Polecane posty

Siarczek9    0

Witam, właśnie zacząłem remont zgrabiarki gwiazdowej (takiej jak na zdjęciu poniżej). Chce ja pomalować i mam pytanie. Czy ma może ktoś pomysł na kolory? Chce to pomalować w jakieś ciekawe kolory. Pozdrawiam!

post-35858-0-55185500-1382118716.jpg

Edytowano przez Siarczek9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ta co jest na fotce też się ładnie prezentuje :) lub pomaluj ramo na zielono koła grabiące na czerwono lub żółto myślę że tak też będzie ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszz    5

Szukam propozycji jak wykonać podnoszenie i opuszczanie gwiazd zgrabiających w pająku 7 z kabiny ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

poszukaj w wynalazkach z rok a może i dwa temu ktoś wstawił siłownik zamiast tej "kierownicy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franek812    16

Myślałem kiedyś o tym. Mały siłownik trzeba wstawić i podpinać przewody do hydrauliki ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszz    5

Bardziej zastanawiałem się nad sterowaniem elektrycznym (może z wykorzystaniem siłownika elektrycznego) bo ograbiam nie zawsze tym samym ciągnikiem i nie chce mieszać olejów.

 

Może ma ktoś zdjęcia wykonania takiego czegoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Zależy jakim budżetem się dysponuje ale tak najprościej to założyć silnik hydrauliczny i tyle, dwa węże i koniec ale to kosztowało by koło 300zł więc myślę że nie o takim wynalazku my mówimy. Myślałbym o czymś w stylu włącznik wyłącznik prądu silnik elektryczny jakiś wolnoobrotowy (przekładnia ślimakowa czy coś) no i 2 zębaki które by jeszcze redukowały obr jedna przy podnośniku druga przy silniku. Do kupienia są silniki z redukcją dzięki której wał kręci się z prędkością poniżej 10obr na min koszt poniżej 50zł nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Ma ktos moze zgrabiarke deutz-fahr ks 1.70,potrzebuje rozmiar opony przedniej, tego kola prowadzacego, a nie moge doczytac na oponie, tak starte napisy.

 

mniej wiecej wymiary:

felga to ok 15.5 -16 cm srednicy (w miejscu gdzie osadzona jest opona)

wysokosc ogolna kola 33cm

wysykosc opony od felgi okolo 8cm

szerokosc jakies 12-12,5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

panowie czy orientuje się ktoś czy piasty od zgrabiarki 7-gwiazdowej podejdą na oś od młocarni MZC-4B, koła są takie same, a jak to wygląda z piastami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Zgrabiarka 5 kosztuje w mojej okolicy 300- 500 , 7 700-1300 jeżel facet chce się zamienić to chandluj jak najszybciej zgrabiarkę 7 jak będziesz chciał to

jeszcze odsprzedasz natomiast 5 trudno się pozbyć przeważnie rolnicy kupują je na części zamienne lub oddają na złom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo18    1

Witam,
Koledzy a podpowiedzcie czy lepsza jest zgrabiarka gwiazdowa 7 z ta rama i jednym pałąkiem ,czy bez tej ramy i z dwoma pałąkami ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boxer1990    9

Witam, mam pytanie czy ktoś ma zgrabiarkę 5 gwiazdową zawieszaną i mógłby mi podać długość głównej ramy, do której jest przyspawana "wieżyczka" tuza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

może ktoś chce kupić zgrabiarkę 7 gwiazdową, stan bardzo dobry nowe opony, zgrabiarka już ta nowsza z dwoma pałąkami jak to kolega wyżej nazwał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Da radę, co prawda demonem prędkości nie będziesz ale zgrabisz.

 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Czy ktoś ma pomysł jak okiełznać skaczącą zgrabiarkę 7-gwiazdową? Jest ona na klasycznych oponach 4.00-10. Trzeba wolno jeździć bo inaczej lata z lewej na prawą i na ulicy może spowodować poważne zagrożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

A nie masz przypadkiem za duże ciśnienie powietrza w kołach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadza się. Winne są luzy. Ja w 7 miałem tak, że potrafiła do rowu wiecheć. A jak robiłem remont to zrobiłem nowy dyszel, sworzeń bez luzów i wymieniłem oś od koła tą, którą się przestawia na jazdę, grabienie, przetrząsanie. I teraz jedzie jak po sznurku. A to powód remontu. Nie patrzcie na datę bo to było w tamtym roku 

 

 

SSA43697.JPG

SSA43703.JPG

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Przyjrzę się tej swojej. Mój egzemplarz ma w ciekawy sposób odgięty dyszel tak, że ciągnąc ją nie zachodzi z prawej strony tylko idzie równo za ciągnikiem. Luzów na sworzniach raczej nie ma, obstawiam wersję ze zbyt dużym ciśnieniem bo po prostu podskakuje jak koziołek.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Upuść powietrza i się okaże. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

Czy ktoś ma pomysł jak okiełznać skaczącą zgrabiarkę 7-gwiazdową? Jest ona na klasycznych oponach 4.00-10. Trzeba wolno jeździć bo inaczej lata z lewej na prawą i na ulicy może spowodować poważne zagrożenie.

 

zmień koła na 12 czy 13

 

ma ktoś założone 13, jaki rozmiar opon tak by się zmieściły ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

dobra już wiem, dla potomnych napiszę że 175/50/13 na 5 czy 5.5 calowej obręczy z 125/poloneza czy podobnych wchodzi bez problemu do konnej 5 gwiazdowej

 

[galleryimg=699953]

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez corrado
      Sprzedam rozrzutnik 2-osiowy stan dobry. Łańcuchy i zębatki w bardzo dobrym stanie, jest tyna burta więc może służyć również jako przyczepa. Adapter 2-wałkowy. Cena 2800zł Do sprzedanie również zgrabiarko-przewracarka 5-gwiazdowa cena 500zł i kosiarka rotacyjna Famarol 1,65 cena 1400zł.
    • Przez PrzemekRol29
      Witam. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, kupiłem Ciągnik Massey Ferguon 6180 Dynashift z 1997 roku z oponami: przód 380 mm szerokości, tył 600mm.
      Czy jest możliwość zmniejszenia szerokości z tyłu opon jak tak to na jakie, interesuje mnie szerokość między 450 - 500, czy przy tym będę musiał zmieniać felgi czy jest opcja zwężania, oraz dodatkowo czy będę musiał zmieniać coś przy oponach z przodu ? Dziękuje za pomoc.
    • Przez gadget
      Sprzedam nieużywaną zgrabiarkę kuhn GA 7501 z 2018 r w okazyjnej cenie
      Zgrabiarkę trzeba będzie sobie złożyć bo część maszyny jest w pudełku.
      Proszę o poważne oferty





    • Przez Blusik
      Witam czy ktoś może powiedzieć mi z jakiego auta jest ta felga z opona 
      Wiem że felga jest zabezpieczona pierścieniem do okoła. 
      Traktor ma 30-40 lat 

    • Przez Antek1391
      Jakie polecacie opony na tył do c360 w pole i do lasy bardziej do lasy. Posiadam taurusy  radialki i w zimie się nie nadają do niczego  jadą na lodzie.Proszę o opinie jakie opony polecacie najlepiej sprawdzone. Z góry dzięki. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj