Skocz do zawartości
Luke16

Zetor 7211 - Coś puka w skrzyni??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor

Gdy coś puka w skrzyni biegów w Zetorze, to znaczy, że ciągnik prosi o pomoc!

Koniecznie należy znaleźć przyczynę i dokonać naprawy. Naprawdę warto, bo im szybciej - tym koszt będzie mniejszy.

W opisanym przypadku stawiał bym na wypracowanie łożyska igiełkowego w połączeniu wałek sprzęgłowy - wał główny, utrata współosiowości i stąd cykliczne stuki. Chociaż może już doszło do pęknięcia któregoś zęba.

W każdym przypadku warto naprawiać, ale używając tylko oryginalnych części - ciągnik pochodzi drugie tyle.Znam wielu , którzy nie dotykali skrzyni od nowości /23-28 lat !/, a nowych modelach ...

Pomogę w zaopatrzeniu :)

daron64    107

Przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale przez przypadek trafiłem po paru latach na ten temat. Jakby ktos miał podobny dylemat jak ja wyzej- mysle ze jak najbardziej warto robic. Remont silnika ograniczyl sie do zestawów naprawczych-wal panewki w bdb stanie(silnik miał przedtem jedna kapitalke, dobrych 15-20lat temu i wtedy wal nominal byl wlosony). Remont skrzyni- 2walki, chyba 3kola zębate, czesc synchronizatora, przy okazji wszystkie lozyska-ok 3,5k zl. Przy okazji zrobione hamulce, przejrzany tylni most, zmienione pierścienie na tloku podnośnika i pare innych pier**l. Roboty ogolem od uja- robił wszystko stary mechanik + moja pomoc i trwalo to i trwalo. Ale imo warto. A abstrachujac od tematu- polecam kolegę wyżej,czesc części kupowalem u niego, czesc w zetor Kalisz i niektóre rzeczy w zetorze byly niedostępne a w Agrozeto od reki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lukas435
      Witam wszystkich kolegów. Ostatnimi czasy z różnych źródeł słyszałem że zmieniając jeden lub dwa tryby w skrzyni biegów zetora 5245 można zwiększyć jego prędkość odpowiednio na wszystkich biegach.
      Próbowałem znależdz jakieś informacje w internecie ale jak dotąd znalazłem 2 możliwości a mianowicie:
      1. wymiana kół na większe,
      2. zamiana trybów 4 i 5 biegu co wiąże się z tym że nie zawsze ciągnik pociągnie obciążenie ze względu na zbyt duży przeskok.
      Żadna z tych metod nie jest zadawalająca czy istnieją jakieś inne sposoby np. tak jak pisałem wymiana trubów na wałku wejściowym do skrzyni lub coś podobnego?
      Zachęcam do dyskusji na ten temat i myślę że wielu z nas skorzysta z tych informacji.
    • Przez janusz14
      mam problem ze sprzęgłem w moim ciągniku a konkretnie w ciągu ostatnich 2 lat wymieniałem 3 razy tarcze sprzęgłowe i raz mi pęknoł na pół cały docisk . teraz narazie jest spokój ale coś mi nie chce do konca wysprzęglać pompke sprzęgłową wymieniłem. jaki może być problem ?
    • Przez darkoe
      Witam.
      Ostatnio mam problem z reduktorem. Chodzi o to że czasami ciężko jest przełączyć z szosowych na polowe i odwrotnie. Mam wrażenie jakby coś blokowało. Pisze czasami ponieważ nieraz idzie swobodnie przełączyć. Zwłaszcza jak jest wyłączony napęd. Wie ktoś co może być przyczyną? Dodam że mam sciagnietą pokrywe od biegów ponieważ ostatnio czesto używałem reduktora bo wyciągaliśmy olszyny no i stało się nieszczęście i ułamała mi się gałka od reduktora.
    • Przez adrian7211
      Witam.Czy posiada ktoś w tym modelu zetora lub podobnym półbiegi i w jaki sposób one działają.?
    • Przez ArturMałecki
      Cześć , mam problem w zetorze 5245 z włączaniem WOM, czy ktoś może coś mi poradzić ?