benek79

Elektrownie wiatrowe

Polecane posty

Sadek    1115

mb czy m2? Bo to też jest różnica, słyszałem o takim przypadku że sprzedający myślał o m2 a kupujący o mb (nie wiem jak do końca sytuacja się zakończyła).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutti    1

Panowie trzymajcie się z daleka od tych "biznesmenów"

nie dość że umowy za marne grosze to jeszcze zostaniecie największymi wrogami na wsi na 30lat

Ci od EW to spece od kłócenia mieszkańców.

 

Pamiętam jak na jedno spotkanie przyjechał sołtys z gminy w której wiatraki już stoją.

Pierwsze co powiedział to: "Zanim się pokłócicie ........ "

czyli pokłócicie się na pewno.

 

Minął rok od ustalania lokalizacji EW i wszyscy sąsiedzi z umowami to najgorsze wrogi, mało tego brat z siostra się pokłócili i sądzą w sądach .

 

Jak najdalej od tej wspaniałej Eko energii.

 

Moim zdaniem Państwo i UE powinna dofinansować fotowoltaike - położyłbym sobie na wiacie 50 paneli i nie potrzebuję prądu z sieci.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

1,5 km od domu. Śmigło po prostu będzie zachodzić na moje pole.

 

A czy płacić ma WindProjekt czy sąsiad, u którego stanie wiatrak? Tak czy inaczej kasa śmieszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutti    1

Proponuję z daleka od wiatraków dla własnego dobra.

 

Dlaczego firmy nie wykupią po 0,5ha pod wiatrak?

Bo jak wiatraki przestaną się opłacać  - a przestaną bo powstają tylko po to żeby zarobić na dotacjach.

To kto posprząta ten złom?

Firma która wydzierżawiła ogłosi upadłość - bo przepisy na to pozwolą.

A rolnik zostanie z problemem - dostanie nakaz zdemontowania - przeliczcie czy to się wam opłaci ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekgl    0

Witam,

 

Przytoczę kilka spostrzeżeń - obok gospodarstwa brata powstała farma wiatraków, najbliższy wiatrak jest w odległości 495 metrów od jego domu, więc w przypadku gdy skrzydła wiatraka obracają się w osi równolegle do okien domu hałas jest bardzo duży. Bardzo nieprzyjemnym zjawiskiem jest efekt cienia, wtedy gdy wiatrak jest na wschód lub zachód od nas to on się pojawia, w przypadku brata ze względu na to zjawisko bardziej jest uciążliwy wiatrak który jest w odległości kilometra od jego domu. Jest przypadek rolnika który musiał zamontować sobie rolety gdyż w salonie zrobiła się dyskoteka. Farma powstała w zeszłym roku. Tego nikt nie mówi ale pole uprawne powinno traktować się jako stanowisko pracy(niestety prawo tego nie określa, dla stanowisk pracy są normy odnośnie hałasu), szczególnie przy uprawach warzyw, buraków cukrowych gdzie wymagane jest dużo robót ręcznych hałas od wiatraka na przykład w odległości 200 metrów będzie bardzo duży, brat się zastanawia czy konieczna będzie praca w słuchawkach(gdyż pracować kilka godzin w takim hałasie będzie miała pewnie bardzo zły wpływ).

 

Brat miał ofertę na umieszczenie wiatraka na swoim polu, ale za moją namową zaproponował procent od wyprodukowanej energii(dokładnie 6%) a nie kwotę jaka była w propozycji 5 tyś. euro. Na zachodzie podobno to jest standardem umowy nie na kwotę tylko na procent od wyprodukowanej energii - przedstawiciel powiedział że to jest niemożliwe(zapisy w umowie były bardzo niekorzystne). Oczywiście zagrywki w stylu -''jak Pan nie chce u siebie to postawimy u sąsiada,, pomijam. 

 

Brat próbował walczyć, ale firmy które się w tym specjalizują są bardzo sprytne. Może być możliwa taka sytuacja iż dostajemy pismo z decyzją administracyjną na przykład pozwoleniem na budowe i nagle nasz prawnik rezygnuje - niech każdy domysli się czemu, i mamy 14 dni aby znaleźć osobę która podejmie się sprawy i z nią się zaznajomi. Z doświadczenia i to było błędem brata(gdyż myslał iż inwestycje zablokuje na etapie pozwolenia na budowe) najłatwiej zakwestionować decyzję środowiskową, przy farmach inwestor jest zobowiązany opracować raport oddziaływania na środowisko, inwestor opłaca projektanta i projektant opracowuje dokumentację ''zgodnie z wymaganiami inwestora'', należy wynająć osobę z uprawnieniami do wykonywania ekspertyz hałasu, są pracownie hałasu i wykonać swoją mapę zasięgu oddziaływania. W momencie gdy mieszkańcy mają czas na zaznajomienie się ze sprawą nalezy wnieść protest i zakwestionować raport w zakresie hałasu. W przypadku brata mapa zasięgu hałasu Inwestora opracowana przez osobę bez uprawnień(nie są wymagane chyba do opracowania raportu) oraz przez osobę wynajętą przez brata i innych mieszkańców były zupełnie inne i wtedy RDOŚ który będzie opiniował taką sprawę zakwestionuje dokumentację Inwestora).

 

Tak dla informacji jeśli chodzi o pieniądze o jakich mówimy - firma która wykonała projekt farmy i uzyskała pozwolenia na budowę dla kilkunastu wiatraków sprzedała projekt za 35 milinów złotych, więc pieniądze są bardzo duże i firmy nie przebierają w środkach aby sfinalizować dany temat.

 

Mam nadzieję że komuś informacje się przydadzą.

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23
Napisano (edytowany)

Tak tylko wynajęcie i opracowanie na nowo będzie troszkę kosztować rolnika. Nie wiem czy osoba mieć uprawnienia ale licencja na program kosztuję z tego co wiem 5tyś do pomiaru/symulacji hałasu.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Witam odświeżę temat. Przez moją działkę chcą przejeżdżać transportem z wiatrakami, innej możliwości przejazdu raczej nie ma. Wiatraki wożą do sąsiedniej gminy. Ile krzyknąć za zajęcie 30m2 działki na dwa miesiące? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modliszka    1

A ja się zastanawiam kto i jak będzie utylizował ten cały syf... Przecież z tworzywem, z którego robione są wiatraki, nie da się nic zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dankes    0
Napisano (edytowany)

Witam . Mam pytanie czy są na forum osoby, u których na działkach pobudowano wiatraki? Ostatnio w mojej okolicy pobudowano 16 . Jest propozycją budowy kolejnych. Może ktoś z forumowiczów  ma na swojej działce takie cudo i chciałby się podzielić swoją opinią. Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy?  Czy firmy z którymi współpracujecie wywiązują się ze swoich zobowiązań? Jakie koszty ponosi rolnik?  W internecie dużo jest informacji ogólnych, ale brak jakichkolwiek opini rolników którzy wydzierżawili swoje grunty.

Edytowano przez Dankes
Re

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proktor    17

Witam. Jak wygląda płatność za postawienie wiatraka na moim polu ? ile można żądać w tych czasach? Wstępnie oferowane jest 70 tys za wiatrak (duży 4MW) , płatne co rok po postawieniu dopiero , czyli około 5 lat od podpisania umowy. Na co się zgodzić lub nie ? Jak U Państwa to wygląda? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj