Zaloguj się, aby obserwować  
darkuspinex

Case maxxum 110 czy JD 6630

Polecane posty

darkuspinex    0

Witam jak myślicie jaki Ciągnik był by lepszy mocniejszy tańszy w utrzymaniu na 50ha Case maxxum 110 czy JD 6330

Edytowano przez darkuspinex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vector    1

Jest już bardzo podobny temat: "John Deere 6230 Premium TLS czy Case Maxxum 110 MC lub Steyr 4110 Profi ?". Spróbuj tam poszukać, popytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 mocniejszy bedzię jd posiadam 6430 to wiem co mowie,znajomy ojca ma Case 135 i jd 6830 to mowi,że case od jd o jedna C-330 słabszy . :D

I to z czego słynie jd ,, niezawodność,, on cię nie zawiedzie a z Case moze byc róznie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vector    1

Nie ma to jak kolejna konstruktywna odpowiedź. Bierz JD, bo on cię nigdy nie zawiedzie. Mity o niezawodności jakiejś marki można między bajki włożyć. Swego czasu nie wyobrażałem sobie innego ciągnika niż JD, ale przy wyborze konkretnej maszyny trzeba wziąć wiele różnych czynników. Nie wiem na jakiej podstawie stwierdzasz, że JD Go nie zawiedzie. Spotykałem się już z różnymi opiniami na temat tej marki i widzę, że większość brzmi tak: "bierz John Deera, bo John Deere to jest John Deere", brak konkretnych argumentów. To działa też w drugą stronę. "Przeciwnicy" tej marki najczęściej podnoszą argument o "mitycznej" paliwożerności John Deera, co w rzeczywistości w wielu przypadkach również jest bujdą na resorach. Wracając do niezawodności to nie ma niezawodnych ciągników, popsuć może się "nawet" Fendt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

święte słowa Vector. W dzisiejszych czasach jakość i zaawansowanie techniczne ciągników poważniejszych koncernów jest na bardzo podobnym poziomie. To czy traktor się zepsuje zależy bardziej od przypadku(wadliwa część, która zresztą często produkowana jest przez jednego producenta dla wielu marek) lub niewłaściwej eksploatacji a nie od tego czy jest to JD czy Case lub Valtra. Ja przy wyborze kierowałem się subiektywnym odczuciem komfortu pracy i tego co mi się podoba. Po prostu pojeździłem jednym traktorem, potem drugim i zdecydowałem. Osobiście wybrałem Case, a wybór miałem taki sam jak Ty, cena też była podobna, poprostu lepiej się czułem w Case i przez dwa lata nic się nie zmieniło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vector    1

Dokładnie. Główne przyczyny awarii, to tak jak powiedziałeś: niewłaściwa eksploatacja i wadliwe części. Sam spotkałem się z przypadkiem awarii Fendta, (nie z winy użytkownika), a przecież w świadomości wielu rolników, Fendt powinien być "niezniszczalny", i bezawaryjnie robić przebiegi po kilka tysięcy godzin. Mówienie o tym, że ta czy inna firma produkuje traktory niezawodne, jest, (nie chcę tutaj nikogo obraźić), trochę naiwne, a wręcz dziecinne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaTeUsZ92    6
Napisano (edytowany)

@vector bardzo dobrze powiedziane.Ja osobiście polecam ci case ale w wersji MC no ale teraz będzie z AdBlue co z kolei powoduje że będziesz musiał mieć miejsce na jego składowanie,ale ma to swoje plusy bo spalanie zmniejsza się o nawet 15% w stosunku do wcześniejszej wersji.Ciągnik napewno nie będzie dużo palić ,dodatkowe obciążniki i szerokie opony i będzie się bardzo dobrze sprawował na polu jak i w transporcie.Ja osobiście wybieram CASE bo jest to super maszyna,komfort jak i obsługa naprawde wysoka.

Edytowano przez MaTeUsZ92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qaroleq    0

Witam chciałbym się dowiedzieć opinii na temat tych ciągników bo chciałbym wziąć jeden z nich i nie wiem na który się zdecydować ?a chodzi o JD 6330 vs Case maxxum 110 .

Ciągnik będzie gównie pracował z turem i innymi maszynami rolniczymi proszę o szczere opinie na temat tych ciągników ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Case Maxxum 110 Fajny traktorek wiekszy chyba troche gabarytowo od JD ma własne ładowacze dopasowane do swoich ciagników mają na dzojstiku zmiane biegów pod obciążeniem jest zwinny miałem okazje pracować takim i jeśli ja bym miał wybierac wybrał bym JD mi sie spodobała praca nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj