Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamilb    11

Nie mam zielonego pojęcia ale w poniedziałek przyjedzie do mnie znajomy i zmierzymy ciśnienia, gośc pracuje u korbankow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Koledzy przeczyściłem dzisiaj filtr ten co na dole skrzyni jest był tam taki syf... nawet szkło z szyby opiłki metalu trawa poprostu bloto i sprzęgło już chodzi :D musze jeszcze sprawdzic jakie mam cisnienie na goracym oleju ale powinno byc ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Sam znalazłeś filtr czy mechanik Ci pokazał? Warto o nim pisać więcej bo mało kto o nim wie a wychodzi na to że przeważnie on jest winowajcą problemów ze sprzęgłem itp.

Powinno się go czyścić przy każdej wymianie oleju.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

W poniedziałek miał przyjechać serwisant na fuche sprawdzić ciśnienie popatrzeć to znajomy i nie dał rady przyjechać ale zadzwonił i mówił ze tam na dole skrzyni jest filtr przez który pompka sprzęgła zasysa olej, to ja w katalog i szukam. Znalazłem ten filtr faktycznie tak jak mówił opuściłem olej filtr jest na samym dole obok śruby do spuszczania oleju za taka dużą nakrętka na imbus 22 mm filtr ciężko wyciągnąć potrzebny jest silny magnes filtr był zatkany było tam błoto... Sądzę ze przez niewiedzę dużo traktorów zaciera sobie pompki sprzęgła. Trzeba to czyścić sądzę ze raz na sezon. Tak więc sądzę ze problem rozwiązany filtr i pompka rotacjyjna a jak ona padła to i mogło sprzęgło sie slizgac i mogły pójść tarcze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BMWSM    0

Witam. Panów. Mam MF 6150 wymieniłem pompe głowną na nową i tarcze sprzęglowe. Po wymianie i odpowietrzeniu.

Nie da sie wcisnąć pedału sprzegła, jest tak twardy że z całej sily nie da się wcisnąć. Jak wcisne odpowietrznik to oczywiście spadnie pedał ale jak pompa napompuje to samo sie dzieje. Przed wymianą tarcz i pompy i oczyszczeniu wszystkich 3 filtrów hydraulicznych takich prablemów nie było. Ktoś z mechaniorów mówi mi że to moze byc wina dużych podkładek dystansowo regulacyjnych występujących tam w koszu sprzegła przykrecanych na 12 śrub pokrywą tarcz . Podpowiedział mi że może sie zawineła któraś z tych podkladek, rozkreciłem ponownie ciągnik i nic takiego nie widziałem.

Mechanior mowi że jest jakiś wzór na ilość tych podkladek

tylko mnie zastanawia poco zmeniać ilość podkladek skoro moje tarcze mają 2,1mm a oryginały 2,5mm a jak tarczki były całkiem łyse i grubośc sie zmiejszyła to sprzeglo działało, wysprzegalało sie.

Teraz niewiem co robiś znowu skrecać? A i jeszcze jedno tarcze założyłem zregenerowane gładkie ciekawe czy to niema wplywu? bo orginalne nają nacięcia. w moim koszu sprzegłowym są sprężyny tależowe które sciskają sprzegło a wy piszecie że to ciśnienie hydrauliczne sciska sprzegło to model 6180 ma inne sprzeglo chyba nie. Ciśnieniem według mnie powinno sie wysprzęglić. Prosze o porade,

Poprosze na meila numer tel do tego serwisanta bmwsm@wp.pl

Edytowano przez BMWSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blitz    0

Witam po długiej przerwie. Podaje link do skanów : http://chomikuj.pl/djblitz/Dokumenty.

Wracając do problemu ze sprzęgłem to sprawa stanęła na tym, że wymieniliśmy tarcze sprzęgłowe (ich grubość 2,1mm gdzie nowe mają 2,5mm), zestaw tarczek (blaszek sprężynowych 4szt.) w koszu sprzęgłowym (jedna była pęknięta) oraz o-ringów na pompie wirowej. Po tych wymianach wydawało się, że wszystko jest ok. Sprzęgło działało całkiem dobrze. Dopiero po ok 2 godz. pracy przy transporcie gdy się olej w skrzyni dobrze rozgrzał sprzęgło ponownie zaczęło szarpać. Nawet się biegi straciły co oznaczało zanik ciśnienia na rozdzielaczu Dynashift. Dopiero po ponownym uruchomieniu silnika biegi wracają.

Patrząc na skany, które zrobiłem ciśnienie przy puszczaniu sprzęgła powinno iśc w górę od 0 do 11bar liniowo z pedałem a od 11bar skokowo do 17bar (max). A u mnie idzie od 0 do 6bar liniowo a późnie jest mocny skok aż do 17 bar. Sprzęgło jak olej jest ciepły puszcza na samym końcu. Wydaje mi się, że problem tkwi w rozdzielaczu dynashift (wymiana o-ringów czy nawer kpl. reperaturek).

Jedna sprawa, która mnie martwi to jest to, że biegi znikają tzn. zanika ciśnienie w układzie i znów powraca po ponownym uruchomieniu silnika ( według mnie wyklucza to główną pompę olejową zasilającą układ).

Czy ktoś z was ma jakieś pomocne informacje dotyczące tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Witam po długiej przerwie. Podaje link do skanów : http://chomikuj.pl/djblitz/Dokumenty.

Jedna sprawa, która mnie martwi to jest to, że biegi znikają tzn. zanika ciśnienie w układzie i znów powraca po ponownym uruchomieniu silnika ( według mnie wyklucza to główną pompę olejową zasilającą układ).

Czy ktoś z was ma jakieś pomocne informacje dotyczące tego problemu?

 

Na skanie w drugim rysunku jest widoczna wtyczka pomiędzy uchem kabiny a rozdzielaczem (wystaje z bloku) o ile pamiętam mierzy się na niej ciś. na pompie. Moja propozycja jest taka żebyś zmierzył ciś. dopiero jak znikną biegi, być może po rozgrzaniu pompa zaczyna szwankować. Poza tym masz ciekawą książkę, jest w niej rewers elektro-hyd. i elektryczne sterowanie sprzęgła. Jaki ty masz rewers?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER27    0

witam ja mam mf 3655 i jak się olej rozgrzeje to na drugi dzien wogule niema sprzęgła to popuszczam wąż od pompki sprzęgłowej wypusci powietrze i chodzi dobrze też sprubój tak zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Mi znów sprzęgło szarpie sprawdzałem akumulator hydrauliczny cieknie z niego olej jutro może wykrece od kolegi z mf 3120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blitz    0

Do Ptaszyna:

Po remoncie ciśnienie na tej pompie jest ok, tzn. takie jak w serwisówce. Niestety nie robiliśmy pomiaru kiedy bie się straciły. Z tego co wiem to ta pompa służy to smarowania i chłodzenia kosza sprzęgłowego. Prędzej mogła by ta główna szwankować.

Co do książki muszę to sprawdzić. Ciągnik ma jeszcze rewers mechaniczny.

 

Do FARMER27:

Ta opcja nie wchodzi w grę ze względu na to iż ten układ sam się odpowietrza ( oprócz przewodu od pompki sprzęgła do rozdzielacz, który należy samemu odpowietrzyć). Jak silnik ponownie uruchomię to ciśnienie wraca i biegi są.

 

Do kamilb:

Hydroakumulator nie ma wpływu na szarpiące sprzęgło. On tylko służy do podtrzymania ciśnienia przy krótkim-szybkim spadku ciśnienia w układzie. Wiem, bo sam wymieniłem ten akumulator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Jak przełączam biegi abcd to szarpie moze to byc wina hydroakumulatora?? moze to uklad dyna ma zawiazek ze sprzegłem??

Wtedy gdy wyczysciłem ten filtr sprzęgła to nie szarpało może znow zatkany jest. Olej jest brzydki tylko wpadnie pare zł to wymienie filtry oleje bo to podstawa. I czasem zaswieci kontrolka 17bar temat rzeka... Może jakis zaworek w tej czesci co sie odpowierza sprzegło moze watro rozebrac to i przegladnac juz sam nie wiem.

Edytowano przez kamilb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariozmc15    0

Witam kolegów ja mam również podobny problem na pełnym skręcie podczas roboty w pole traktor staje podczas jazdy gdy chce skręcić to wygląda jak by nie było wspomagania tak ciężko jak przykazuje jest ok.Podczas orki pod koniec ciągnik ok ciągną nagle zacza słabiej ale dało coś się jeszcze robić w pewnym monecie stanął zmieniłem bieg niżej nie chciał ruszyć ale jak złapał do szedł dobrze na drugi dzień kicha ciągnik niby jeździ ale zbytnio nie ma siły ciągnąc.

 

objawy słabe wspomaganie

nie ma siły ciągnąc

jak zimny nieraz nie chce jechać trzeba się pobawić żółw zając i biegami ale to rzadko przeważnie jeździ bez problemu

podnośnik działa prawidłowo

massey 4370 powershule 24/24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Panowie ja też mierzyłem u siebie ciśnienie, właściwie to wpiąłem manometr na stałe, żeby obserwować w róznych sytuacjach ciśnienie. Póki co na nierozgrzanym oleju przy puszczaniu sprzęgła ciśnienie liniowo rośnie, tak gdzieś do około 2/3 skoku pedału sprzęgła, ale nie do 11 bar, tylko jak u kolegi kilka postów wcześniej do 5-6 barów, potem jest szybki skok od tych 5-6 barów do 11 bar i potem do 17. Wydaje mi się, że to jest wlaśnie moment, w którym sprzęgło zrywa. Jakieś pomysły na naprawę? Regulacja pedału sprzęgła może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

regulacji to tam niema , ale możesz spróbować odpowietrzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nazi37    0

Witam panowie mam massey ferguson 6170 i mam taki sam problem jak wy. Może coś sie zmieniło z waszymi sprzęgłami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nazi37    0

Panowie właśnie dzwonilem do takiego mechanika i powiedział że wina nie leży w sprzęgle i żadnej pompie hydraulicznej tylko w takiej jednej tylejce tutaj gdzie wychodzi napęd ze skrzyni na przedni most ktora sie podtarła i zamiast iść ciśnienie na sprzęgło i wspomaganie to ucieka bokiem trzeba wymienic na nowa i bedzie dobrze i nie kazał wymieniać pomp ani grzebać w sprzęgle. Mówił ze robił juz to sto razy w seri 6100 i jest pewien na 100% jak ktoś chce wiedziec coś wiecej pisac GG 46839881

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

ja też wymieniałem ją i 2 dwa pierścienie metalowe tam są . ale jak to jest uszkodzone to przedni napęd jest cały czas włączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Ale u mnie ze wspomaganiem problemu nie ma. Tylko ze sprzęgłem. Przy puszczaniu sprzęgła ciśnienie nie rośnie liniowo od 0 do 11, jak jest w instrukcji, tylko przy około 5-6 nagle skacze i w tym momencie następuje szarpnięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj