benek79

Elektrownie wiatrowe

Polecane posty

tomek73    579

Po 5 latach wygasa, a firma zwinęła żagle. Inna firma już by chciała podpisać, ale nie chcę iść do sądu żeby tą starą umowę unieważnić, lepiej poczekać rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Tomek a jakies ruchy w sprawie budowy zrobiła? U mnie po 3 latach od podpisania to działka wycięta geodezyjnie i odrolniona w obszarze konkretnym pod wiatrak i dojazd, maszt pomiarowy z 1.5r stoi, plan zagospodarowania dawno już mają, 2 razy odwierty robione.Coś niby w tym roku mają ruszać, nie dawno nową linię wysokiego napięcia postawili to mają już gdzie się podłączyć. W 3 lata to nie jest źle, na halę już rok papiery robię i myslę że wcześniej jak w kwietniu nie dostane pozwolenia.

Teraz jak ktoś ma podpisac umowę to choć tysiąc rocznie za blokowanie pola(w sąsiedniej gminie tak płacą), albo nie podpisywać. Oni mają cie w garści przez 5 lat a ty nic nie możesz.

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nic nie ruszyli nigdzie. Znajomi już szukali ich i wyszło że jakieś przekręty. Ale umowa podpisana i muszę czekać.

Jak nic nie ruszą, to umowa po 5 latach wygasa. Już prawnicy się tym zajeli bo jest nas tu trochę. Inna firma w przyszłym roku ma ruszać.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ryzyko jest. Firma myślała że zarezerwuje teren i was komuś sprzeda , ale takich firm się narobiło , a kupców nie wielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mówiłem od razu że ta firma to przekręt. Może chcieli limitem prądu handlować. Bo żeby dostali limit prądu to musieli mieć podpisane umowy. I wtedy z umowami do energetyki, [lub rządu, nie pamiętam o kim mówił] i dostawali limit. A to się wiązało ile wiatraków mogą postawić. Tak mi wtedy przedstawiciel z tej firmy mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

a i jeszcze mi się przypomniała jedna sprawa z tych umów . "a jak sąsiad wystąpi o odszkodowanie za to że nie może na swojej ziemi niczego postawić (bo chyba w promieniu 500 metrów nie może znajdować się żaden budynek) to kto będzie płacił ty czy firma? "(wkleiłem swój koment z pod fotki o tym temacie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Nikt nie będzie płacił, jak stanie wiatrak to będzie oznaczac, że w planie te tereny sa opisane jako pod fermy wiatrowe i tyle. Może sąsiad najwyżej postawić wiatraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ale to nie przeszkodzi sąsiadowi domagać się odszkodowania.

niestety u nas w pierwszej umowie firma brała wszystkie takie sprawy na siebie ale w proponowanym aneksie już nie i wszystkie roszczenia spadałyby na rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

kolego czy w umowie, jest napisane że to ty jestes wlaścicielem wiatraka? Bo u mnie jasno pisze , ze właścicielem elektrowni jest tylko dzierzawca który pobiera wszelkie korzyści z działalności wiatraka jak i obciążenia.

Sąsiad ma działke rolną, to orze i sieje. Odrolnić mu mogą, ale po za elektrownią wiatrowa na nic nie dostanie pozwolenia na budowę. Z drugiej zaś strony w umowie mam napisane , że nie mogę wznosić budynków bliżej jak metr od kabla , ale to na innej działce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

 

(...) Do tego dochodzi jeszcze taka sprawa, korzystałem w ubiegłym roku z Premii na Młodego rolnika oraz Modernizacji gospodarstw rolnych. O ile w młodym chyba problemu by nie było z dzierżawą gdyż i tak miałbym średnią krajową powierzchni reszty ziemi oraz utrzymał bym żywotność ekonomiczną gospodarstwa czyli ESU, ale z MGR czy nie miał bym problemu. Ktoś z was może już dzierżawił od rolników, albo był takim rolnikiem który korzystał z tego programu. Pewnie i tak pismo do prezesa agencji będe musiał wystosować o zgodę ale chciałbym najpierw się tutaj zapytać.

Z góry dzieki za odpowiedź!

 

Przy MGR jest chyba taki zapis, że zobowiązujesz się do prowadzenia gospodarstwa na powierzchni nie mniejszej niż przy podpisaniu umowy przez okres 5 lat od otrzymania płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ernestowski    1

Taaa.

Za chwilę nie będziecie mieli co liczyć, jak Wasz ukochany komendant OSP z laptopem z MG przepchnie ten gniot prawny, zwanym ustawą o OZE, który to projekt jego niekompetentni pracownicy opracowali na kolanie . :rolleyes:

 

 

Panowie, temat wiatraków od umowy do budowy to 5 lat, totez niech nikt nie myśli , że podpisze i za miesiąc kasa. :o

@mehmet rozwiń temat ustawy.

 

Zapewne @mehmet ma na uwadze zmniejszenie wysokości wsparcia dla farm wiatrowych, tj. obniżenie wartości przysługujących zielonych certyfikatów. Myślę, że po zmniejszeniu tego wsparcia, projekty farm wiatrowych nadal będzie można uznać za opłacalne, bo na zwrot zainwestowanego kapitału trzeba będzie poczekać tylko o 1-2 lat dłużej.

 

Chciałbym pogratulować Panu z forum "ernestowski"-myślę że dużo Pan wie. Proszę o kontakt. Proszę pisać na PW

 

Forum jest po to aby publicznie dzielić się swoją wiedzą. Zatem proszę śmiało zadawać pytania na forum. Jeśli będę znał odpowiedź na postawione pytanie to odpowiem. Jeśli ja nie będę znał odpowiedzi, to może któryś z forumowiczów pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

Zapewne @mehmet ma na uwadze zmniejszenie wysokości wsparcia dla farm wiatrowych, tj. obniżenie wartości przysługujących zielonych certyfikatów. Myślę, że po zmniejszeniu tego wsparcia, projekty farm wiatrowych nadal będzie można uznać za opłacalne, bo na zwrot zainwestowanego kapitału trzeba będzie poczekać tylko o 1-2 lat dłużej.

 

 

Kolega błądzi.

 

I to grubo. Nie o wsparcie chodzi, tylko o bardziej fundamentalne rzeczy! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Mam pytanie. Skąd pośrednicy wiedzą, kto jest właścicielem działek rolnych na których mają planowo postawić elektrownie wiatrowe. Kto w gminie udostępnia im takie dane????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Zgadza się. Dopiero po umowie wstępnej (zasadniczej) pośrednik zna numer KW, a przed nie zna. Skąd wie.??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Według Ciebie nie ma żadnego problemu abym sprawdził sąsiada powiedzmy z posiadanego gruntu i po KW jego zadłużenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

Pod warunkiem, że masz wszystkie nry KW i jeżeli zabezpieczenia kredytów są na nieruchomościach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj