jedrus

wyciek paliwa z baku

Polecane posty

jedrus    73

Witam, mam wyciek paliwa z baku w belarusie 820. a dokładniej on ma plastikowe baki i w tym po lewej patrząć od tyłu jest wyciek, na dnie baku jest blacha(nie wiem jak to jest połączone z resztą baku skoro jest plastikowy) i w niej znajduja się króćce do których w jeden jest wkręcony kranik, w drugi zaworek spustowy a w trzeci wąż paliwowy idący do przodu. wszystkie śruby na maxa podokręcane i wydaje mi się że paliwo kapie z połączenia tej blachy na dnie z kroćcem w który wkręcony jest zawór spustowy. czy ktos miał podobny problem i czy ktos wie co z tym zrobić? Wydaje mi się że tych króćcy nie da się dokręcić.????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomal17    0

dołączam się do pytania przy moim ciągniku model 820 są takie same oznaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

Panowie uporał się już ktoś z tymi wyciekami? Czy można poodkręcać wszystkie króćce i osadzić na teflonie? Bardziej chodzi mi oto, czy jesli odkręce kranik to później będzie możliwość zakręcenia go, a nie, że np w baku będzie luźna nakrętka :D


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendreksz    0

problem dotyczy wszystkich belarusów metalowy kruciec gdzie wkręcany jest kranik oddziela się od dna zbiornika bardzo cięszko to zakleic . tworzywo zbiornika nie łonczy się z klejami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Nie wiem jak to wygląda ale i na takie oddzielone krućce najprostszy sposób to jego usunięcie i wykonanie króćca z odpowiednio dużej śruby. Śrubę należy wzdłuż przewiercić wiertłem tworząc kanał na paliwo. Łeb obniżyć. Część przednią gwintu stoczyć ( zeszliwować ) na nałożenie wężyka . Założyć uszczelkę i śrubę ze środka baku wypuścić przez otwór. druga uszczelka i nakrętka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf21    0

odświeżę temat, u mnie tez  sie poci na tej blaszce zbiornik paliwa  ,  i tez widze ze spod  tego kruca co zaznaczyłem poci sie ,  czy można to do kręcić  , choć to nie chce drgnąć,  lub może uszczelnić to np    masa do konserwacji  podwozia  samochodowego , posarowałem to silikonem , ale  ciezko  to dobrze zrobic na ciagniku , trzeba by wymontować zbiornik oczyści i czymś to uszczelnić ,  macie jakieś sposoby na uszczelnienie tego  bo szkoda paliwa które kapie na ziemie no i kasy  która idzie sie je.......20171227_160744.thumb.jpg.d86111d8dd0b9549f49e1af04a392d68.jpg

Edytowano przez raf21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

rozwiązał ktoś problem? Jak tak ,to w jaki sposób?

u mnie w upały kapie, jak chłodniej to tylko się poci. wydaje mi się ,że problem jest w połączeniu metalowej płytki z tworzywem zbiornika.

pod wpływem temperatury rozprężanie materiału inne i powstaje nieszczelność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
A nie podeszedłby tam metalowy zbiornik od starego MTZ. Jak tak to na złomie idzie takie upolować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie, Czy ktoś uporał sie z problemem cieknącego baku?

Edytowano przez Piotr00000111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj