benek79

Elektrownie wiatrowe

Polecane posty

maniek33    35

Ależ skąd. Niepotrzebnie się o mnie martwisz :) . Mi bardziej zależy na ciszy i spokoju. Pieniądze to nie wszystko... . Zawsze się można dogadać, masz rację. Pod warunkiem, że ktoś traktuje sprawę poważnie i nie próbuje Cię robić w jajo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

Wiatrak w odległości ca. 500m od miejsca, w którym stoisz, jest zupełnie niesłyszalny!

Poziom hałasu odpowiada wartości w Twojej sypialni w nocy.

 

Pod warunkiem, że akurat nie baraszkujesz... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Nie twierdzę, że aż tak hałasuje... wiatrak oczywiście :) . Moje działki są przy szosie. Postawienie tam elektrowni spowoduje, że w promieniu 500m lub po prostej 1 km będzie zakaz stawiania budynków. Więc ziemia wokoło traci na wartości. Sam wiesz jak szybko rosną domy na dzisiejszej wsi... . Gminy chętnie przekształcają ziemię by zyskać na podatkach. Także Twoje wyliczenia powyżej nie muszą być aż tak atrakcyjne...

A tak poza tym - jak to jest z Naturą 2000 i rezerwatami jeżeli chodzi o stawianie wiatraków?

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

Natura to Natura.

Z jednego wiatraka Gmina ma rocznie tyle, co z

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 000 domków jednorodzinnych... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Bardziej interesuje mnie mój własny interes, nie gminy. To jak to jest z tą Naturą i rezerwatami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Umowa jest to dokument, w którym obie strony zawierają jakieś ustalenia.

Podana przez Ciebie kwota jest wygórowana.

Parkingowe jest/może być wielo/kilkukrotnie niższe w skali roku.

Podkreślam. Wszystko można ustalić.

 

W Twoim przypadku poszli do kogoś innego i już możesz sobie pogwizdać, że przeszło Ci koło nosa 1,5-2,5 mln złotych.

Ale tak to bywa, kiedy wizja kasy, a mówiąc wprost, zachłanność, przesłania zdolność logicznego myślenia.

Uwierz, że miejsc na wiatraki jest jeszcze sporo i pójdziemy tam, gdzie będzie klimat do biznesu, a nie roszczeniowość...

Przykro mi, że potencjalnie straciłeś...

Typowa gadka wiatrakowego naganiacza. :lol: Mam działkę np. 5ha a sąsiedzi po 1ha i wąskie. Idź sie dogaduj. Przyjedzie taki z trochę większego miasta, żuci jakieś ochłapy i myśli że głupi rolnik sie połakomi i im wszystko podpisze, a niestety, nawet naród na wsi jest coraz to bardziej wykształcony i coraz trudniej go wyzyskać.

Ty @nahmet byś pewnie chciał przyjechać do rolnika, dostać jeszcze w łapę i podsunąć z wielką łaską umowę do podpisania na kolanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

Widzisz, jak pięknie wpisujesz się w stereotyp zachłannego* właściciela, który myśli, że jak ma 5ha w kawałku, to ja przyjdę na kolanach z umową.

Błądzisz.

Dogadam się a tymi trzema po 1ha i jeszcze mi kasa zostanie.

 

Dalszą dyskusję z Tobą na tym poziomie kończę. Widzę, że frajdę daje Ci ten sposób pisania.

 

 

* można użyć dowolnego słowa, określającego ten stan i sposób postępowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@mehmet, ależ proszę idź do sąsiadów tylko nie nakłaniaj nieświadomych tu ludzi by za waciki podpisywali ci umowy. Jak tak łatwo wam idą te umowy to po co się rozmieszczacie po większych rolnikach i większych działkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panie kochany jak żeś Pan taki ekolog, to postaw Pan sobie wiatrak na dachu domu w Pan którym mieszkasz.

 

Dziękuję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Mehmet. Jak to jest z sąsiadami? Powiedzmy, że wiatrak mieści się na mojej działce. Czy sąsiedzi muszą się w jakikolwiek sposób odnieść do tej inwestycji? Mówiąc o sąsiadach ma na myśli te 600m czy ileś tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

Ci, których teren bezpośrednio graniczy z Twoją działką, są informowani z mocy prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Wątpię aby z trzema poszło Ci łatwiej jak z jednym, na Twoje nieszczęście świadomość społeczeństwa wzrasta. W zróżnicowanym pagórkowatym terenie bardzo łatwo wskazać lokalizację obieraną na wiatrak i to że "sobie pójdę do sąsiada" jest czystą zagrywką ponieważ następna lokalizacja koliduje z innym już powiedzmy "zaklepanym" wiatrakiem możliwymi drogami i naturalnymi przeszkodami. Jak widzę z daleka wiatraki, widząc je z różnych stron to często jest tak że po trzy-cztery tworzą jedną linię co dowodzi że ten układ był już z góry ustalony i tylko dar wciskania kitu przekonuje właściciela. Uważam że opłata rezerwacyjna musi być zawarta w umowie bo odsiewa się w ten sposób plewy garażowych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Mehmet. Jak to jest z sąsiadami? Powiedzmy, że wiatrak mieści się na mojej działce. Czy sąsiedzi muszą się w jakikolwiek sposób odnieść do tej inwestycji? Mówiąc o sąsiadach ma na myśli te 600m czy ileś tam.

Z sąsiadami to jest tak, podpisują na większą działkę, na potrzeby elektrowni wycinają działkę po środku dużej 1ha i ją odralniają.W ten sposób kto jest sąsiadem elektrowni? :D Jak który wam będzie wciskał kit , że z 3po 1ha podpisze to pamiętajcie o tym. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Mehmet.No tak to wiem. Chodzi mi o to gdy np sąsiad nie bardzo chce się zgodzić, bo chce np zaraz obok postawić też wiatrak. Jakie są min odległości pomiędzy wiatrakami? Jeżeli ktoś uzyska zgodę na postawienie elektrowni to rozumiem, że przynajmniej w promieniu 600m będzie to teren pod farmy wiatrowe w planie zagosp. przestrz. Więc sąsiad o zezwolenie na budowę wiatraka może się również ubiegać. Zgadza się?

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

by sie ubiegać to musi mieć warunki zabudowy i odrolnienie działki, a tego nie dostanie od gminy bo pewnie ileś tam metrów jeden od drugiego stać nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Czyli właściciele ziemi w promieniu 500 m powinni również otrzymywać jakieś zadośćuczynienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Ponieważ spada atrakcyjność gruntu ( w sensie przekształcenia go w przyszłości ) i co za tym idzie jego wartość. Ja bym poszedł do sądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Ha. Na szczęście nie muszę :) . Możesz mi podać min wymiary w pełni niezależnej działki pod wiatrak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj