatnie koło może trzeba bardziej skręcić , dorabiając nowe wycięcie na zapadkę . A najprościej to jechać kołem po wałku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

zetorki12 napisał:

Ostatnie koło może trzeba bardziej skręcić , dorabiając nowe wycięcie na zapadkę . A najprościej to jechać kołem po wałku .

apropo tego wycięcia na zapadke to może wiesz w jakiej odległości od starego otworu wyciąć? Żeby nie przesadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

a więc tak na najbardziej oddalonym kole zmieniasz położenie z transportu na następny otwór ( ten trzeci służy do przewracania i wtedy  musisz obrócić o 90 stopni ). Następnie dyszel odpinasz z położenia transportowego ( oraz ten poprzeczny drążek co służy do transportu) i przekładasz na lewą stronę (patrząc od tyłu) ( to koło co blokujesz do przetrząsania i tez tam zapinasz drążek do transportu). Opuszczasz grabiarkę i jedziesz.

Wałek ma być pod traktorem ewentualnie prawym kołem lekko po wałku.

Napisz czy pomogło bo wydaje mi się że po prostu dyszla nie zmieniałeś

Edytowano przez 1210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

1210 napisał:

a więc tak na najbardziej oddalonym kole zmieniasz położenie z transportu na następny otwór ( ten trzeci służy do przewracania i wtedy  musisz obrócić o 90 stopni ). Następnie dyszel odpinasz z położenia transportowego ( oraz ten poprzeczny drążek co służy do transportu) i przekładasz na lewą stronę (patrząc od tyłu) ( to koło co blokujesz do przetrząsania i tez tam zapinasz drążek do transportu). Opuszczasz grabiarkę i jedziesz.

Wałek ma być pod traktorem ewentualnie prawym kołem lekko po wałku.

Napisz czy pomogło bo wydaje mi się że po prostu dyszla nie zmieniałeś

Dzięki za opisanie całości czynności ja to wszystko wykonuje ale komuś napewno się to może przydać. Poprostu ona po tym ustawieniu co napisałeś i tak zabardzo jedzie z prawej strony i nie bierze wszystkimi kołami materiału. Wczoraj sąsiad przyjechał z grabiarką 7 bo kupił i ma wygięty przy zaczep widocznie też ktoś już nad tym rozwiązaniem w jego grapiarce myślał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224
Dnia 17.08.2018 o 13:02, Damianb89 napisał:

żeby wszystkie brały to oboma kołami bym musiał jechać po niezgrabionym przy wałku

To jeździć obok walka :)

A na poważnie ie to weź wstaw zdjęcie tej zgrabiarki.

Tak mi się trafialo tylko na pochylosci, albo jak wygialem kołem dyszek jak cofalem i się zagapilem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146
2 godziny temu, Damianb89 napisał:

 

Dzięki za opisanie całości czynności ja to wszystko wykonuje ale komuś napewno się to może przydać. Poprostu ona po tym ustawieniu co napisałeś i tak zabardzo jedzie z prawej strony i nie bierze wszystkimi kołami materiału. Wczoraj sąsiad przyjechał z grabiarką 7 bo kupił i ma wygięty przy zaczep widocznie też ktoś już nad tym rozwiązaniem w jego grapiarce myślał

ciągnikowe miały już gięty dyszel zaczepiany do belki polowej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak se myślę , że skoro aż tak daleko ta zgrabiarka odchodzi od wałka , to czy przypadkiem problem nie leży jednak w przednim kole ? Może ktoś je przegiął , przeciągnął i teraz taki efekt , bo przestawienie tylnego tylko jednak bardziej ją "skosi" , a nie skieruje w wałek . Chociaż można spróbować i tego , wiele to nie kosztuje . Kolego , a podczas grabienia dyszel idzie prosto za traktorem , czy grabiarka przeciąga go w bok ? Masz jakieś zdjęcie z grabienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Dorobienie jeszcze jednego wycięcia dla tylnego koła za dużo nie da- tak jak kolega wyżej pisze- zgrabiarkę bardziej skosuje i ostatnie koło zgrabiające może z pół metra dalej wałek zrobi, jednak pierwszym kołom zgrabiającym to nie pomoże, a w dobrym sianie potrafi zgrabiarkę wyprostować- uślizguje się tylne koło. Sensowne wyjście- ciut skrzywić zaczep żeby zgrabiarka głębiej weszła w zgrabiany wałek

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
full_divix    1

Witam. Mam takie pytanie odnośnie zgrabiarki z217 ( odbicie lustrzane z211) . jestem zainteresowany zestawieniem w sprzęg owych zgrabiarek do pracy. pytanie , czy ktos zna ten temat i ma ewentualnie fotki? Proszę o komentarze i uwagi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez corrado
      Sprzedam rozrzutnik 2-osiowy stan dobry. Łańcuchy i zębatki w bardzo dobrym stanie, jest tyna burta więc może służyć również jako przyczepa. Adapter 2-wałkowy. Cena 2800zł Do sprzedanie również zgrabiarko-przewracarka 5-gwiazdowa cena 500zł i kosiarka rotacyjna Famarol 1,65 cena 1400zł.
    • Przez PrzemekRol29
      Witam. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, kupiłem Ciągnik Massey Ferguon 6180 Dynashift z 1997 roku z oponami: przód 380 mm szerokości, tył 600mm.
      Czy jest możliwość zmniejszenia szerokości z tyłu opon jak tak to na jakie, interesuje mnie szerokość między 450 - 500, czy przy tym będę musiał zmieniać felgi czy jest opcja zwężania, oraz dodatkowo czy będę musiał zmieniać coś przy oponach z przodu ? Dziękuje za pomoc.
    • Przez gadget
      Sprzedam nieużywaną zgrabiarkę kuhn GA 7501 z 2018 r w okazyjnej cenie
      Zgrabiarkę trzeba będzie sobie złożyć bo część maszyny jest w pudełku.
      Proszę o poważne oferty





    • Przez Blusik
      Witam czy ktoś może powiedzieć mi z jakiego auta jest ta felga z opona 
      Wiem że felga jest zabezpieczona pierścieniem do okoła. 
      Traktor ma 30-40 lat 

    • Przez Antek1391
      Jakie polecacie opony na tył do c360 w pole i do lasy bardziej do lasy. Posiadam taurusy  radialki i w zimie się nie nadają do niczego  jadą na lodzie.Proszę o opinie jakie opony polecacie najlepiej sprawdzone. Z góry dzięki. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj