Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
triplehhh

Wyciek oleju z rurek przy silniku ?

Polecane posty

triplehhh    0

Witam :)

Mam problem około 6 lat temu w moim bizonie był remont silnika. I teraz chyba coś zostało niedokręcone bo w 2011 r w sezonie żniwnym cała obudowa z lewej strony od schodów była mokra od oleju. I tak jeździłem i dolewałem co rusz a teraz musze coś zrobić bo na olej nie wystarczę.

romek6340    203

Hmmm.... Jak się nie widzi kombajnu to ciężko powiedzieć gdzie Ci olej wywala. A nie prościej umyć, odpalić kombajn i zobaczyć gdzie się sączy? Na pewno więcej byś zyskał nią zakładając nowe posty na AF...

panczo1922    68

Chyba znam przyczyne...

W tym roku miałem to samo... silnik po remoncie w maju 2011 i pierwsze zniwa...

I pech strzelił że siadła mi pompa wody i momentalnie zagotowało wodę a co za tym idze olej poszedł także powyżej 100 stopni...

Ale do rzeczy: poszedł simmering uszczelniający wał... jego guma zrobiła się twarda i pszepuszczał olej... Do takiego stopnia że aż żygał tymi 4 otworami w obudowie koło pompy hygraulicznej... cały bok kombajnu brudny od oleju miałem...

naprawa nie była kosztowna ale roboty co nie miara... trzeba podnosić silnik żeby zdjąć tą obudowę, a wcześniej rozebrać lewy bok (jedno zdj w mojej galerii).. tak więc życze cierpliwości w naprawie:)

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować