Zaloguj się, aby obserwować  
klusek

pług

Polecane posty

klusek    9

mam pytanie czy C-360 da rade orać pługiem 4 skiby bo słyszałem ze C-330 z 3 do orki moze iść ale troszke cieżko a jak jest z sześćdziesiątką??

 

Nie wolno poprawiać po moderatorze!!!!!

Edytowano przez tommy66692
Literówki

"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

nie chce męczyc mojego ciagniczka ale sie pytam za sąsiada bo mnie prosił a jemu to i tak wszystko jedno bo i tak ma 3 C-360 a jedna mniej to mu nie robi różnicy


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

zależy co jak rozumiesz słowo orać :rolleyes:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

52 konie to za mało na 4 skiby, tak samo ciapek nie pójdzie z trzyskibowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

na youtube widziałem filmik z jakiejś szkoł i ciapek 3 ciagnał do orki


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Ja raz zorałem 2.5 ha gorczycy trzydziestką w 3 skiby na 3 czasami 4 biegu


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Ja raz zorałem 2.5 ha gorczycy trzydziestką w 3 skiby na 3 czasami 4 biegu

 

Gratuluje piachów!!Nie no bez przesady 360 nie uciągnie 4 skib..a tym bardziej 330 3 skib...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

U mnie c-360 to ma co robić z 3 skibami i czasem na 2 oram, ale ja mam ciężkie gleby na górkach + kamienie.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Mój kolega ciąga 4 skiby 360,no ale ma wstawione tłoki od zetora i proste pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

to wszystko zależy od tego jakie kto ma pola. Ja oram c-360 na 2 skiby pługiem skręconym na maxa bo inaczej nie idzie. Poprostu mocy ma dość ale jest za lekki. Miejscami ślizga sie jak na lodzie. Może gdyby ważył z 600kg więcej to by szedł lepiej. Nie ma sie co sprzeczać najlepiej dorwać gdzieś 3-skibowy pług i zobaczyć jak to faktycznie będzie wyglądać.No i jeszcze jeden aspekt-co kto nazywa orką.Jeden Przewinie ziemie na 15 i mu to wystarcza a jeden wpuszcza pług po samą rame i dopiero wtedy nazywa to orką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Zarówno c-330 pójdzie z 3skibowym jak i c-360 z cztero maksymalnie w podorywce, ewentualnie w orce średniej. A co do piasków nie jestem taki pewien czy na nich ma lżej. Gleba stawia faktycznie mniejsze opory ale ciągnik duuużo łatwiej się zapada(grzebie się), na ciężkiej glebie są większe opory, ale łatwiej można wykorzystać uciąg. Ja mam głównie 3 i 4 klasę i c-360 ma co robić z 2skibami w głębokiej orce, do tego dochodzą kamienie, nieraz mało flaków nie wyrzuce z siebie jak mnie zatrzyma na kamieniu, oczywiście najwyższy bieg w orce u mnie to 2szosowa, kiedyś spróbowałem 3 jeździć-w pierwszym przejeździe straciłem korpus(podstawa pękła na kamieniu, bym miał 2 to by mnie zatrzymało i może trochę lemiesz wygięło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
Gratuluje piachów!!Nie no bez przesady 360 nie uciągnie 4 skib..a tym bardziej 330 3 skib...

piachów za bardzo to nie mam a gdzie są to mam żwirownię :) :rolleyes: a z resztą to co kolega pisał wyżej na nich tylko ciągniki sie kopią


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

no właśnie do podorywki to by mogła być ale do orania na jakieś 28 cm to przesada :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1
60 z 4 skibami to będzie drapanie na 10cm a nie orka

mam te same zdanie chyba że ktoś chce zarżnąć silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj