benek79

Elektrownie wiatrowe

Polecane posty

farmermf    80

Dzwoni pani do biura obsługi klienta sieci GSM:

- Dzień dobry Panu, ja Goździkowa i przez ten wasz nadajnik co koło chałupy postawiliście krowy mi się nie pasą, świnie uciekają a kury nie znoszą jaj... Po prostu koniec świata !!!

- Proszę Pani koniec świata to będzie dopiero jak my ten nadajnik włączymy...

 

Taka anegdota jakby w podobnym klimacie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

śmieszny kawał ale tak jest co nie którzy wpadli w lament że kury przestaną nieść paranoja to młyny wiatrowe które kiedyś mieliły mąkę nie miały prawa istnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

firma, która dzierżawi ziemie pod wiatrak jaki jest jej min areał czy wokół można oprawiać pole ?

 

prosze także o sugestie firm działających w województwie lubelskim które dzierżawią tereny po elektrownie wiatrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

stawiał ktoś wiatrak na własna rękę ?? ile to kosztuje taki mały ??? jakie dokumenty trzeba mieć ???? co z oddziaływaniem na środowisko ?? chodzi mi o dokumenty jakie trzeba załatwić ??? jak z budową w otulinie Parku Krajobrazowego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymus512728    1

Jeśli na działce Agencji Nieruchomości Rolnej jest w planie budowa wiatraka a ja jestem dzierżawcą tej działki to kto będzie miał korzyści i jakie? Czy ja jako dzierżawca tej działki mam coś do powiedzenia np. nie zgodzić się na budowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fredf9    3

Kolego @Kamis2010 cała procedura załatwiania dokumentów,pozwoleń itp trwa od 2 do 3 lat jeśli chodzi o ochronę środowiska to trzeba wykonać raport o oddziaływaniu na środowisko w którym jest zawarty monitoring ptaków i nietoperzy który trwa rok.A gdybyś chciał postawić wiatrak w obszarze Parku krajobrazowego to od razu taki projekt odpada.Poruszając już temat kosztów to z cenami jest różnie zależą one od wielkości i wieku wiatraka wiec nie podam ci konkretnej ceny ale mogę ci powiedzieć ze pod jeden wiatrak sama dokumentacja i działka to koszt ponad 50tys jest to tak orientacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

a jeśli chodzi o otulinę Parku Krajobrazowego ??? miał ktoś taki przypadek ??? wiem że wszystko jest do załatwienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fredf9    3

Minimalna odległość farmy wiatrowej od Parku Krajobrazowego to ok 5km chociaż mogę się mylić ale na pewno nie jest to mniejsza odległość.Jeśli nie będziesz spełniał tego warunku to nie otrzymasz zgody na budowę elektrowni wiatrowej i choć nie wiem co byś robił to i tak tego nie przeskoczysz,to nie stacja diagnostyczna ze idzie wszystko załatwić z diagnosta za odpowiednia sum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

36 tys od wiatraka fajna suma ale nie wiem czy wiesz gdy sie wciągu roku odprowadzi podatek od tej sumy zostajesz automatycznie wywalony z KRUSU. A dlatego by być w KRUSIE trzeba nie przekroczyć sumy około 2800zł(albo coś około tej sumy) wpłaconego podatku skarbowego oczywiście to jest suma na cały rok, gdy sie przekroczy ten próg automatycznie przechodzisz na ZUS.

 

Ps. Jeśli można wiedzieć ile w tej chwili mozna dostac z dzierzawe wiatraka 800kw

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

fred 9 a jeśli jest taka sytuacja że działka na której planuje postawić wiatrak przylega do działki która jest wyłączona z Otuliny Parku krajobrazowego ??? wprawdzie jest w odległości jakieś 2km od parku ale tamta działka jest wyłączona z otuliny ponieważ znajduje się na niej świniarnia i chyba dlatego wyłączyli ja z otuliny. Napisałem do zarządcy Parku Krajobrazowego ale na razie nie odpisuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fredf9    3

Nie odpowiem Ci na te pytanie bo co region to inne wytyczne.proponował bym ci udać się do REGIONALNEJ DYREKCJI OCHRONY ŚRODOWISKA w twoim regionie i tam powinieneś się wszystkiego dowiedzieć.A w której części kraju mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

W śląskim :) na terenie otuliny Parku krajobrazowego . Napisałem już do Punktu Konsultacyjnego Parków Krajobrazowych ale narazie odpowiedzi nie ma :( a Ty masz swój wiatrak ?? albo dzierżawisz ziemie ???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fredf9    3

Jestem na etapie załatwiania dokumentacji pod elektrownie wiatrową.

Edytowano przez fredf9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

będziesz stawiał swoja ??? czy będziesz dzierżawił ziemie???? ile Ci to będzie mniej więcej kosztowało ???? napisałbyś krok po kroku jakie procedury załatwiasz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaolaada    0

Witam

Mam do was pytanie: dostałam propozycje przepuszczenia przez moją działke kabla od wiatraka do stacji. Dzialki sa dwie: kazda ma po 20 m szerokosci. Propozycja ta obejmuje 2 działki, za kazda zaproponowano mi 5 tys zł, wiec razem 10 tys zł. Jest to jednorazowa opłata.

Dodam, że nie ma innej mozliwosci, żeby przepuscic te kable i ominac moja dzialke. Mogliby je ominac puszczajac kable bardziej na poludnie, ale tam tez jest moja dzialka (co prawda dzierzawiona), tylko, ze ona w planie zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczona pod zalesianie, wiec i tak odpada (nad kablami nie moga rosnac drzewa).

 

I teraz własnie pytanie: jak myslicie czy jest to dobra propozycja??? Wydaje mi sie, ze nie i jak myslicie ile moge dostac za to??? Tym bardziej, ze firma ta nie bardzo ma wyjscie, bo nie moze inaczej puscic kabli. Czy może w ogóle jednorazowa opłata to oszukanstwo i powinnam walczyc o roczna oplate?? Dodam, ze podpisali już umowy z niektórymi rolnikami odnosne wiatraków (u mnie beda tylko te kable), wiec jak im nie wypali to poniosa strate.

Widze, że wielu z was ma doswiadczenie w tych sprawach.

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Chcą puścić kable ziemią czy za pomocą słupów? Będą przez środek pola je puszczać czy jakoś przy granicy? I czy działka jest atrakcyjna pod inwestycje w przyszłości?

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaolaada    0

Chcą puścić kable ziemią czy za pomocą słupów? Będą przez środek pola je puszczać czy jakoś przy granicy? I czy działka jest atrakcyjna pod inwestycje w przyszłości?

 

 

Kable ziemia pojda. Powiedzieli, że wykopia dol wloza co maja wlozyc i zasypia. Potem bede mogla uprawiac, tylko nie bede mogla sadzic drzew. I jak im sie cos tam zepsuje to jak przuyjada rozkopac to mi zwroca kase za straty( nie wiem ile i w jaki sposob, ale to inna sprawa). Przy granicy, w zasadzie prawie w miejscu w ktorym konczy sie pole, a zaczyna malutka łączka. Działka mało atrakcyjna pod inwestycje, nie dość, że tam zwykle zawsze na wiosne bagno (znaczy sie bardzo mokro jest :)) to jeszcze zdala od zabudowan i bez dojazdu (ja wjazd mam na pole od razu z bramy mojej posesji, ale z drugiej strony czyli od tej od ktorej beda kable dojazdu praktycznie nie ma (no chyba ze po czyjejs łące pojade). Na pewno tam nic budowane nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Według mnie po negocjuj jeszcze trochę i pozwól im. Weź tak po 10 tys. za działkę i nie blokuj inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

lepiej niech płacą dzierżawę co roku w tym wypadku nie mają wyjścia u nas chce stawiać juwi z krakowa u mnie fundament nad sąsiada skrzydła mają płacić mu dzierżawę tylko za to że są nad jego działkę jeszcze się zastanawiamy czy wpuścić ich cena śmieszna 16 tyś za jedną turbine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaolaada    0

Według mnie po negocjuj jeszcze trochę i pozwól im. Weź tak po 10 tys. za działkę i nie blokuj inwestycji.

 

Ktos mi wlasnie doradzil, żeby zażądać 20 tys zł za działkę. Inwestycji nie mam zamiaru blokować, ale też chcę troche na tym zarobić. Tym bardziej, że po tym co przeczytałam w roznych serwisach to oni strasznie ludzi oszukuja o placa grosze. Jesli są w stanie placic kilkanascie tys. rocznie za 1 wiatrak u kogos na polu, to co to dla nich jednorazowo tyle kasy wylozyc?

 

EDIT

to ile vala proponujesz na rok w dzierzawe zeby zażądać. Poza tym wolalabym nawet jednorazowo, bo szykuje mi sie spory wydatek (wymiana plyt eternitowych na dwoch dachach)

Edytowano przez adaolaada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Co innego jak ci stawiają wielki beton na polu i wiatrak a co innego jak chcą tylko puścić kabel pod działką przy granicy. Jeśli autorka będzie chciała zbyt dużo to znajdą inny sposób np. namówią wójta na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego i poprowadzą innymi polami. Nie dziwię się że w tym kraju jest problem z inwestycjami skoro każdy chce na nich zarobić grube pieniądze nawet za puszczenie kawałka kabla prze pole.

20 tys. to też w miarę sensownie.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

4 tyś dostanie to tylko jest dla niego propozycja od tej firmy ile dają rzeczywiście nie wiem każdy zasłania się tajemnicą umowy Stasiek mają z tego korzyści inwestorzy to co oni człowiekowi wmawiają że się spłaca po 10 latach to nie prawda nie pchali by się tak na nasze pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj