Zaloguj się, aby obserwować  
Arek

jakość pługów obracalnych z unii

Polecane posty

Arek    218

uzywam pługa IBIS XLS 3+ czyli 3x48cm na zabezpieczeniu resorowym, co do jakosci uzytych materialow nie mam zastrzerzen bo wszystko jest bardzo mocne i trwale ale problem polega nia nie rownym ustawieniu skib. w jedna strone plug orze idealnie rowniutko ale w druga juz jest calkiem zle, nie da sie wyrownac pierwszej skiby, nawet opuszczenie na podnosniku nie daje porządanego efektu, zmierzylem odloglosc miedzy skibami i z jednej strony jest idealnia rowniutka kazda a z drugiej roznice miedzy skibami sa 2-3cm :/ czy wszystkie te plugi tak maja czy mi sie trafil jakis wadliwy egzemplarz? da sie to jakos wyregulowac? bo niby jest jakas regulacja na tych srubach ktore trzymaja korpusy aby mogly sie odchylac ale nie wiem czy cos to da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

hmm. powiem ci że do tej pory używałem pługa TUR 4+1 a Ibisa zamierzam dopiero kupic własnie tego XLS 3+1. ten tur tez nie był taki idealny tez były tam róznice ok 2cm miedzy skibami. jezeli nie ora równiutko to wezwij serwis niech go ustawia. Tur miał duzo regulacji nie wiem jak to jest w ibisie ale pewnie podobnie. mnie tez dziwiły te róznice miedzy kibami ale rozmawiałem z serwisantem firmy Grene bo tam go kupiłem i mówił ze to sprawa spawów mimo tego ze spawane w ramach i przez automaty sciagniecia wystepuja. jeszcze została nadzieja w tych regulacjach.

powodzenia!


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

problem w tym ze gwarancja juz sie skonczyla, i pewnie samemu bedzie trzeba sie tym zająć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

próbuj dalej tym regulacjami


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Może wieszaki w podnośniku są różnej długości lub śruby do regulacji obrotu są nierówno ustawione u mnie okazało się by dobrze równo orać jedna musiała być bardziej wkręcona by uzyskać taki sam obrót i szerokość pierwszej skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

te typy tak mają orze ładnie ale lewa od prawel się różni ??? ??? ja dopasowuje poziom na cięgnach ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
uzywam pługa IBIS XLS 3+ czyli 3x48cm na zabezpieczeniu resorowym, co do jakosci uzytych materialow nie mam zastrzerzen bo wszystko jest bardzo mocne i trwale

 

W mojej okolicy mają ibisa 5. Wymieniali już dwa resory i jedną słupice. A jak przykręcili drugą to okazało się że Rama jest nadgięta.

Znajomy z pod Kcyni niedawno kupił ibisa 5. Już kolejną belkę zaczepową połamał.

Te pługi nie są zbyt trwałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

@kat skąd dokładnie ten twój znajomy(miejscowośc)

nie słyszałem zbyt wiele pochwał na temat pługów z UniG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Niby Miastowice ale mieszka przed samą Kcynią (od strony szubina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Dokładnie :) Tak jakoś koło 200 KM. Jego starszy brat chyba zna twoją rodzinę (kiedyś coś wspominał o największych goapodarzach w Łankowicach ;) ) Będe miał u niego praktyki na gospodarstwie 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Widziałem. Ale tylko przez chwilę bo byłem u niego ostatnio przejazdem. Ale dzisiaj będe to może jakieś foto zrobie ;D. A ten opryskiwacz to kupił razem z pługiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

a u mnie ziomek ma 5 obrotową unii na kołkach i jak orał pod pszenicę to urwał ramę za pierwszym korpusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Mam Unie TUR-a na ażurach 4x35, zabezpieczenia na śruby. Nic złego o nim nie moge powiedzieć, ponieważ orze bardzo dobrze. Może dlatego, że nie orze za głęboko i pług jest agregowany z ciągnikiem o mocy 66KM to nie dostał jeszcze tak po tyłku ;). Minusem jest słabe zabezpieczenie antykorozyjne (farba już dawno z niego spadła :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

nie wiem co chcecie od trwalosci tego pluga... u mnie nie raz oral w ciezkich warunkach i kilka razy naprawde extremalne warunki ze az wszystkie resory sie konkretnie odginaly i nic sie nie skrzywilo a tym bardziej urwalo, znajomy ma 4x40 od kilku lat i tez slego slowa nie powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja miałem najwiekszego tura 5x40 na spreżynach nic nie urwałem nic nie skrzywiłem nic nie pekło na jednych lemieszach robiłem ok 150 ha no wymieniałem dłuta 2 komplety a jak bez kombinacji to 3 na wiosnie kupuje IBISA XLS 4


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja mam Tura 4*35-trwałość wg.mnie ok-ale najśmieszniejsze jest to ,że na jakimś niemieckim forum przeczytałem opinie chwalące Unię za lakier-czyżby do nas szły słabsze wersje za wyższą cenę ?-bo u mnie farba jest po prostu gó...na

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Coś sporo dłut zmieniacie  ja mam  tura 5x40 z 2000 roku  , 300 ha napewno nim zaorałem a moze nawet 400 bo 2 lata robiłem nim też podkładki wymieniłem po 2 latach 4 lemiesze z dłutami  bo jak miałem 1014 to na zime orałem na 4 skiby , od kwietnia 2003 roku chodzi z MF 4270 i cały czas na 5 skib  i ostatni lemiesz jest od zakupu ten sam  a dłuta tak wycieram  aż podczas pracy zostają w ziemi bo ścierją się łby od srub i odpadają  w tej chwili mam 4 dłuta bo jedno odpadło jak orałem polną droge  8)

 

U mnie w wsi teraz kupił Vogel & Noota  obrotowy i jak porównywałem wygląd orki to mój lepiej orze , ja ze swojego jestem zadowolony  , mam w nim 2 rzeczy przerobione  tzn w innym miejscu mam koło podporowe bo orginalnie pół koła wystawało za pług i nie można było zaorać od miedzy a przerobiłem także koło jest przy 3 korpusie i na dodatek idzie obok śladu koła ciągnika  a 2 przeróbka  to  zweżona o 7 cm oś zawieszenia bo nie mieścił mi sie do 1014  jak miał rozstaw kół 1500 mm ,  pług jest niby  5x40  czyli 2m  ale w polu jak mierzyłem to zabiera 2,1- 2,15 m  8)

 

Znajmy ma ibisa xxl  4 x48 i niby spoko ale jest ciężej orać jak moim turem i w 1 strone orze inaczej jak w 2  ???  no i  te  300 kg wiecej trzeba targać niż np Voglem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja u swojego też musze przerobić koło bo wystaje za ciągnik i jest za wąskie-jak jest miękko to się ryje


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
Ano właśnie mój niby 4*35 a bierze równiutko 1,6 m

Właśnie ja też niby mam 4*35( w papierach) A weźmnie nawet więcej niż 1,6 metra. Dziwne co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

jakość, wydajność i trwałość zależy też od użytkownika danego pluga, jak ktoś nie umie jeżdzić spokojnie, ustawić, dobrać rodzaju pluga do gleby(kamienista, niekamienista itp) to wiadomo, że będzie narzekał

 

mamy ibisa120 B 3+ (jest to wersja najprostsza z wszystkich, nie było potrzeby kupna innej z uwagi na bardzo małą ilość kamieni oraz areału) do 80 KM ciągnika( w sam raz ) sprawuje sie dość dobrze, prawda, farba słaba trzeba dobrze go wysmarować po robocie, ale przy maszynie tego typu nie wygląd jest najważniejszy tylko jakośc roboty jaką odwala, a jest ona naprawde na dobrym poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj