benek79

Elektrownie wiatrowe

Polecane posty

adaolaada    0

Planu zagospodarowania przestrzennego na pewno nie zmienią, bo jedyną inną drogą, jaką mogliby puścić ten kabel jest dzierżawiona przeze mnie druga działka. A działkę dzierżawię od Nadleśnictwa jeszcze przez 10 lat. Tak więc przez 10 lat tam się na pewno nic nie zmieni. Tak jak pisałam: inwestycji nie będę blokować, ale też chce trochęna tym zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Wiatraki zwracają zależnie od wykorzystania od 5 do 10 lat. Oczywiście jeśli chcieliby na moim polu postawić wiatrak to za 15tys. to nawet nie pozwoliłbym wejść na pole. Ale jak zaoferowali by mi z 35-40 tys. za jeden to dlaczego nie.

A gadka że, zarabiają duże pieniądze to trochę jest dziecinna. Owszem, zarobią dużo ale muszą także dużo więcej zainwestować.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ja na studiach z kolegą pisałem pracę na temat energetyki wiatrowej. Nie dał bym sobie postawić w życiu siłowni wiatrowej na działce. Oczywiście plusów jest tyle samo co minusów. Ale nie....

 

Polska do 2020roku musi uzyskiwać ok 11 tyś MW (na lądzie) energii z energii wiatru a dziś jest to ok 1 tyś MW. Więc chcąc nie chcąc gdzieś te wiatraki muszą stawiać.

 

Z tymi kablami to ja bym nie negocjował za wysoko, wiadomo lekko można ale bez przesady. Często jest tak, że właściciele gruntów przez które ma przebiegać budowla np. droga nie chcą oddać ich za proponowaną kwotę przez inwestora. Idą do sądu, wyrok jest niekorzystny, z reguły, dla właściciela i dostaje mniej niż wcześniej mu proponowano.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale drogi to coś innego niż kable od prywatnej elektrowni. Drogi są użytku publicznego więc jest to dla dobra ogółu. Ale prywatny kabel prowadzący od prywatnego wiatraka to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Wiatraki zwracają zależnie od wykorzystania od 5 do 10 lat. Oczywiście jeśli chcieliby na moim polu postawić wiatrak to za 15tys. to nawet nie pozwoliłbym wejść na pole. Ale jak zaoferowali by mi z 35-40 tys. za jeden to dlaczego nie.

A gadka że, zarabiają duże pieniądze to trochę jest dziecinna. Owszem, zarobią dużo ale muszą także dużo więcej zainwestować.

Elektrownie stawiają zazwyczaj z dofinansowaniem (coś ala PROW) także zwróci się szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale to jest ok. od 30 do 70% zwrotu inwestycji. Czy szybciej się zwrócą to nie wiem. Może gdzieś na pomorzu to tak ale na Mazowszu czy Małopolsce to wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fredf9    3

Niektórzy na tym forum chcieli by za dzierżawę tyle co za sprzedanie 1 hektara.A później jest taka sytuacja ze firma wybiera działkę sąsiada i ten pierwszy staje się wielkim przeciwnikiem elektrowni wiatrowej.Jeśli firma nie dogada się z właścicielem działki odnośnie tego kabla to puszcza miedzą albo droga i chytry nie zarobi nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrpawlak101    6

mam odalone pole od tego wiatraka o jakieś 150 m czy mogę się starać o odszkodowanie takie że jak pare postów wcześniej pisał kolega chodzi o pszczoły że nie będąmi rzepaku zapylały ?

Edytowano przez mrpawlak101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fredf9    3

To ze ktoś dostał 100 tyś za jedna turbinę to totalna bzdura,chyba ze była to jednorazowa wpłata bez opłaty dzierżawczej.Jeśli chodzi o pszczoły to poczekaj aż rzepak zakwitnie i wtedy będziesz widział czy zapylają czy nie a nie od razu starać się o odszkodowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Dzwoni pani do biura obsługi klienta sieci GSM:

- Dzień dobry Panu, ja Goździkowa i przez ten wasz nadajnik co koło chałupy postawiliście krowy mi się nie pasą, świnie uciekają a kury nie znoszą jaj... Po prostu koniec świata !!!

- Proszę Pani koniec świata to będzie dopiero jak my ten nadajnik włączymy...

 

Tak zajdzie do sądu powie że mu pszczoły nie siadają na rzepak i dostanie milionowe odszkodowanie. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

"Tak zajdzie do sądu powie że mu pszczoły nie siadają na rzepak i dostanie milionowe odszkodowanie" Nie siejesz rzepaku zapewne.

Tak swoją drogą w mojej okolicy pracują już dwa parki wiatrowe na cały gwizdek i trzeci 30% mocy. Gminy i mieszkańcy w mojej okolicy już znają co to sąsiedztwo wiatraków i jakie (nie)korzyści one niosą. Dwie gminy Dubeninki i Jeleniewo już odmówiły budowy ponad 40 turbin, los kilkunastu waży się w gminie Krasnopol. Szumne zapowiedzi inwestorów o tanim prądzie, miejscach pracy i nowych drogach przez pola to naprawdę bzdura. Na drogach stoją szlabany, dwa bliższe parki budowały firmy z Gdańska a obsługuje je obecnie jedna osoba z gdzieś z Polski, co do taniego prądu ciężka sprawa skoro PGE płaci za niego więcej jak za konwencjonalny :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

No ja nie sieje rzepaku to nie wiem do czego tam pszczoła potrzebana. Powiedz mi czy jak postawili te turbiny to bociany przyleciały? Bo zastanawiam się czy niski przyrost naturalny to też wina wiatraków? :lol:

Jak ty sobie wyobrażasz udowodnienie w sądzie że pszczoły cie omijają z powodu wiatraków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

A jak jest później z budowami budynków gospodarczych, domów, itp?? jakie odległości musza być zachowane od wiatraka ?? ale może tak z praktyki a nie z przepisów bo te znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Mnie to wkurza tylko jak mi dreny poprzerywają jak ten kabel będą kładli. Jak bym im tak 1500 zł na rok dzierżawy za 600 m kabla zaśpiewał to co mówicie? Zgodzą się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

No ja nie sieje rzepaku to nie wiem do czego tam pszczoła potrzebana. Powiedz mi czy jak postawili te turbiny to bociany przyleciały? Bo zastanawiam się czy niski przyrost naturalny to też wina wiatraków? :lol:

Jak ty sobie wyobrażasz udowodnienie w sądzie że pszczoły cie omijają z powodu wiatraków?

Bociany przyleciały ale to one miały tam niski przyrost naturalny, w gnieździe po sąsiedzku przy moim gospodarstwie była trójka młodych więc nie ma mowy o nieurodzaju.

Siejesz rzepak więc dobrze wiesz jaki mają pszczoły wpływ na plony. Udowodnić? Na początek wystarczy mapowanie plonu, jeśli promieniście spada do turbiny to znamy jej wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja wiem jedno że bardzo trudno i kosztownie będzie cokolwiek udowodnić w sądzie. Ja tam nie bede domagał się odszkodowania. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

A jak jest później z budowami budynków gospodarczych, domów, itp?? jakie odległości musza być zachowane od wiatraka ?? ale może tak z praktyki a nie z przepisów bo te znam.

Nikt się nie budował w sasiectwie wiatraka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Jestem rolnikiem i wstyd mi czasem jak rolnicy wypowiadają się na temat szkodliwości wiatraków a kiedy im zaproponują postawienie to raptem nie są szkodliwe. Wniosek z tego taki dlaczego sąsiad ma być bogatszy - takie jest rozumowanie:/. Po za tym słysząc opinie o polu magnetycznym czy innych podobnych rzeczach zastanówmy sie może linie energetyczne które stoją na naszych polach też by należało usunąć po co komu w dzisiejszych czasach prąd powróćmy do doju ręcznego.czasem warto najpierw przemyśleć czy idziemy z postępem czy mamy stać w miejscu, wiadomo u wszystkich elektrownie wiatrowe nie będa stały ale to chyba lepsze rozwiązanie od elektrowni jądrowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fredf9    3

Jestem rolnikiem i wstyd mi czasem jak rolnicy wypowiadają się na temat szkodliwości wiatraków a kiedy im zaproponują postawienie to raptem nie są szkodliwe. Wniosek z tego taki dlaczego sąsiad ma być bogatszy - takie jest rozumowanie:/. Po za tym słysząc opinie o polu magnetycznym czy innych podobnych rzeczach zastanówmy sie może linie energetyczne które stoją na naszych polach też by należało usunąć po co komu w dzisiejszych czasach prąd powróćmy do doju ręcznego.czasem warto najpierw przemyśleć czy idziemy z postępem czy mamy stać w miejscu, wiadomo u wszystkich elektrownie wiatrowe nie będa stały ale to chyba lepsze rozwiązanie od elektrowni jądrowej.

 

Chociaż jeden coś mądrego napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makuru    1

Siemka,

mam pytanko w sprawie tych ze "wiatraków".

Zaczne od początku, że najbliższy wiatrak bedzie stał 500m od moich budynków. Przedstawiciel firmy stawiającej te konstrukcje chce poprowadzić kabelki moim polem.

Wstepnie jeszcze nic nie jest uzgodnione, nie ma nawet umowy wstepnej.

Może sie ktos wypowiedzieć na temat ceny za m^2 polożenie przewodu na gruncie rolnym? Ile mie zaproponuja? I czy to jest jednorazowo?

jak prowadzili światłowody po rzepaku to płacili 15zl za m^2.

Dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Czy ktos z Was mial kontakt lub slyszal z firmie posredniczacej w budowie wiatrakow z inowroclawia WINDPROJEKT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj