benek79

Elektrownie wiatrowe

Polecane posty

andrzej2110    535

W sobotę postawili u mnie we wsi trzeci wiatrak. Nie duży. 35m wysokości, pozostałe 2 mają po 30m. Z mojego podwórka do tych wiatraków jest około 850m (pomiar na geoportalu). Czasami słychać pracujące turbiny. Dziś gdy byłem w mleczarni było je słychać. Odległość około 460m.

 

Nie zauważyłem żeby z ptakami coś się działo. Szkoda ze te wiatraki nie wystraszyły dzików z mojej kukurydzy...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126
Napisano (edytowany)

Mój znajomy kupił ziemię z ANR w ostatniej chwili przed zmianą planu zagospodarowania. Osoba robiąca wycenę powiedziała że po zmianie planu cena była by *2,5 ze względu na planowaną lokalizację turbiny na sąsiedniej działce chociaż na kupowanej ziemi nie dało by się już niczego postawić ani zbudować. Ziemię będzie można wykorzystać jedynie rolniczo a na rynku wtórnym traci ona na wartości o około 30% od ceny zakupu jeszcze jako rolniczej. I tak jak pisze @BlackMamba dostańże kredyt preferencyjny jeśli nowa wartość przekraczała by dwukrotnie średnią wartość gruntów w regionie

 

@andrzej2110 gdyby to były te 2,3MW to by je odstraszała fala infradzwiękowa, dodatkowo jeszcze miałbyś spokój z kretami i dżdżownicami zresztą też

Edytowano przez darek1972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2011    0

WITAM WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW :)chciałem się dowiedzieć ile wiatraków można postawić na 1ha pola?I jakie wymiary musi mieć pole by postawić wiatrak?bo coś słyszałem że 100 metrów szerokośći to prawda?prosze o odpowiedzi pozrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

@andrzej2110 gdyby to były te 2,3MW to by je odstraszała fala infradzwiękowa, dodatkowo jeszcze miałbyś spokój z kretami i dżdżownicami zresztą też

A i krety.. poryły mi łąkę za lasem ;/ Te 2 wiatraczki to bodajże 250Kv. Ten wyższy nie wiem jakiej mocy jest.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fredf9    3

Kolego @przemo2011 to zależy od wielkości wiatraka, przyjmuje się ze jeden wiatrak od drugiego powinien stać minimum 4 średnice rotoru (średnica łopat wiatraka).I jeszcze jedno łopata wiatraka nie morze wychodzić poza obręb pola,chyba ze właściciel działki sąsiadującej wyrazi na to zgodę.To takie podstawowe wytyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

panowie czytam tą umowe i wyczytałem że elektrownia ma byc o mocy 3MW trzon ma miec wysokość 95m i srednica łopat wiatraka to 90m-kurde jak dla mnie to wydaje sie to byc ogromne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą to wypowiedz kogos anonimowego na forum to naprawdę niezły wyznacznik, ty zawsze tak wierzysz innym?

 

O rany. Przepraszam za moją niewiarygodność.

 

Tutaj jest zdjęcie jednej z tych turbin o której pisałem wcześniej (chyba środkowa):

 

http://img138.imageshack.us/i/dscn1072z.jpg/

 

Zdjęcie było robione z drogi, a więc około 250 m od turbiny i uważam, że było ją słychać bardzo niewiele. Gdyby w tym miejscu stał dom ściany spokojnie wytłumiły by taki hałas. Bardziej hałasuje przejeżdżający samochód czy ciężarówka.

Mieszkałem około 400 metrów od dokładnie takiego samego wiatraka i nie słyszałem go nawet na podwórku. Jeśli była lekka bryza wiatrak kręcił się powoli, jeśli wiatr był mocniejszy obroty znacznie wzrastały, ale wtedy szum wiatru zagłuszał wiatrak. Nie słyszałem jakiegoś świstu, czy innych dźwięków. Żyję i mam się dobrze, nie wyrosło mi trzecie oko ;) Nie piszę tego by kogokolwiek przekonać do mieszkania, przy wiatraku, tylko opisuję to czego byłem świadkiem przez pewien czas.

 

Pozdro, jeśli trzeba to się przedstawię. Następnym razem postaram się na wiatraku napisać z pozdrawianiami dla agrofoto i dopiero zrobić zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

u mnie na polu tez ma byc 3MW i ma miec 100m wysokosci .a ktos ma juz na polu taki wiatrak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

ile masz dostawac za ten wiatrak?

 

bo u mnie 30tys podzielone na 5 osob bo działki nie sa za szertokie a płatnosc sie nalezy takze temu nad ktorego polem kręcą sie śmigła ;) troche to głupie i elektorwnia jest duza a nie za wiele z niej korzysci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

tommy jak jeden na pięciu to sobie wcale głowy nie zawracaj takim układem.więcej problemów jak zysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

własnie, od kiedy ojciec poszedł na zebranie i zostało mu to przedstawione przestało mi sie to podobac, trzon ma stac na moim polu, wiadomo ze jakis tam "zapas" ziemi od trzonu musi byc czyli bede musiał go mijać, zabiorą mi kawałek pola (w umowie pisze 4000m2? :blink: ) i dostane tą samą kase co Ci na których niebie będą krecic sie smigła :o

 

w dodatku sąsiedzi? pominmy ta kwestie szkoda slow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja mam dostac 36 tys + vat i co roku rewalizacja o wzrost cen wedlug GUS-u .

a ja mam [pytan ie jak jestem na vacie to musze oddac do US vat i jeszcze 19% podatku ? bo to jest masakra tyle kasy im oddawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80
Napisano (edytowany)

Czyżby robiło się więcej zwolenników elektrowni niż przeciwników? JohnTheBulletTeacher ja twą wypowiedz uważam jak najbardziej za wiarygodną. Jak na razie nie słyszałem by mieszkańcy pobliskich wiatraków narzekali przynajmniej już w czasie ich eksploatacji.Co najwyżej są jakieś ciche protesty przed budową, ale może wynikające z innych przesłanek niż prozdrowotne?

 

Tommy za małe pieniądze.Nie podpisuj.Niech postawia u sąsiada trzon to co innego.

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiatrak od drugiego powinien stać minimum 4 średnice rotoru (średnica łopat wiatraka).

 

Jedna łopata to promień, a średnica to by były obie łopaty. :lol:

 

Znacie może jakieś firmy które wydzierżawiły by grunty pod wiatraki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ludzie pamiętajcie tylko o tym żeby przed podpisaniem udać się do dobrego prawnika . najlepiej w kilka osób to będzie taniej i nie żałować kasy bo później możecie słono za to zapłacić . umowy są tak pokręcone że na pierwszy rzut oko wszystko ok, ale po dokładnej analizie może wam włosy postawić na głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

wojtas dobrze gada, czytać ze zrozumieniemm a jak sa jakies niepewności to zmieniac treśc umowy na jak najbardziej korzystną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

i nie słuchajcie tych przedstawicieli : że szybciej , że są inni chętni za mniejszą kasę , że mają inne lokalizacje na oku. to wszystko bujdy i zwykła manipulacja . jak im zależy to poczekają na wszystkie opinie i analizy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

ja mam dostac 36 tys + vat i co roku rewalizacja o wzrost cen wedlug GUS-u .

a ja mam [pytan ie jak jestem na vacie to musze oddac do US vat i jeszcze 19% podatku ? bo to jest masakra tyle kasy im oddawac

Niestety tak.I z umową koniecznie do adwokata.Znajomy ma ok.1500ha i też chcieli u niego postawić.Wziął ich umowę i do prawnika.Prawnik poprawił "niekorzystne"(delikatnie mówiąc) zapisy i firma się wycofała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

u mnie nie placa za hektar tylko od wiatraka i ma byc na dzialce 2 ha z ktorej wydziela max 0,3 ha i wszytko bede mogl uzytkowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2011    0

kolego fredf9 :) to ile mniej więcej płacą o wiatraka bo czytełem juz rózne posty i rózne opinie...i czy się opłaca taka dzierżawa?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fredf9    3

Jedna łopata to promień, a średnica to by były obie łopaty. :lol:

 

Znacie może jakieś firmy które wydzierżawiły by grunty pod wiatraki?

Nie wiem co tu takiego śmiesznego?Średnica rotoru to okręg jaki zakreślają łopaty wiatraka kolego.Niektórzy na tym forum wyśmiewają się z wypowiedzi innych a sami nie maja zielonego pojęcia o temacie.

 

@przemo2011 Na pewno tak jak już ktoś z forumowiczów napisał trzeba udać się do prawnika aby ,,przetłumaczył,, umowę dzierżawy ponieważ zdarzają się nieuczciwe firmy które tak ułożą treść umowy ze będzie ona na niekorzyść dzierżawcy.Jeśli chodzi o to czy opłaca się dzierżawić działkę pod wiatrak to moim zdaniem jest to jakaś forma czerpania dodatkowej korzyści z tej działki z której i tak będziemy korzystać .Przeważnie cena jaka płaca firmy dzierżawiące o teren to jest 1-2% tego co zarobi dany wiatrak.Poruszając temat protestów to przeważnie protestują ci u których wiatrak stał nie będzie a będzie u jego sąsiada i z typowej zazdrości robią cała aferę.A te wszystkie infradźwięki i to ze po postawieniu elektrowni ktoś się złe czuje i o tym ile to ona ptaków nie zabije to ludzie opowiadają herezje.Bo choćby spojrzeć na Niemcy tam stoi najwięcej elektrowni wiatrowych w Europie i nikt nie robi zbędnych problemów z ptakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lukaszjarm nie wiem jak to jest, ale ci co mają wiatraki na swoich polach w mojej okolicy to sami wszystko załatwili. Żadna firma się do nich nie zgłaszała, a pytam się, bo żaden z nich nie chce podać firmy, która wydzierżawia od niego ziemię.

 

@fredf9 no może wstawiłem złego emota. Nie wiem co ty masz do mnie, po prostu poprawiłem błąd kolegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

@JohnTheBulletTeacher czy ty przypadkiem za długo nie patrzyłeś na kręcące się śmigło? Czy nie zakręciło się trochę w głowie i nie wpłynęło to negatywnie na czytanie ze zrozumieniem? Moj wpis wcale nie był skierowany do ciebie, poza tym tak cięzko jest zrozumieć że ktokolwiek pisze na forum i nie podpiera tego konkretnymi argumentami jest niewiarygodny? Argumenty napisałem w kolejnym moim poście, ktorych, jak mniemam nie doczytałeś. Ja osobiście stojąc pod wiatrakiem w odległości 500 metrów słyszałem nieprzyjemny świst, ale nie podaje tego do wiadomości, bo to subiektywna ocena, z którą inni sie mogą nie zgodzić, poza tym sam jestem w tym całym kontekscie niewiarygodny. Proponuję na tym śmigle obok pozdrowień dopisać historię swego życia - wtedy na pewno bedziesz wiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj