Juras1214r

Renault 110-54 grzeje się pompa wspomagania

Polecane posty

Juras1214r    0

witam wszystkich. kupilem renault 110-54 z silnikiem mwm i chcialbym wymienic olej w silniku i skrzyni i nie wiem jakiej firmy olej mam wybrac zeby nic nie uszkodzic prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja też mam w swojej reni agrol u w skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

z tym agrol'em to nie do konca pewne, kilku uzytkownikow mialo problemy, prawdopodobnie przez zmiane oleju


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Do skrzyni olej typu UTTO (prawdopodobnie :)) AGROL U to nie koniecznie olej klasy czy typu UTTO. Poza tym jest sporo innych olejów spełniających wymagania UTTO. Ale ja jeszcze nie zmieniałem oleju. Przymierzam się do wymiany w najbliższym czasie i sam chciałbym poznać opinie innych użytkowników ciągników renault zwłaszcza modelu 106-54 z mechaniczną skrzynią biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Witam, panowie jest taka sprawa, mój sąsiad posiada renie 110-54, jakiś czas temu wymienił olej w skrzyni na agrol u i po pewnym czasie siadło mu wspomaganie, przy tym po zagrzaniu oleju on się pienił a pompa od wspomagania grzała się bardzo, po przeczytaniu kilku tematów na tym forum poradziłem mu aby zmienił olej na rzadszy typu UTTO ale i tak okazało się że pompa była do wymiany. Dzisiaj przyszła nowa pompa, wspomaganie działa pięknie ale ta nowa pompa też się grzeje jak ciągnik trochę popracuje, czy to tak ma być? czy coś nadal jest nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszw    0

Grzeje się ale to logiczne bo po pierwsze pompa jest koło silnika i nagrzewa się od niego a po drugie jak ciągnik pracuje to i olej w skrzyni się rozgrzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

tak tylko obok tej pompy wspomagania jest druga pompa główna i ona jakoś się tak bardzo nie grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jesli mnie pamiec nie myli to tam nie ma dwoch pomp, jest jedna dwu lub trzy sekcyjna


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

kolego, pompa dwu-sekcyjna składa się z dwóch pomp, no i jedna się grzeje a druga nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszw    0

A o ile pamiętam to ta od wspomagania jest bliżej silnika to może byc bardziej gorąca... . No to nie wiem czym może być to spowodowane. Orbitrol jeśli byłby uszkodzony no ale to nie powinien grzać oleju, bo w sumie olej jest mieszany cały czas z tym ze skrzyni tak więc nie bardzo jest to możliwe żeby ta jedna miała wyższą temperaturę. Chyba że jest coś nie tak z pompą. Ja bym się aż tak bardzo nie przejmował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Ja tam się nie przejmuje bo to ciągnik sąsiada, najwyżej za jakiś czas znowu będzie wymieniał pompe. Tylko zastanawia mnie taka sytuacja, bo te obie pompy są na jednym przewodzie ssawnym i gdyby coś np. blokowało dopływ oleju to czy byłby taki objaw jak pisałem wyżej ? Zastanawia mnie to bo w sumie, już nie ma sie do czego przyczepić bo olej zmieniony, pompa nowa, tylko sąsiad uparł się że nie potrzeba wymieniać tego filtra na przewodzie ssawnym, tylko go umył w ropie, i teraz podejrzewam że może ten filtr blokuje olej i nie starcza go dla tej drugiej pompy, co wy o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszw    0

w sumie skoro ma takie objawy to powinien wymienic ten filtr ze względu nawet na koszt czyli około 100zł a to nie majatek a jakby pomogło.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10
Napisano (edytowany)

Filtr na przewodzie ssawnym jest filtrem, który można czyścić. Wymienia się go tylko jak jest uszkodzony, albo jak komuś nie chcę się go czyścić :). W tych traktorach są zwykle pompy dwusekcyjne (lub trzysekcyjne, ale ja jeszcze takiej nie widziałem) - jedna do podnośnika i druga do wspomagania. Nie jestem też pewien czy obie pompy są zasilane z tego samego przewodu.

Pompa wspomagania zasila orbitrol i jeszcze jeden rozdzielacz nad skrzynią biegów tzn. pod podłogą kabiny. Przynajmniej u mnie tak jest. Prawdopodobnie jest to rozdzielacz od hamulców przyczepy (ale tego tylko się domyślam). U mnie pompa też jest do wymiany i też mocno się grzeje. Dlatego przed wymianą byłem u mechanika, który mi to sprawdzał. Przed wymianą pompy ma mi jeszcze posprawdzać ciśnienia na pompach i sprawdzi jeszcze ten rozdzielacz czy nie szwankuje. Teraz czekam na przypływ gotówki bo pompa nie jest tania :), a dochodzi jeszcze koszt oleju, który też chcę przy okazji wymienić, bo nie wiem co tam jest zalane.

Edytowano przez Geo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj