bodzioszajs

Jaka sieczkarnia ?

Polecane posty

bodzioszajs    11

Witam

Szukamy sieczkarni która miałaby współpracować z c360 3p. Pod uwagę były brane: claas jaguar 35,mengele mb210,poettinger mex II. Mi najbardziej przypadła do gustu sieczkarnia claas'a,chciałbym poznać wasze zdanie na temat tej sieczkarni,jak i sugestie na temat innych sieczkarni jednorzędowych.Polecacie jakieś inne sieczkarnie ? Jaka jest różnica pomiędzy tarką a gnitownikiem ? Co lepsze ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EnergyUrsus    0

Wujek miał taką sieczkarnie claasa ale po dwóch latach sprzedał bo C-360 miała z nią ciężko i się zapychała kiedy była gęsta kukurydza.My mamy w gospodarstwie od 6 lat Deutz-Fahr MH 500 super maszynka bez awarii i ciągnik ma lekko.Mogła by trochę drobniej kosić ale jak ktoś uważa. U nas kosi 3 ha rocznie C 360 i wystarcza .Z tych co wypisałes to polecam ci jeszcze Mengele.

Edytowano przez EnergyUrsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaptOOrniC    2

Potwierzam claas ma duże zapotrzebowanie mocy , ursus 912 miał co robić z jaguarem 25 , a co dopiero sześćdziesiątka z 35. Aktualnie mam Kempera Spinter i jest dużo mniejsze zapotrzebowanie na moc ,nie zapycha się , a można nawet na wyższych biegach pracować , jest jednocześnie lżejsza , więc śmiało moge polecić do mniejszego modelu. Jeśli masz okazje na poettinger mex II to bym się nie zastanawiał i brał go w ciemno , powinieneś być z niego bardzo zadowolony.


Sprzedam Ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam pottinger mex IIK i nie zamieniłbym na żadną inną. współpracuje z nią case jx60 więc myślę, że 3p też powinna dać radę. sieczka doskonale rozdrobniona i trudno spotkać ziarko nie trącona przez tarkę. bardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin6666    0

ja słyszałem że taka sieczkarnia jest w sam raz do c-360 http://allegro.pl/si...2295666283.html

 

Pz mh 80 S może być do c-360, ale ja i tak polecam mengele mb 210, daje spokojnie radę :D, ale wiadomo że w żadnej sieczkarni c-360 nie będzie miała łatwo. Dlatego w tym roku u nas mengele dostanie mocniejszego konia :) pociągowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam Fellę 60.Powiem Ci,że przez 3sezony brak awarii.Idzie świetnie,a 3P daje radę.Dałem za nią 100euro i gość się cieszył,że ktoś tyle dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Kemper mais wolf czy super wolf... jakoś tak to sie nazywało. Szukaj czego innego i poczytaj forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj