benek79

Elektrownie wiatrowe

Polecane posty

darek1972    126

Panie mehmet będą sąsiadem mogę uzyskać niektóre dane, podkreślam niektóre. Osoba postronna nie uzyska nic ze względu na ochronę danych osobowych!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

mahmet, za ile takie dane? :D

Nie pamiętam; kilka PLN.

 

Panie mehmet będą sąsiadem mogę uzyskać niektóre dane, podkreślam niektóre. Osoba postronna nie uzyska nic ze względu na ochronę danych osobowych!!!

Mylisz się...

To jest rejestr jawny, jak KW.

Nie napisałem jednakże, że dostaniesz wszystko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja jak chciałem się dowiedziec kto jest właścicielem działki nrX to mi dali nr.KW i dalej to juz internet, rejestrujesz się w sądzie i oglądasz dane z KW, adres, nazwisko, powierzchnia itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Dziękuje kolego "mehmet". Wiedziałem że będziesz wiedział B)

Mam już kolejne pytanie. Dlaczego pośrednik za każdym razem chce nową umowę?

Nie robi aneksów do starej umowy tylko za każdym razem nową (zaznaczam że w nowej umowie jest już inny czas)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

Nie bardzo kumam, co masz na myśli...

Chodzi Ci o czas, na jaki jest zawierana?

Standard 20-25 lat od chwili postawienia. Notarialna off course, aby obie strony były bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Podaje przykład. Przychodzi Pan pośrednik w 2008r podpisuję umowę w której pozwolenie na budowę jest 3 lata (cała umowa do 2038). Pan pośrednik przychodzi w 2010 roku i mówi że jeden punkt ulega zmiana i jest to tylko gra słów i znów daję pozwolenie na budowę 3 lata (czyli cała umowa do 2040). Dlaczego nie robi aneksu tylko chce nową umowę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

Starą powinniście anulować (oba egzemplarze przekreślić, zrobić na niej adnotację; forma pisemna obowiązkowa!), lub w nowej napisać, że dotychczasowe ustalenia z tej ostatniej tracą wżność.

Pewnie będzie w przyszłości prościej u notariusza; tak musiałby się bardziej rozpisywać.

Oba rozwiązania (aneks lub nowa) sa ok.

Mam nadzieję, że nic więcej się nie zmieniło...

Edytowano przez mehmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

bo widzi że nie dostanie pozwolenia w terminie który macie w 1 umowie, to robi taką zagrywkę bys nie mógł się wymigać z umowy. Po za tym nie wiem co wy podpisujecie te umowy nie u notariusza? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

Bo nikt myślący nie wyda kolejnych PLN na notariusza, jeżeli nie ma prawomocnej zgody na budowę. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

mehmet, to bym ciebie od razu pogonił z takimi umowami. :) Jak nie stać wydać 10tyś na notariusza to nie ma co się brac za inwestycje za dziesiątki mln. A że firmy krzak, z kapitałem 50tyś łapią naiwnych rolników i podpisują umowy rezerwując teren by później z zyskiem sprzedać gotowy projekt dla inwestora. Niestety, w Polsce nie ma tylu inwestorów co jest zarezerwowanych terenów. Jak pewnie wiesz, naganiaczom pali się grunt pod nogami bo idzie mało przyjazna ustawa i co niektórzy mogą się wyłożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

mehmet, to bym ciebie od razu pogonił z takimi umowami. :) Jak nie stać wydać 10tyś na notariusza to nie ma co się brac za inwestycje za dziesiątki mln. A że firmy krzak, z kapitałem 50tyś łapią naiwnych rolników i podpisują umowy rezerwując teren by później z zyskiem sprzedać gotowy projekt dla inwestora. Niestety, w Polsce nie ma tylu inwestorów co jest zarezerwowanych terenów. Jak pewnie wiesz, naganiaczom pali się grunt pod nogami bo idzie mało przyjazna ustawa i co niektórzy mogą się wyłożyć.

 

Ciekawe, czy Ty siejesz 5 X tyle zboża/ha z przekonaniem, że tyle razy więcej zbierzesz...

Prowadź dyskusję merytoryczną, a nie emocjonalną.

 

Po ci mam dzisiaj wydawać niepotrzebnie kasę, jeżeli nie mam 100% pewności, że cały proces przygotowania inwestycji się powiedzie?

Będę miał tą pewność, wtedy finalizuję sprawę z Rolnikiem. Proste!

 

Masz mgliste pojęcie o wielu rzeczach, a starasz się być ekspertem we wszystkim. Trochę pokory... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

hehe pokory.

Sprawdziłem, koszt podpisania umowy u notariusza to 100żł.Fakt, profesjonalna firma liczy się z aż tak dużymi kosztami. :o Koszt aktu notarialnego 870ł, fakt majątek. Ty nie masz pewności to w koszta się nie pchasz, ale rolnika blokujesz umową pisaną na kolanie na 5lat albo i dłużej, a potem się zmywasz, nie ponosząc żadnych kosztów. Nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

hehe pokory.

Sprawdziłem, koszt podpisania umowy u notariusza to 100żł.Fakt, profesjonalna firma liczy się z aż tak dużymi kosztami. :o Koszt aktu notarialnego 870ł, fakt majątek. Ty nie masz pewności to w koszta się nie pchasz, ale rolnika blokujesz umową pisaną na kolanie na 5lat albo i dłużej, a potem się zmywasz, nie ponosząc żadnych kosztów. Nieprawdaż?

 

:rolleyes:

Jeżeli ja na dany teren nie dostanę, to ktoś inny także nie!

Proste? Proste. Nie miejsce tutaj, abym Ci tłumaczył!

Przy czynszu ca. 20kpln/rok i umowie na 25 lat, notariusz pobierze ....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6kpln

 

Pokaż mi tego notariusza, to chętnie do niego i 300km podjadę...

 

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Po pierwsze specjalisto od umów nie cytuj poprzedniego posta bo możesz się rozstać z AF.

Nie dostajesz pozwolenia na budowę bo np. firma jest gówniana i se z tym nie poradziła, a inna mogłaby to w 2 lata ogarnąć z pozytywnym skutkiem.

Co do cen, umowa poświadczona u notariusza, w 2008r, czytam, pobrano wynagrodzenie notariusza 40pln w tym podatek vat 8.8pln. do tego dojdą wpisy do ksiąg wieczystych za jakie 200pln.

Akt not z 2010r-

-wynagrodzenie za dokonanie czynności 1000pln+22%vat

-wynagrodzenie za wniosek 200pln+22vat

-za wypisy aktu 451pln+22vat

-opłata sądowa za wpis dzierzawy 150pln

-opłata sądowa za wykreślenie poprzedniej umowy dzierżawy 75pln

RAZEM 2239.22PLN.

Więc mi kitu nie wciskaj. Jak nie macie kasy na akty not, to nawet gitary nie zawracajcie rolnikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

A co w przypadku, gdy rolnik sprzeda ziemię i nie przekaże informacji kupującemu, że podpisał jakąś umowę na kolanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

To zdesperowany ten notariusz był, skoro to za 1/4 stawki robił. Podaj namiary, to się z kilkudziesięcioma aktami przejadę i nawet autobus na taką okoliczność wynajmę lub śmigłowcem notariusza z kancelarią ściągnę... ;)

 

Koszt aktu notarialnego 870ł, fakt majątek.

 

Ale w tym poście to dziebko z prawdą się minąłeś... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

tak, mam kilkadziesiąt aktów i nie na ten spojżałem.

@maniek, trafne spostrzeżenie, umowa notarialna z wpisem do ksiąg wieczystych obowiązuje również kolejnych właścicieli, może właśnie wyjściem jest by wymigać się z takiej kolanowej umowy sprzedaż działki dla rodziny. Chyba, że jakiś mocno kumaty pisał umowę i zarobił tam kruczków, ale mądry by tego nie podpisał z kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Koledzy nie kłóćcie się. Obie umowy są pisane u notariusza nowa i stara.

Dziękuję za odpowiedz koledzy farmerfm i mehmet. Mam jeszcze wiele pytań ale to w przyszły piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Mehmet. Co będzie w przypadku gdy np. umowa nie dojdzie po tych 2-3 latach do skutku? Pytam, ponieważ pojawił się u mnie pan z propozycją przedwstępnej umowy. Chciałem, by w umowie był zapis, że w takim przypadku otrzymam odszkodowanie (za gotowość i rezygnację w tym czasie z innych ofert ) w wys 30 tys. Pan się więcej nie pojawił :) . A jak jest u Ciebie?

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

Umowa jest to dokument, w którym obie strony zawierają jakieś ustalenia.

Podana przez Ciebie kwota jest wygórowana.

Parkingowe jest/może być wielo/kilkukrotnie niższe w skali roku.

Podkreślam. Wszystko można ustalić.

 

W Twoim przypadku poszli do kogoś innego i już możesz sobie pogwizdać, że przeszło Ci koło nosa 1,5-2,5 mln złotych.

Ale tak to bywa, kiedy wizja kasy, a mówiąc wprost, zachłanność, przesłania zdolność logicznego myślenia.

Uwierz, że miejsc na wiatraki jest jeszcze sporo i pójdziemy tam, gdzie będzie klimat do biznesu, a nie roszczeniowość...

Przykro mi, że potencjalnie straciłeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj