benek79

Elektrownie wiatrowe

Polecane posty

Gość zdzicho   
Gość zdzicho

czy opłaca się zgodzić na wiartak za 25 tysiecy + inflacja rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Na dziś to min 35tyś+ infacja, takie stawki teraz chodzą w okolicy.

@nehmet, miałem skrzynkę pełną, już wyczyściłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

W naszej gminie jak pisaliśmy umowy to nikt o wiatraku nie słyszał to po 25tyś się pisało, a jak konkurencja zaczęła wylapywać grunty w sąsiednich gminach to już po 30 i 35tyś+infl.

@mehmet, za 10kpln to bym nikogo na pole nie wpuścił. Przypominam, że to wszystko minus podatek dochodowy. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Co zrobi inwestor w takim przypadku? Najpewniej założy celową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością o kapitale zakładowym kilku tysięcy złotych i sprzeda jej "wrak" farmy wiatrowej. Następnie spółka celowa ogłosi upadłość i rolnik zostanie sam z wiatrakami i instalacjami na swoim polu. Następnie ze względu na zagrożenie katastrofą budowlaną gmina nakaże rolnikowi rozbiórkę wiatraków. Wiatrak jak wiatrak, dużo złomu ale jeszcze więcej tworzyw sztucznych, które trzeba będzie zrecyklingować. Jak myślicie kto będzie musiał zapłacić za recykling i czy ten milion z dzierżawy wystarczy?

Mój Znajomy P Panas woził swojego czasu turbiny i tak rozmawiałem z kolesiem który je montuje, że jakby oni je rolnikom zostawiali na polu to chłop zarobił by znacznie więcej za wiatrak niż za dzierżawę, nawet po odliczeniu kosztów rozbiórki. W sam generator 3MW to kupa miedzi B) czyściutkiej miedzi :P

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

A miedź , to ja już bym bardzo szybko zutylizował. :lol: Na razie na Litwę opychamy stare ciągniki i maszyny, myślę że wiatrak też by poszedł. :lol: Co do rozbiórki, to jakie tam koszta. Odkręcasz trochę śrub, linka 150m, wysoka drabina :D , mocnych ciągników sztuk z 5 i po rozbiórce. :lol:

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Panowie wiecie może ile mozna dostać za to że na łące będą składać jakieś elementy wiatraka ?


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
A miedź , to ja już bym bardzo szybko zutylizował. :lol: Na razie na Litwę opychamy stare ciągniki i maszyny, myślę że wiatrak też by poszedł. :lol: Co do rozbiórki, to jakie tam koszta. Odkręcasz trochę śrub, linka 150m, wysoka drabina :D , mocnych ciągników sztuk z 5 i po rozbiórce. :lol:

jak go wywrócisz, to rozpier&dzielisz go na tysiące części i masz tylko kłopot, bo całe pole masz zaśmiecone, po czym dostajesz mega karę za zatruwanie środowiska. Wiatrak trzeba rozebrać od góry, wtedy masz kasę. :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Pisz wyraźniej bo nie wiadomo o co chodzi. Jeśli uważasz że w turbinie jest od 40 do 120kg miedzi to za dużego pojęcia o tym nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Pisał o odpłatności za montaż na swojej łące! Widzę, że miedź Ci się błyszczy jak sroce :rolleyes: :D

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

Zorzyk, teraz jak edytował post to i ja wiem o co chodzi. :D

"Coś" się źle zacytowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Kolego FARMERFM proszę Cię o troszeczkę kultury w tym co piszesz nie jesteś sam na forum.

Pamiętaj- "Szanuj innych a będziesz sam szanowany"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Rozumiem ,że kolega Szymon17 chciał zabłysnąć pouczając mnie.

Następnym razem zacytuj post który ci się nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdzicho   
Gość zdzicho

ile dają ci za jeden .bo mi ja sie zgodziłem 24tysiące + inflacja ,niezła kasa za siedzenie na d*pie ,zastanawiam się czy nie postawić drugiego na spułe z sąsiadem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

Wysokość Bazyliki Mariackiej w Gdańsku to ca. 82m

Sąsiedni budynek jest oddalony o.........

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3m!

 

Pytam, gdzie było wtedy prawo budowlane?

:lol:

A dzisiaj większość oglądających cmoka z zachwytu. Ja też.

 

Rzeczony rysunek jest totalnie przekłamany!

Wieża siłowni to ca. 100 m gondola to 3-4m, a na rysunku wygląda, że ma kilkadziesią i kończy się na 130...

Średnica śmigieł także dziebko przeskalowana... ;)

 

No i na koniec siłownie są oddalone min. 500 m od najbliższych budynków mieszkalnych.

Tak więc, jak dla mnie, rycina to kula w płot.

Zjedzony przez ząb czasu... B)

Edytowano przez mehmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

panowie piszcie jasno ile dostajecie za kazdy wiatrak ale piszcie czy to jest netto czy brutto i o jakiej mocy jest i np +inflacja i wtedy to ja rozumiem.

 

Bo narazie wszyscy pisza ale na jedne kopyto i jest taki zamet ze nic nie wiadomo bo co mi z tego ze ktos pisze ze dostaje 35tys+inflacje jak tu niewiadomo netto/brutto i moc jaka?

 

Jak byscie mogli to byscie dopisali z jakiego jestescie rejonu

 

U mnie mieli stawiac 5 szt a teraz 1 szt 3 megawaty ale jeszcze nieustalalismy ceny,ale niepodoba mi sie to ze wiatrak bedzie stal na jednej dzialce a na drugiej jakies urzadenia do pracy wiatrakow bo w okolicy ich bedzie i o kasie za ta dzialke co to urzadzenie bedzie stalo nic jeszcze nie gadali jak beda po nowym roku to musze pogadac z nimi

 

pozdro aha bym zapomnial jestem z pomorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj