benek79

Elektrownie wiatrowe

Polecane posty

mehmet    0

Jeżeli jesteś tzw. vatowiec, to cena netto + VAT (obecnie 23%)

Kasę dostajesz na podstawie wystawionej przez CIEBIE faktury VAT.

Jeżeli nie wystawiasz faktury, na podstawie ustaleń.

Uważam, że 35 kpln to królewska stawka.

Wielkość turbiny nie ma dla Ciebie znaczenia, bo co Ci do tego... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

wielkosc turbiny idzie razem z wielkoscia calego wiatraka ale co najwazniejsze zwieksza sie produkcja energi na wiatraku wiedz produkcja energi na wiatraku 1 megawat a 3megawat to jest ruznica finansowa dla inwestora wiedz dlaczego ma mnie to nie interesowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

A Ty wykładasz kasę na inwestycje, czy czerpiesz z tego pożytki? :blink:

Oferuje Ci ktoś 35, to bierz i się nie licytuj, bo za chwilę pójdą do kogoś innego i zostaniesz z niczym...

Gdybyś mi tak fikał, a obok były odpowiednie tereny, to bym Cię zlekceważył i poszedł gdzie indziej...

Taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Ale pozytki czerpie inwestor razem ze mna.

 

Jak inwestor stawia drozszy i zarazem bardziej wydajny wiatrak to stawia go poto zeby zwiekszyc swoj pozytek z tej dzialalnosci wiedz czemu ja bym niemial dostac wiedzej stosunkowo do mocy przerobowej tego wiatraka ktory defakto by nie istnial gdyby nie moj grunt.

 

Dla mnie wydaje sie byc to sprawiedliwe ale czekam na wasze odpowiedzi koledzy ile dostajecie za wiatrak z podzialem na jego moc.

 

Mehmet a ty w jakiej firmie pracujesz bo nie mowisz jak rolnik tylko jak handlowiedz wlasnie z tej dziedziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Henieki, za 3MW to 35netto(jesli vatowiec) + inflacja + bardzo rozsądna umowa. Pomyśl, czy sąsiedzi mają na tyle szerokie działki by inwestor mógł się do nich przenieść. Jeśli nie , to tanio się nie sprzedawaj. Zapłaci tysiac czy 2 więcej jak będzie przyparty do muru. @Mehmet zaraz nastraszy, że pójdą do innego, ale oni już sprawdzili mapy i uderzyli tam gdzie im pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Farmermf a znasz moze minimalna odleglosc wiatraka od innej nieruchomosci oraz od budynkow mieszkalnych?

 

Mi niepasuje jeszcze jedna kwestia mam 30ha w jednym kawalku bryla kwadratu i wedlug nich moze na tej powierzchni stac tylko jeden 3mw wiatrak i do tej dzialki dolega druga moja dzilka o wielkosci 16 ha prostokat no i niechcem tym jednym wiatrakiem zablokowac sobie ziemi bo na ten areal to mi sie wydaje ze 1 sztuka to za malo,

 

zna moze ktos odstep miedzy wiatrakami mowa o 3 MW no i odleglosc od granicy i budynkow

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A Ty wykładasz kasę na inwestycje, czy czerpiesz z tego pożytki? :blink:

Oferuje Ci ktoś 35, to bierz i się nie licytuj, bo za chwilę pójdą do kogoś innego i zostaniesz z niczym...

Gdybyś mi tak fikał, a obok były odpowiednie tereny, to bym Cię zlekceważył i poszedł gdzie indziej...

Taka prawda.

 

A jak w okolicy nie ma innej ciekawej działki? Nie targuje się tylko frajer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

Farmermf a znasz moze minimalna odleglosc wiatraka od innej nieruchomosci oraz od budynkow mieszkalnych?

 

Mi niepasuje jeszcze jedna kwestia mam 30ha w jednym kawalku bryla kwadratu i wedlug nich moze na tej powierzchni stac tylko jeden 3mw wiatrak i do tej dzialki dolega druga moja dzilka o wielkosci 16 ha prostokat no i niechcem tym jednym wiatrakiem zablokowac sobie ziemi bo na ten areal to mi sie wydaje ze 1 sztuka to za malo,

 

zna moze ktos odstep miedzy wiatrakami mowa o 3 MW no i odleglosc od granicy i budynkow

 

pozdrawiam

 

A ile płacisz za informację? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

jeden od drugiego mowisz okolo 500m ale nie znasz dokladnie odleglosci minimalnej wiatraka od witraka i jego odleglosci od pola sasiada?tak aby smiglo nie przechodzilo na pole sasiada czy jest jkas odleglosc?

 

szukalem na necie to odleglosci minimalne od drog oraz od budynkow znalazlem ale pozostalych niemoge

 

no i przy okazji czesc spoleczenstwa pisza swoje zale z powodu EW na forach czesciowo im sie nie dziwie bo ktos weznie kase a im bedzie huczalo a wiatr jednak niesie halas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

czesciowo im sie nie dziwie bo ktos weznie kase a im bedzie huczalo a wiatr jednak niesie halas

 

A stałeś choćby kiedyś pod wiatrakiem lub z 200-300m od niego w czasie pracy? :unsure:

Edytowano przez mehmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

te odległosci to oni jakoś tam liczą by jeden nie zakłócał drugiego. Skrzydła nie mogą wychodzic na działkę sąsiada bo muszą odrolnić teren pod skrzydłem i płacic za niego podatek.

Zauważ, że żale wylewają ci u których u sąsiada wiatrak stoi lub powstanie. Targuj się o cenę i ilośc turbin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

darek 1972

 

wiesz o jakiej mocy sa te witraki i w jakich odleglosciach stoja?

 

farmermf a nie jest tez tak ze zakladam stawiaja u mnie witraki blisko granicy ale nie wychodzi zadna czescia poza granice mojjej dzilki i po jakims czasie inna firma chce postawic EW u sasiada ale stwierdza ze moje witraki sa postawione zbyt blisko granicy i kozystaja tez ze strefy witrowej sasiada.

 

I co wtedy?Sasiad moze domagac sie odszkodowania z powodu niemoznosci postawienia EW?niby jest wszystko ok bo witrak stoji u mnie ale witrak czerpie sile do produkcji energi tez z terenu sasiada.

 

Pytam sie bo przezorny zawsze ubespieczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

jak postawia wiatraki u ciebie to juz na sąsiednich działkach z automatu plan zagospodarowania nie pozwoli na kolejne. Powietrze nad działką sąsiada nie jest jego własnością także nie widze problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Wiatraki miały mieć moc 2,3MW. Jeśli masz program Google Earth mogę Ci wysłać plik KMZ z tymi wiatrakami który otwiera się bezpośrednio na mapie, Będziesz mógł zmierzyć samodzielnie odległość poszczególnych wiatraków od siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Stawka przegięta o ca. 10kpln... in + oczywiście.

Bądź ostrożny.

Sugerujesz, że jest za wysoka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

http://atom.edu.pl/index.php/ekonomia/czy-wiatr-zastapi-atom.html

 

przeczytajcie i te wiatraki to wcale takie opłacalne dla nas jako obywateli i państwa nie są


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mehmet    0

Każdy Żyd swój towar chwali...

Jedna EA Polsce bezpieczeństwa energetycznego nie zapewni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

zapewne nawet nie przeczytałeś a się wypowiadasz, niby Niemcy rezygnują z atomówek ale tylko da biznesu, umowy z rosją podpisane na gaz i dotacje węglowe i dlatego zamykają elektrownie, a dla kraju żadne korzyści z eksportera prądu stał się importerem i tyle mam nadzieję że szybko powstanie EA bo te wiatraki bardziej oddziaływają na środowisko niźli atomówki


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

gregorius, to niech mi koło wsi stawiają wiatraków do woli, a przy twoim domu niech ta atomówke stawią. Pasi ci? Mi tak.

mehmet, jak nie masz gdzie stawiać tych wiatraków to dawaj do mnie. Wiatr zbadany, taniej bedzie. Wszystkie gminy dookoła przychylne na inwestycje, przyłącza nowe. :)

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

wiatr jest mniej ekonomiczny, a co do atomówki nie moge jej sobie postawić i taka atomówka to nie wiatrak tak?? chyba troche sie nie orientujesz w tych sprawach, są 3 lokalizacje jak na razie i wszystkie na pomorzu, gdzie jest duży dostęp do wody, która chłodzi u mnie nie ma takich warunków ;)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

może nie dożyje do tych czasów, a zresztą po co jak mi tu jest dobrze, a czy tak przy wiatraku też jest fajnie mieszkać wątpię, taka EA to nie drugi czarnobyl także nie ma sie czego bac


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj