Zaloguj się, aby obserwować  
ursus55

Wałek pedałów nie chce wyjść?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursus55    11

Mam taki problem muszę wymienić wałek pedałów bo zmieniałem już 3 razy uszczelniacze i dalej to samo poprostu wałek jest już wyrobiony i trzeba go zmienić. Zdjąłem piasty wpusty wyjąłem a jak uderzam w wałek to on do pewnego momentu się przesunie i dalej stoi jak zaklęty. Wydaje mi się że może wałek zapiera się tym zgrubionym miejscem na środku wałka o korpus skrzyni. Co koledzy o tym sądzą może już mieliście już taki przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

nie miałem do czynienia z pedałami i nie chce mieć

 

nie miałem do czynienia z pedałami i nie chce mieć

Post bez sensu i nie na temat

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Jesteś pewny że to wałek jest wyrobiony? U mnie niestety otwór w skrzyni jest jajowaty i nie wiem jak to zrobić by było dobrze

 

Przebij go na jedną stronę oszlifuj i potem w druga go próbuj przebijać.

Edytowano przez SipmaZ224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

nie miałem do czynienia z pedałami i nie chce mieć

 

nie miałem do czynienia z pedałami i nie chce mieć

Trochę powagi.

No tak tylko że po zewnętrznych końcach wałka jest mniej niż w miejscu na środku także po zew. częściach nic nie haczy tylko na tym zgrubieniu w środku w skrzyni, także nie mam jak go oszlifować. Może jakieś inne rady?

Edytowano przez ursus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Ten wałek niema żadnych jak piszesz ''zgrubień'' jak w mojej 60 ciekło dałem nowy wałek w miejscu gdzie jest korpus skrzyni wytoczyłem w nim rowek na oring otwór w korpusie też był wyrobiony to go wysmarowałem tym co sie spawa bloki na zimno rozwierciłem nowy simmering corteco a i tak dalej na wałku kapie olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

spróbuj przestawić dolną choinkę niekiedy tryby w skrzyni nie są dokładnie obrobione, i wałek o nie zapiera, mój np jest wyjedzony przez tryb na jakieś 5 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Dolną hoinkę czyli? Mam wrzucić jakiś bieg czy reduktor o co dokładnie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

koledze chodzi chyba o dolne tryby


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Dobra temat już skończony wymieniłem wałek jest już ok. ciekawe jak długo nie będzie cieknął olej he. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

mój post ma sens ponieważ nie mówi się pedał (Bo to obraża osoby homoseksualne) prawidłowo mówi się dźwignia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Coś ci się pomieszało. Z ciekawości przejrzałem kilka książek i wszędzie użyto słowa pedał, w rowerze jest pedał i pewnie wiele innych urządzeń ma pedały. Jak to słowo kojarzy ci się z gejami to ja nie wiem co ty robisz na forum rolniczym bo tutaj kojarzą z tym co znaczy.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pedał


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

podałeś link w wikipedi a tam może każdy pisać co chcę sam tez możesz dodać znaczenie pojęcia Pedał jest używane potocznie w inzynierii nie funkcjonuje pojecie pedał wiec bądź poprawny politycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Jak niepoprawne skoro jaką literaturę techniczna byś nie przeglądał to jest szeroko używane? Wszyscy którzy pisali mylili się? Poza tym prosta sprawa z najprostszych.... jak fachowo nazywa sie padał rowerowy? A nawiasem mówiąc znam inne określenia obraźliwe które zdecydowanie lepiej określają wspomnianą przez ciebie grupę ludzi.

 

Słowo jest w słowniku i jego użycie na forum jest jak najbardziej poprawne.

 

http://pl.wiktionary.org/wiki/pedał

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Kolega najwidoczniej ma jakiś problem życiowy, albo kompleksy skoro słowo używane od wielu lat w rolnictwie kokarzy mu się z tym co pisał wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Grubson124
      Witam mam taki problem gdyż w moim deutzu zaczęły łapać hamulce na przednim wale pedynm więc postanowiłem to rozebrać i naprawić i odkręciłem ten zasisk wyciągłem stare klocki a raczej kawelk blachy co po nich pozostało i jeden tłoczek cofkem ładnie a tego drugiego co jest do mostu przykręcony nie mogę próbuje na siłę breszka to aż się tarcz wygina a to ani mam się nie wsunie. Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Perkins1992
      Mam problem z hamulcami w ursusie 360. Przed remontem działało tylko prawe koło, w lewym kole był wymieniany cylinderek, wymieniłem jeszcze obydwie pompki. Jak go poskładałem to wszystko działało jak przed remontem. :angry: Co tu zrobic????????
    • Przez ceston
      Witam mam nowe cylinderki tarcze i przewody. jak to prawidłowo odpowietrzyć? zdjąć ta gumkę z odpowietrznik a i go jeszcze zluzować? bo pompuje pompuje a efektu brak jak tylko zdejmę gumke
    • Przez ceston
      Jak w temacie macie jakiś sposób na to poza wymiana samego cylindra? początek gwintu jest uszkodzony reszta jest ok. jak to wkręcić. Swoją drogą brawo dla konstruktora za tak wlfantastyczne umieszczenie gwintu
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem ostatnio cylinderek hamulcowy i bęben okładziny zostały stare bo nie były jeszcze mocno zużyte i jest teraz taki problem że po kilku krotnym odpowietrzeniu słabo hamuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj